Menu Close

Dailės istorijos žinių pirmokai mokėsi bažnyčioje

Ia klasės gimnazistams spalio mėn. 14 d. dailės pamoka vyko Šilalės Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje. Dailės istorijos pamokos tema – gotikos stilius. Pirmokai sužinojo apie gotikos stiliaus kilmę iš Prancūzijos, jos gyvavimo trukmę Europoje – net tris šimtmečius (XII- XV a.), bei Lietuvos gotikinės architektūros ypatingą skirtumą – raudonųjų plytų gotiką. Pirmokai išsiaiškino gotikos ir neogotikos tapatumus ir esminį skirtumą, kad pastatymo data nusako, ar pastatas yra gotikos ar neogotikos stiliaus. Mūsų miesto bažnyčia – neogotikinė (nauja gotikos atmaina), nes pastatyta XX a. pradžioje (1909 m.).
Analizuojant architektūrą, jos konstrukcines detales, besigrožint vaizduojamosios dailės kūriniais, susidaro išsamesnis konkretaus stiliaus vaizdas ir žymiai lengviau įsimenama nauja informacija. Stebėdami skulptūras ir tapytus paveikslus ar monumentaliosios dailės pavyzdžius – vitražus, pirmokai autentiškoje aplinkoje lengvai įsisavino naujas sąvokos ir faktus, juos dar papildė savo asmeninėmis patirtimis, nes yra su tėveliais keliavę po užsienio šalis ir grožėjęsi gotikinio stiliaus architektūra.
Gotikos stiliaus pamokos refleksija raštu vyks kitą pamoką, prieš tai dar kartą mintimis ir virtualiais vaizdais pakeliavus po Vakarų Europą ir Lietuvą. Vėliau gotikos stiliaus suvokimas bus įprasmintas praktiniame – kūrybiniame darbe, o įgytos žinios bus naudingos projektinėje veikloje ir keliaujant – lankantis Lietuvos ir Europos miestuose, bus lengva atpažinti gotikinio (ar neogotikinio) stiliaus pastatus.

Dailės mokytoja Jolanta Baubkuvienė

Skip to content