Menu Close

Erasmus+ projekto narių viešnagė Latvijoje

Rugsėjo 26-30 dienomis įvyko ketvirtasis tarptautinio Erasmus+ projekto „Betterenvironment, betterfuture“ partnerių susitikimas Daugpilio mieste Latvijoje. Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos komanda – viena iš partnerių, aktyviai dalyvaujančių projekto veiklose. Daugpilio miesto 12-osios vidurinės mokyklos bendruomenė visą savaitę kvietė dalyvauti įvairiuose projekto renginiuose, edukacinėse išvykose mieste ir už jo ribų.
Pasinaudojome proga, kad Latvija yra artimiausia mūsų kaimynė, todėl mūsų delegacija buvo gausiausia – net 5 mokiniai ir 2 mokytojai. Kaip įprasta, mokiniai gyveno latvių šeimose. Jie ne tik pasakojo vieni kitiems apie savo šalis, mokyklas, šeimas, dalyvavo projekto numatytose veiklose, bet kartu leido laisvalaikį.
Pirmadienį pradėjome įspūdingu sutikimu mokykloje: šventinis koncertas svečiams, direktorės sveikinimo žodžiai bei susipažinimas su mokykla. Po pietų mūsų laukė pažintis su Daugpilio miestu. Taip pat apsilankėme miesto savivaldybėje
Šio susitikimo Latvijoje tema – Biologinė įvairovė, todėl antradienio rytą latvių komanda nusprendė mums parodyti Didijį Kemerių nacionalinį parką, kuriame raisto takas yra populiariausias apžvalgos objektas. Juo einant, galima apžiūrėti aukštapelkę, susipažinti ne tik su jos augalija, bet ir gyventojais. Pasižvalgę po samanų, pelkės pušelių, akivarų, tamsių ežerėlių ir pelkinių gailių karalystę, patraukėme sostinės link. Ryga – didžiausias Baltijos šalių miestas, nustebinęs savo architektūra bei istorija.
Trečiadienis buvo skirtas mokinių paruoštoms prezentacijoms. Kiekvienos šalies mokiniai pristatė biologinę įvairovę savo šalyje. Taip pat buvo pristatoma informacija apie projekto dalyvių mokyklas bei miestus, iš kurių jie atvykę. Mūsų komandos nariai – Martynas Dargis, Justė Bukauskytė, Paulina Damulytė, Justina Balsevičiūtė bei Justina Jovaišaitė – pristatė medžių įvairovę ne tik Šilalėje , bet ir visoje Lietuvoje. Popiet laukė atsakingas momentas – kiekviena šalis pasodino po medelį. Iš viso 9 medeliai kartu su šalių vėliavomis papuošė mokyklos kiemą.
Jau vakarop buvome pakviesti apsilankyti Daugpilio universitete, kuriame darbuotojai supažindino su gamtos mokslų fakulteto tyrimų centru. Taip pat aplankėme universiteto mokymų ir tyrinėjimų centrą, kuris įsikūręs „Ilgas“ rezervato teritorijoje.
Išaušęs ketvirtadienis žadėjo gražią ir įdomią dieną. Jau tapo įprasta, kad susitikimo šeimininkai visada stengiasi supažindinti su savo šalimi, jos kultūra, tradicijomis, valgiais. Taigi rytas prasidėjo apsilankymu Agluonos miestelyje, kuris didžiuojasi įspūdingo grožio bazilika. Agluonos bazilika – svarbus Latvijos katalikų religinis centras, kur piligrimai renkasi iš visos šalies. Sužavėjo ir netoliese įsikūręs Karalių kalnas.
O po ilgų vaikščiojimų pietus teko pasigaminti patiems. Apsilankėme duonos muziejuje, kuriame kiekvienas išsikepėme savo juodos duonos kepalėlį.
Ketvirtadienio vakarą grįžome į mokyklą, kur prasidėjo tarpkultūrinė vakaronė. Visų 9 šalių komandos pristatė nacionalinius savo patiekalus, dalinosi receptais. O Latvijos komanda pristatė liaudies šokius, kurių ne vieną teko sušokti ir mums.
Paskutinė projekto diena – penktadienis, prasidėjo iškilmingai. Latvijos mokytojai šventė Tarptautinę Mokytojų dieną. Į šventę buvome pakviesti ir mes. Mokinių dainos, šokiai, gėlės ir nuoširdūs padėkos žodžiai nuteikė šventiškai. Šventėje įteikti sertifikatai, liudijantys apie mūsų dalyvavimą projekto veiklose Latvijoje. Esame dėkingi už nuoširdų kaimynų latvių priėmimą bei laukiame naujų susitikimų Bulgarijoje, Slovakijoje, Italijoje ir Turkijoje.
Projekto koordinatorė Vitalija Gedeikienė

logotipas-2 Print 14568064_1148164341906482_3801510035489087886_n-1 14600868_837167756419174_6322697619988048007_n-1 foto-latvija-5-1

Skip to content