Menu Close

„Empowering girls“ projekto susitikimas

Mūsų gimnazija šiemet prisijungė prie projekto „Empowering girls for the future of jobs“ įgyvendinimo. 2023 m. kovo 15 dieną gimnazijoje vyko II-III gimnazijos klasių mokinių susitikimas su vienos sėkmingiausių Lietuvos įmonių „Nord Security“ kibernetinio saugumo vadove Sigita Jurkynaitė. Mokinius suintrigavo jau pati susitikimo tema – „Kibernetinis saugumas = raketų mokslas?“. Tačiau šio susitikimo tikslas buvo ne tik padiskutuoti apie kibernetinį saugumą, bet ir paskatinti mokinius jau dabar daugiau galvoti apie savo būsimą profesiją, padrąsinti ir įkvėpti juos nebijoti priimti netradicinius sprendimus, supažindinti su kuo įvairesnėmis profesijomis. Sigita įdomiai papasakojo apie savo karjeros kelią, jame vykusius pokyčius: gyventi į užsienį išvyko vos sulaukusi pilnametystės, mokėsi muzikos, literatūros, filmų teorijos, slavų kalbų ir kultūros, gyveno įvairiose šalyse. Mokiniai domėjosi, kas lėmė, kad ji grįžo į Lietuvą, kaip atsidūrė kibernetinio saugumo srityje, kur geriau studijuoti – Lietuvoje ar užsienyje.
Viešnia plačiau papasakojo ir apie dabartinį savo darbą. Ji pateikė daug pavyzdžių, kaip net nenutuokdami svetimiems atskleidžiame savo slaptažodžius, aptarė dažniausiai žmonių naudojamus slaptažodžius, taip pat supažindino su programėlėmis, kaip patikrinti, kiek saugus yra naudojamas slaptažodis, kaip sužinoti, ar mūsų slaptažodis nebuvo „nulaužtas“ ir kaip greitai tą gali padaryti šiuolaikiniai „hakeriai“.
Susitikimui skirtas laikas prabėgo labai greitai, o jo pabaigoje visi džiaugėsi nuoširdžiu ir įdomiu Sigitos pasakojimu, betarpišku bendravimu ir vertingais patarimais, kaip ieškoti ir atrasti savo sėkmės kelią.

Karjeros specialistė Daiva Norbutienė

Skip to content