Menu Close

21 – šimtmečio ženklas Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijoje

1921 metai, 21 mokinys, 2021 metai, rugsėjo 21 diena – tai neatsitiktinis skaičių žaismas, tai pilna sutapimų mūsų gimnazijos šventinių renginių, skirtų paminėti artėjantį gimnazijos 100 metų jubiliejų, pradžia. 1921 m. Šilalėje buvo įkurta pirmoji mokykla. Į ją atėjo 21 mokinys. 2021 metų rugsėjo 21 diena buvo pasirinkta kaip startas pradedant skaičiuoti laiką, likusį iki Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos jubiliejaus.
Gimnazijos mokiniai ir mokytojai įvairiomis veiklomis stengiasi įprasminti šią didingą sukaktį, svarbią visai mūsų miesto bendruomenei.
Muziejaus vadovė Aušra Baublienė pakvietė gimnazistus į kelionę po Šilalės miestą. Su istorijos mokytojais Mindaugu Armonu ir Bijūnu Pauliumi mokiniai keliavo į vietas, kuriose būta pirmųjų mokyklų, klausėsi įdomių faktų apie to meto mokytojus, dėstomus dalykus. Sustoję prie išlikusio pirmosios mokyklos pastato, nusifotografavome. Skaitydami pirmųjų 21 mokinių vardus ir pavardes, mintimis nusikėlėme į šimto metų kelionę, kurią nuėjo mūsų mokykla. Žiūrėjome nuotraukas, menančias to meto mokinius ir mokytojus.
Pagerbdami pirmosios Šilalės mokyklos pirmojo direktoriaus Kazimiero Gorino atminimą, ant jo kapo padėjome gėlę, uždegėme žvakutę.
Tarpukariu Šilalėje buvo gausi žydų bendruomenė, kur žydų vaikai mokėsi kartu su lietuviais. Mokytoja A. Baublienė papasakojo apie stebuklingai 6 kartus nuo mirties išsigelbėjusį žydų berniuką Edmundą Ruviną Zeligmaną, kuris mokėsi Šilalės gimnazijoje, o vėliau ir dirbo fizikos – matematikos mokytoju. Žydų masinių žudynių vietoje, kur buvo sušaudytos moterys ir vaikai, padėjome po akmenuką ir tylos minute pagerbėme jų atminimą.
Gimnazijos skvere antrų ir pirmų klasių gimnazistai dalyvavo integruotoje lietuvių kalbos ir literatūros – biologijos – gimnazijos istorijos pamokoje „Čia mes išskleidėm savus sparnus “. Pamokoje gimnazistai išgirdo įdomų mokytojos Gidos Zobėlienės pasakojimą apie mokyklą supančius medžius, sužinojo ir apie dendroterapiją. Vėliau klasėse mokiniai skaitė buvusių gimnazistų ir gimnazijos mokytojų kūrybą, pildydami savo vaizduotėje susikurtą medžio ir žmogaus ryšio sampratą.
Rugsėjo 21-oji prasmingai paminėta. Gimnazijos mokiniai ir mokytojai ruošiasi naujiems susitikimams su mūsų istorija.

Bijūnas Paulius, istorijos mokytojas

Skip to content