Menu Close

Ekspedicijos „Misija – Sibiras“ dalyvės viešnagė gimnazijoje

Spalio 27 dieną gimnazijoje svečiavosi ekspedicijos „Misija – Sibiras“ dalyvė Simona Budreckaitė. Simoną į gimnaziją pakvietė Savivaldos narė Gabija Aurylaitė, užregistravusi mūsų gimnaziją dalyvauti susitikimuose su ekspedicijos dalyviais.
Simona papasakojo apie tai, kad „Misija Sibiras‘17“ ekspedicijos metu dalyviai vyko į Irkutsko sritį, kurioje pagal plotą tilptų 12 Lietuvų. Jie tvarkė lietuvių amžino poilsio vietas Tulūno bei Nižneudinsko rajonuose, kuriuose buvo sutvarkytos devynerios kapinės (Gadalėjaus, Tulūno, Jevdokimovo, Algatujaus, Soloncų, Kamenkos, Bogotyriaus, Porogo bei Viesiolyj).
Pėsčiomis nužygiuota daugiau nei 100 kilometrų. Dvi savaites trukusioje ekspedicijoje į dangų iškilo 9 nauji kryžiai. Pasakojimais apie lietuvių tremtinių likimus ekspedicijos dalyviai dalijasi su įvairių įstaigų darbuotojais, Lietuvos mokyklų mokiniais.
Manome, kad energingai, su dideliu ryžtu ir gera nuotaika perteiktas pasakojimas apie 16 žmonių ekspediciją, atsakingą jos narių atranką paskatino ir mūsų gimnazijos mokinius pagalvoti apie tremties vietose likusių mūsų tautiečių likimus ir sudėtingą ir labai brangią visų mūsų istoriją.

Zoja Masteikienė

Skip to content