Menu Close

Geltonos spalvos žaismas lėkštėje

Spalio 17 dieną Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijoje vyko jau antroji projekto „Maistas ir spalvos“ edukacinė sveikuolių popietė „Geltonos spalvos žaismas lėkštėje“. Geltoną spalvą pavaduotoja A. Balčienė praėjusių metų rudenį ištraukė burtų keliu. Projekto tikslas – šviesti gimnazijos bendruomenę, parodant, kad spalvos turi skirtingą poveikį sveikatai.
Antrojo aukšto fojė susirinkusius bendruomenės narius pasveikino pavaduotoja A. Balčienė ir renginio organizatorė ir idėjos autorė E. Gedeikienė, kuri pristatė šių metų šventės temą ir apdovanojo dalyvius iš auksu spindinčių šiaudų nupintomis apyrankėmis ir kitokiais rankdarbiais. IIb klasės gimnazistės B. Mikalauskaitė ir G. Tubutytė supažindino su geltonos spalvos įtaka nuotaikai ir sveikatai, priminė, kokios geltonų maisto produktų naudingosios savybės. Informatyvų stendą paruošė G. Jokubauskaitė ir G. Šiaudvytytė (IIb klasė).
Po teorinės dalies visi dalyviai buvo pakviesti ne tik pasigrožėti geltonos spalvos ir įvairių jos atspalvių dekoravimo detalėmis, bet ir paragauti sveikuolių komandos paruoštų patiekalų: obuolių- varškės ir moliūgų pyrago, kukurūzų dribsnių sausainėlių, cukinijų užkepėlių, sūrio vėrinukų su alyvuogėmis ir konservuota cukinija, varškės ir ,, Džiugo“ sūrio su medumi. O kvapnusis ghi sviestas sulaukė daugelio dėmesio. Popietės dalyviai galėjo ant juodos duonos riekelių ar batono gabaliukų užsitepti ghi ir viską pagardinti pasirinktomis smulkintomis žolelėmis.
Visi popietės dalyviai buvo vaišinami sveikuolių paruoštomis geltonos spalvos vingiorykštės, liepžiedžių ir ramunėlių arbatomis, gėrimu su citrina ir svarainių sultimis. Apie vaistines arbatų savybes buvo paruošta dalijamoji medžiaga, tad visi norintys plačiau susipažinti su šių augalų gydomosiomis savybėmis galėjo pasiimti lapelius ir pasiskaityti namuose.
Kitų metų spalva- raudona. Taigi iki susitikimo popietėje „Raudonos spalvos žaismas lėkštėje“.
O šios šventės organizatoriai – sveikos gyvensenos grupė: E. Gedeikienė, B. Knyzelienė, D. Žiauberienė, V. Rimkienė, E. Pinčienė, R. Rudzinkovienė, E. Kvietkauskaitė, S. Žilytė- Mauricienė

Vida Rimkienė

Skip to content