Menu Close

Gerumas – iš rankų į rankas

Kiek kainuoja gerumas? Daugelis atsakytų, jog nieko. Deja, kita dalis žmonių mano priešingai, nes jie paskaičiuoja, kiek savo laiko, lėšų, pastangų ir emocijų atiduoda… Tačiau kartais turime taiMaisto-bankas. pamiršti ir pagalvoti, kad kada nors patys galime tapti tais, kuriems to gerumo ir pagalbos prireiks. Laikas prieš ir po Velykų tam – labai tinkamas. Šilalės Simono Gaudėšiaus draugovės skautai visuomet pasinaudoja šiuo gražiu laikotarpiu ir gerumo išdalija su kaupu. To reikalauja ne tik pagrindiniai skautų nuostatai, bet ir elementarus žmogiškumas.

Gerumo akcijos prasidėjo jau kovo 18-19 dienomis, kada Šilalės prekybos centruose vyko „Maisto banko“ akcija.  „Maisto bankas“ – tai labdaros ir paramos fondas, renkantis paramą maistu ir dalinantis ją nepasiturinčiais žmonėmis besirūpinančioms organizacijoms jau 15 metų. Mūsų mieste ši akcija – taip pat ne naujiena: ji vyksta jau ne vienerius metus prieš didžiąsias šventes ir sulaukia gausaus savanorių skaičiaus. Gimnazijos skautai ir šiemet noriai prie jos prisidėjo. Jie sutiko ir geranoriškų, ir priešiškiau nusiteikusių žmonių, tačiau galime teigti, jog Šilalės gyventojai tikrai nėra abejingi ir savanaudiški. Bet tai – ne vienintelė gerumo akcija, kurią  kasmet  vykdo patys skautai. Didįjį šeštadienį jie lankėsi bažnyčioje, budėjo prie Kristaus kapo, margino kiaušinius, piešė atvirukus, o vėliau juos išdalino jauniausiems ir vyriausiems Šilalės ligoninės pacientams, kuriems kiekvienas lašelis nuoširdaus rūpesčio ir dėmesio atstoja skaisčiausios saulės spindulius.

Gražiausia pavasario šventė jau praėjo, palikdama širdyse jaukumą, švelnumą ir meilę. Viliamės, jog gerumo kibirkštėlė užsidegė visų žmonių širdyse ir suteikė priežastį jiems nusišypsoti. Tai – pats geriausias atlygis tiems, kurie tą gerumą dovanoja. Išvydę tas nuoširdžias šypsenas, jie pagalvoja – gerumą dovanoti taip lengva. Ir tikrai verta.

Patyrusi skautė Giedrė Gedeikytė

Šilalės Simono Gaudėšiaus draugovė

Skip to content