Menu Close

Europos kalbų diena „Paragaukime Europos“

Rugsėjo 26 –oji – Europos kalbų diena. Šis renginys yra tradiciškai minimas mūsų Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijoje. Idėją Paragauti Europos užsienio kalbų mokytojoms „pamėtėjo“ Rima Norvilienė, kuri daug metų talkina organizuojant renginius mūsų gimnazijoje.
Renginys prasidėjo žurnalistų būrelio mini interviu – pokalbiu su Erasmus+ projekte dalyvavusia mokine Fausta Sragauskaite iš IId klasės. Vėliau kiekviena klasė pristatinėjo pačias įvairiausias Europos valstybes, jų papročius bei tradicinės virtuvės patiekalus. Mokiniai buvo labai originalūs, todėl turėjome galimybę ne tik paskanauti įvairiausių valgių, bet ir sudalyvauti viktorinoje, pasiklausyti kiekvienos šalies gimtąja kalba skambančių frazių, išvydome daug įvairiaspalvių plakatų.
Manome, kad tokie renginiai plečia tarptautinį akiratį, skatina vieningumą bei susidomėjimą kitų šalių kultūra bei gyvenimu. Dalyvavimas juose skatina atsikratyti viešojo kalbėjimo baimės, suteikia pasitikėjimo savimi, ugdo savivertę.
Nors Europos kalbų dieną gimnazijoje švenčiame jau ne vienerius metus, tokio renginio dar nebuvo. Mokiniams labiausiai patiko smagus laikas, praleistas su draugais, klausantis įdomybių apie Europos šalis, gardūs patiekalai, kurių buvo kviečiami paragauti visi, pozityvi nuotaika, apėmusi visus šventės dalyvius.
Šventę sumaniai vedė Giedrė Norvaišaitė, IIId ir Laurai Kasiliauskytė, IIIb, fotografavo Ingrida Vitkutė, IIa. Renginį filmavo ketvirtokas gimnazistas Eligijus Trijonis.
Renginio organizatorės – užsienio kalbų mokytojos – dėkoja visoms renginyje dalyvavusioms klasėms ir jų auklėtojams, padėjusiems savo ugdytiniams pasiruošti ir sumaniai atstovauti pasirinktai Europos šaliai.

Laura Dabulskytė, IIId klasės gimnazistė, jaunoji žurnalistė

 

no images were found

Skip to content