Menu Close

,,Aš ir profesija: išgirsk, pamatyk, išbandyk“

Žmogui gyvenime vienas svarbiausių dalykų yra gebėjimas teisingai pasirinkti profesiją, tačiau labai dažnai jauni žmonės nežino, kuo norėtų būti, su kokia sritimi sieti tolesnę savo veiklą. Ypač svarbu mokykloje sudaryti sąlygas ugdyti karjeros kompetencijas, kad mokinys sėkmingai pasirinktų tolesnę mokymosi kryptį, profesiją arba darbinę veiklą.
Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijoje šiemet kovo 21 dieną jau trečią kartą organizuojama karjeros diena. Šiemet jos programa pavadinta ,,Aš ir profesija: išgirsk, pamatyk, išbandyk“. Šio renginio metu mokiniai galėjo sužinoti, kokių dalykų jiems reikės ateityje, rasti atsakymus į iškilusius klausimus, nes atvyko daugelio Lietuvos universitetų (Mykolo Romerio universiteto, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, Lietuvos sporto universiteto, Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos, Vilniaus dailės akademijos, Klaipėdos universiteto bei Kauno kolegijos) atstovai – dėstytojai ir studentai, nemažai iš jų baigę mūsų gimnaziją (M. Daubaraitė, G. Vėlavičius, V. Košys, A. Mažeikaitė, I. Urbonaitė, E. Jasevičiūtė, R. Beržinis) Savo įgyta darbine patirtimi mielai su gimnazistais dalijosi Šilalėje dirbantys įvairių profesijų atstovai. Apie tai, kokia yra žurnalisto duona, papasakojo rajono laikraščio ,,Šilalės artojas“ korespondentė Morta Mikutytė . Įdomu buvo paklausyti Šilalėje veterinarinę kliniką ,,Laimingas ūsas“ įkūrusio gydytojo Mindaugo Lidžiaus pasakojimo. Ne vienas gimnazistas, mylintis gyvūnus, suprato, jog ši profesija nėra lengva, jog būtina nuolat tobulinti žinias, nes technologijos sparčiai modernėja, be abejo, reikia meilės ir atsidavimo savo darbui. Kirpėjos, manikiūrininkės profesijos paslaptimis mielai dalijosi specialistės V. Raudonienė bei J. Čeponkuvienė. Karjeros dienos užsiėmimai buvo kruopščiai suplanuoti, kad kuo daugiau mokinių turėtų galimybę ne tik išklausyti lektorių paskaitų, bet ir susitikti su universitetų, kolegijų ir profesinių centrų atstovais, susipažinti su jų siūlomomis studijų kryptimis ir mokymosi perspektyvomis.
Po renginio gimnazistai mielai pasidalijo savo įspūdžiais: ,,Lektorė dr. Rosita Vaičiulė pasidalijo savo patirtimi, kas laukia tų, kurie pasiryš būti žurnalistais. Po trumpos diskusijos, kokia turėtų ar neturėtų būti žiniasklaida, išgirdome iš lektorės daug padrąsinančių minčių, kurios mus tikrai paskatino siekti savo svajonių. Pabaigoje žaidėme įdomų žaidimą, kai vienas moksleivis turėjo būti reporteris, o kitas privalėjo savo piešinyje pavaizduoti pirmojo perduodamą žinią – buvo linksma stebint galutinį rezultatą“. (Laura IIId) ,,Labai patiko susitikimas su būsimais aktoriais. Sužavėjo jų pozityvumas, vaidybiniai pratimai. Pasisėmiau įkvėpimo ir motyvacijos. Šie jauni žmonės skleidžia savitą energiją, kuri mane paskatino susimąstyti apie aktoriaus profesiją“. (Aušrinė IIIb) ,,Studijų mugėje labai nustebino jūreivystės mokyklos pademonstruotas laivo simuliatorius, teko net eilėje palaukti, kad galėtum ,,pavairuoti“ laivą ir pasijusti tikru kapitonu“. ( Natalija Ic) ,,Buvo labai įdomu iš arčiau susipažinti su įvairių profesijų atstovais. Gaila, kad nebuvo galima išklausyti daugiau paskaitų.“ (Aurėja Ic)
Kadangi šių dienų darbo aplinka reikalauja ne vienos srities žinių, o kūrybingo, kritiškai mąstančio, gebančio kelti ir realizuoti naujas idėjas specialisto, būtina kuo anksčiau šeimoje ir mokykloje pradėti kalbėti apie profesinį orientavimą. Todėl studijų mugės ar karjeros dienos mokykloje yra vienas iš būdų, leidžiančių padėti mokiniui įsivertinti savo galimybes ir tinkamai pasirinkti studijų kryptį.

Laimutė Šmidtienė, Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos
Jaunojo žurnalisto būrelio vadovė

[Not a valid template]
Skip to content