Menu Close

Edukacinė kelionė į Molėtus

Vasario, kovo, balandžio mėnesiais gimnazijoje drauge su auklėtojais ir tėveliais dalyvavome konkurse „Klasių mūšis 2018“. Po įnirtingų kovų paaiškėjo, kad tapome absoliučiais laimėtojais. Konkurso rengėjų įsteigtas prizas nugalėtojams – edukacinė kelionė Lietuvoje. Mūsų svajonė buvo aplankyti Molėtus ir paklajoti po bekraštes visatos erdves.
Birželio 8 dienos rytą Ic klasės mokiniai, lydimi auklėtojos Dalios Kubaitienės ir keleto tėvelių, išvykome į kelionę, kurios metu aplankėme Lietuvos sostinę Vilnių ir stebėjome žvaigždes Molėtų observatorijoje. Pirmiausias kelionės tikslas buvo pakilti į 165 metrų aukštyje esantį restoraną „Paukščių Takas“ Vilniaus televizijos bokšte, kad pamatytume Vilnių iš viršaus. Ekskursantai praleido ten valandą, nes niekaip negalėjo atsigrožėti vaizdu už lango. Kiek vėliau, pasivaikščioję po Vilniaus senamiestį, išvykome link Molėtų. Pakeliui užsukome į Europos geografinį centrą, kuriame sudainavome dainą „Europos vidury“. Atvykę į Molėtus pradėjome nuo ekskursijos po Molėtų observatoriją. Sužinojome labai daug apie astronomiją, apie tai, kokią svarbą kalendoriui turėjo dangus ir saulė, susipažinome su Lietuvos ir pasaulio astronomijos naujienomis, teleskopu. Matėme daugybes eksponatų, susijusių su astronomija. Išklausę gido Lino pasakojimo, pėstute keliavome į senovinę dangaus šviesulių stebyklą. Joje viskas prasidėjo nuo atliekamų apeigų šventvietėje – visi ekskursijos dalyviai ėjo ratu aplink dešimt šventyklos stulpų, žyminčių šešias pasaulio šalis ir Saulės tekėjimo ir laidos azimutus, kol gidas rato viduryje uždegė aukurą. Įvykdę apeigas klausėmės labai energingo gido pasakojimo apie tai, kaip senovėje buvo stebimi dangaus šviesuliai ir atliekami kalendorinio laiko skaičiavimai. Sužinojome tikrąją frazės „Laikas – pinigai“ prasmę, faktą, kad pirmieji astronomai buvo paprasčiausi žyniai, kurie diena iš dienos stebėjo Saulės tekėjimą ir leidimąsi. Ėjome į etnografinę sodybą, kurioje įdėmiai klausėme, kaip atsirado zodiako ženklai ir ką jie reiškia mūsų gyvenime. Šitiek daug sužinoję apie astronomiją bei padėkoję gidui Jonui, pajudėjome žvaigždžių stebėjimo link. Dieninės ekskursijos metu iš šono apžiūrėjome 165 centimetrų skersmens teleskopą, kuriuo šiek tiek po vidurnakčio stebėjome žvaigždes. Gidas mums papasakojo labai daug apie vaizdą, matomą iš teleskopo – žvaigždes bei dvi planetas, kurias matėme – Jupiterį ir Saturną. Buvome priblokšti vaizdo, rodomo iš kosminės erdvės.
Ši ekskursija padovanojo labai daug neišdildomų įspūdžių. Ne tik nuostabiai praleidome laiką, bet ir papildėme savo žinių bagažą. Dėkojame gimnazijos direktoriui už suteiktą galimybę aplankyti Vilnių ir Molėtus.

Ic klasės mokinė Gabija Jakaitė

Skip to content