Menu Close

π diena gimnazijoje

2024 metų kovo 14 dieną viso pasaulio matematikos entuziastai šventė π dieną („3/14“ datos formate „mėnuo/diena“). Šią dieną minėjo ir mūsų gimnazijos moksleiviai!
π yra matematinė konstanta, kuri reiškia apskritimo ilgio ir skersmens santykį. Matematikai sako, kad skaičius 3,14 neturi pabaigos ir vargu, ar kada nors bus apskaičiuota tiksli jo reikšmė. Ji yra daugelio fizikos, astronomijos, inžinerijos ir kitose srityse naudojamų formulių dalis. 2009 metais Kongresas kovo 14-ąją paskelbė π diena, kad paskatintų didesnį susidomėjimą matematika ir gamtos mokslais. Įdomu ir tai, jog ši diena taip pat yra ir žymaus fiziko Alberto Einšteino gimtadienis!
Šia proga gimnazijos matematikos mokytojai jau kelerius metus organizuoja netradicines pamokas. Šiemet mokiniai sprendė viktoriną svetainėje „Kahoot“ bei dalyvavo mini konkurse, kuriame jaunuoliai varžėsi, kas atmintinai pasakys kuo daugiau π skaitmenų po kablelio. II c klasės mokinės surengė orientacines varžybas, kurių metu moksleiviai, susiskirstę komandomis, ieškojo lapelių su skaičiais po visą mokyklą. Tam, kad gautų užuominas, komandos turėjo spręsti uždavinius bei atlikti kūrybines užduotis, kurios buvo susijusios su šia konstanta. Suradę visus lapelius, mokiniai turėjo sudėti iš eilės 25 skaičius po kablelio. Greičiausiai užduotį atlikusi komanda buvo apdovanota saldžiais prizais.
Ieva Valančiūtė, II c

Skip to content