Menu Close

Erasmus+ projekto „Waking up in Baroque” dalyvių susitikimas Lietuvoje

Nuo rugsėjo 30 d. iki spalio 6 d. mūsų gimnazijoje vyko trečiasis Erasmus+ projekto „Waking up in Baroque“ dalyvių susitikimas. Į Lietuvą atvyko svečiai iš Vokietijos, Čekijos ir Italijos. Per šią nuotaikingą savaitę ne tik svečiai daugiau sužinojo apie mūsų gražiąją tėvynę, bet ir mes patys atradome kai ką naujo bei užmezgėme naujų pažinčių.
Projekto veiklos prasidėjo pirmadienį nuotaikingu gimnazijos direktoriaus Stasio Norbuto sveikinimo projekto dalyviams, koordinatorės Vitalijos Gedeikienės ir vardinių kortelių bei skėčių įteikimu kiekvienam dalyviui. Juk koks suvenyras gali būti praktiškesnis Lietuvoje nei skėtis? Vėliau aprodėme savo mokyklą, aplankėme Šilalės rajono savivaldybę, susitikome su meru J. Gudausku. Projekto tikslas – išplėsti mokinių žinias apie baroko laikotarpį. Šalių komandų atstovai, vadovaujami dailės mokytojos Jolantos Baubkuvienės, kūrė barokines koklių plyteles. Visi kūrybiniai darbai pavyko puikiai, tad mokiniai džiaugėsi ne tik smagiai praleidę laiką, bet ir įgiję svarbios patirties. Vėliau supažindinome svečius su savo gimtuoju miestu: aprodėme Šilalės viešąją biblioteką, Vlado Statkevičiaus muziejų, bendruomenių parką bei Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčią. Vakare picerijoje „Bamba Pica“ aptarėme įspūdžius, artimiau susipažinome.
Antradienį išvykome į pirmąją kelionę – nuostabųjį Lietuvos kampelį – Nidą. Ji sužavėjo mūsų svečius savo įspūdinga architektūra, o apniukęs dangus, jūra ir kopos tapė kvapą gniaužiantį ir distopinės novelės vertą peizažą, kuriame saulės laikrodis atrodė lyg visatos centras. Raganų kalno tautosakos herojų skulptūros suteikė miškui mistišką atmosferą bei tapo daugybės nuotraukų fonu. Aplankėme vieną iš didžiausių kormoranų ir pilkųjų garnių koloniją visoje Europoje. Mūsų nuostabioji kelionė baigėsi paskutiniu stabtelėjimu Tomo Mano muziejuje.
Trečiadienį išmušė informacinių technologijų valanda. Mokytojo Algirdo Jasinevičiaus vadovaujami, sumaketavome po namelį bendram baroko stiliaus kaimeliui. Nameliai buvo atspausdinti 3D spausdintuvu. Vėliau šalys pristatė savo kraštų senuosius amatus, būdingus baroko laikotarpiui, o mes, lietuviai, vadovaujami technologijų mokytojos Elvyros Gedeikienės, pamokėme pynimo iš šiaudų meno. Džiugu, kad visi svečiai namo parsivežė šiaudines apyrankes, skirtukus ir dekoracijas. Popietę mūsų svečiai kūrė baroko stiliaus vyriškas bei moteriškas šukuosenas-perukus, naudodami įvairiausias medžiagas, o mokytoja Indrė Šetikienė savanoriams padarė įspūdingas baroko stiliaus šukuosenas. Vakare drauge stebėjome baroko šokio spektaklį „Metų laikai“. Visus spektaklio žiūrovus sužavėjo nuostabūs šokiai, kuriuos pagal baroko genijaus Antonio Vivaldžio muziką atliko Aušros Danisevičienės kolektyvas „Salto“. Mūsų dramos studijos „Vėjavaikiai“ aktoriai, vadovaujami Jolantos Šmitienės, atliko Kristijono Donelaičio epinės poemos „Metai“ ištraukas. Nepakartojama baroko meno šventė apkerėjo kostiumų, šukuosenų bei dekoracijų (autorius – Vaidas Bukauskis) puošnumu ir šokių elegancija. Spektaklio idėjos autorė – Aušra Danisevičienė.
Ketvirtadienį aprodėme svečiams Šilalės rajono lankytinas vietas: Baublių muziejų, Girdiškės bažnyčią ir Medvėgalio piliakalnį. Vakare laukė smagioji dalis – etnografinis vakaras Rimkų kaimo turizmo sodyboje. Šoko ir mokiniai, ir mokytojai, ir tėvai. Svečiai išmoko tradicinių lietuviškų šokių, žaidė senovinius žaidimus ir gavo prizų. Ragavome tradicinių lietuviškų patiekalų. Vakaro pabaigoje buvo įteikti sertifikatai. Visi labai pavargę, bet labai linksmi išsiskirstėme į namus.
Taip jau sutapo, kad smagiausią šventę mokykloje – Mokytojų dieną – galėjome atšvęsti kartu su svečiais. Svečiams buvo įdomu patirti, kaip švenčiama mokytojų diena mūsų gimnazijoje: kartu klausėmės dvyliktokų vedamų pamokų, kartu dalyvavome mokykliniame gyvenime. Po pietų išvykome į Šilutę, pažaidėme boulingą, stabtelėjome Ventės Rage, kur mus pasitiko stiprus vėjas ir audringos marios. Klaipėdoje svečius supažindinome su lankytinomis vietomis.
Paskutinė projekto diena – šeštadienis. Sunku atsisveikinti su draugais, bendraminčiais.
Būdami projekto dalyviais, patyrėme nepaprastą bendrumo jausmą, supratome, kad tokiems renginiams reikia atiduoti daug savęs. Bet kuo daugiau duodi, kuo labiau atsiveri, tuo daugiau gauni pats. Savaitę gyvendamas pas nepažįstamą šeimą kitoje šalyje, savaitę artimai savo šeimoje bendraudamas su jaunu žmogumi iš kitos šalies, įgyji tokios patirties, apie kurią nebūtum nė pagalvojęs. Kultūrų, kalbos, charakterių, įpročių ir pomėgių skirtumai ! Visa tai kuria Erasmus+ projekto didžiausią vertę, nes sujungia daugybę skirtingų žmonių ir leidžia suvokti ne tik mūsų skirtumus, bet ir bendražmogiškus dalykus. Mes visi svajojame, ilgimės, juokiamės ir verkiame. Niekada nesužinosi daugiau apie šalį, negu būdamas joje, negu bendraudamas su žmonėmis, vadinančiais ją savo tėvyne. Nepažinsi ir nesuprasi žmogaus, jei jo neišklausysi. Per „Waking up in Baroque“ projektą ne tik patobulinome žinias apie baroko laikotarpį, projekte dalyvavusias šalis bei savo anglų kalbos įgūdžius, bet tapome atviresni pasauliui, tolerantiškesni vieni kitiems, o svarbiausia – išmokome ne tik klausytis, bet ir išgirsti vieni kitus.

Gabija Briedytė, IIId klasės gimnazistė, projekto dalyvė

Skip to content