Menu Close

Dalyvavome Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursuose

Birželio 5-7 dienomis Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos pirmokams vyko Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursai (PGĮK), kuriuos vedė Šaulių Sąjungos atstovai. Per tris kursų dienas įtvirtinome žinias apie skubią medicinos pagalbą, prisiminėme kai kurias gerai pažįstamas situacijas ir sprendėme, ką daryti joms įvykus; galėjome išbandyti savo jėgas keliuose iššūkiuose, taip pat ir įsijausti į karininko vaidmenį.
Pirmąją dieną vykome į Šilalės kultūros centrą, kuriame išklausėme trumpą paskaitą apie pilietiškumo reikšmę, galėjome išsakyti ir savo nuomones. Susitikime dalyvavęs Lietuvos Respublikos Seimo narys, buvęs Šilalės miesto meras Jonas Gudauskas gimnazistams dovanojo knygas. Išklausėme mokymus ir apie ginklus, jų naudojimą; laužus, jų rūšis bei palapines.
Antrąją dieną rinkomės aktų salėje, kurioje pasidalinome į dvi grupes. Viena grupė keliavo išbandyti savo taiklumo šaunamaisiais ginklais, o kita grupė liko salėje ir išklausė skubios pagalbos kursą, kurį vėliau įtvirtino praktiškai. Vėliau grupės apsikeitė. Po pietų išklausėme paskaitą apie civilinę saugą.
Trečiąją dieną nužygiavome į Šilalės miesto pušyną. Atvykę susiskirstėme į 4 grupes ir išbandėme laužų įkūrimą, ragavome karininkų davinius, statėme palapines, su virvėmis mėginome pakelti save nuo žemės. Po to skanduodami nužingsniavome gilyn į pušyną. Ten buvo apdovanoti antrąją dieną geriausiai pasirodę šauliai, taip pat įteikti pažymėjimai kiekvienam dalyviui. Kursus užbaigėme ragaudami kareivišką košę.
Dėkojame Šaulių Sąjungos atstovams už suteiktas žinias ir smagų laiką.

I c klasės mokinė Gustė Tamašauskaitė

Skip to content