Menu Close

Erasmus+ projekto narių viešnagė Bulgarijoje

eras11herbas

Erasmus+ projekto narių viešnagė Bulgarijoje

Projektas Erasmus + Better Environment – Better Future (Geresnė aplinka- geresnė ateitis) Simono Gaudėšiaus gimnazijoje  gyvuoja  jau antrus metus. Jame dalyvauja devynios šalys,  pagrindinė projekto koordinatorė – Turkija. Projekto  metu mokiniai įsitraukia į tarpkultūrinę veiklą ir aplanko kitas šalis. Tai yra labai vertinga patirtis, nes kelionėse, susitikimuose    galima tobulinti savo kalbinius gebėjimus ir atrasti save. Šia galimybe džiaugiamės ir mes, Simono Gaudėšiaus gimnazijos mokiniai: Karolina Dielnikaitė, Benas Miliūnas, Neda Šimkūnaitė. Mus lydėjo ir visose projekto veiklose dalyvavo  anglų kalbos  mokytoja metodininkė Elena Pinčienė,  įamžinusi penktojo vizito akimirkas.

 Keliavome į tolimą šalį – Bulgariją, gyvenome antrame pagal dydį Bulgarijos mieste – Plovdive. Mus šiltai pasitiko šio projekto koordinatorė Svetlana Lesinska. Mūsų delegacijos gimnazistai  savaitę gyveno  bulgarų  šeimose ir nuo pat pirmos dienos patyrė įvairių jausmų.  Pirmą dieną buvo  nejauku, nes nežinojome šeimos papročių, bendravimo ypatumų, tačiau prie šeimos pripratome greitai.  Tai išties labai geri, šilti žmonės,   nuoširdžiai priėmę į savo šeimos ratą. Jau  antrąją dieną jautėmės kaip namuose. Kasdien dalyvavome projekto renginiuose.  Devynios  šalys savo inicialus mieste paliko piešdamos ant skėčių, pasodindamos medžius su savo šalies vėliava mokyklos kieme. Žaidėme, dalyvavome  renginiuose,  gaminome nacionalinius valgius pagal duotus receptus.  Mes, lietuviai, šiose veiklose  užėmėme pirmąsias vietas, tad tikrai buvome pastebėti ir pagirti kitų šalių. Trečiadienį įvyko svarbiausia projekto dalis – kiekvienos šalies pristatymas   nykstančių  rūšių tema. Šio renginio metu daug sužinojome apie kitų šalių nykstančias gyvūnų, augalų rūšis, domėjomės   švietimo sistemomis. Mūsų  surinkta informacija tapo devynių šalių Raudonosios  knygos pagrindu.

Šis projektas atveria daug galimybių mokiniams pažinti kitos šalies kultūrą,  bendravimo įpročius, tradicijas, tobulinti kalbos gabumus, susirasti daug draugų, kurie net per vieną savaitę tampa labai artimi. Savaitė Bulgarijoje buvo labai naudinga ir įdomi.  Patyrėme šiek tiek jaudulio, nes skrydžiai mūsų oro linijomis  buvo atšaukti. Tačiau kai atėjo metas skristi į Lietuvą, nebebuvo jokių trukdžių,  laimingai grįžome namo. Sunkiausias projekto momentas buvo atsisveikinimas su savo nauja šeima ir draugais iš kitų šalių. Atrodo, ten buvome tik savaitę, tačiau  atsisveikindami  išties   liūdėjome.

Sugrįžę namo ir prisiminę apie turiningai praleistą laiką,  tikimės ir toliau dalyvauti tokiuose projektuose, nes tai yra nuostabi patirtis ir neišdildomi prisiminimai.

                                                      Karolina Dielnikaitė,  IIIa klasės gimnazistė, projekto  dalyvė

SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC

Skip to content