Menu Close

GIMNAZISTAI SUŽINOJO, KODĖL VERTA BŪTI PROFESIONALAIS

Rugsėjo 21 dieną miesto Kultūros centre  Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos  mokiniai rinkosi į susitikimą   su Benediktu Vanagu, įžymiausiu  ralio, žiedinių lenktynių, ralio maratonų ir bekelės varžybų trasų nugalėtoju. Prieš pradėdama pokalbį su įžymiuoju svečiu, renginio vedėja Karolina Radzevičiūtė žodį suteikė Šilalės rajono merui Jonui Gudauskui, kuris ne tik nuotaikingai pasveikino susirinkusį jaunimą, bet ir pristatė „Dienos be automobilio“ renginius, jau įvykusius Šilalėje. Pradėjusi pokalbį su įžymiuoju lentynininku Benediktu Vanagu,  Karolina Radzevičiūtė pateikė svečiui klausimų apie tai, kaip jis rinkosi savo gyvenimo kelią, su kokiais sunkumais, iššūkiais jam teko susidurti, tampant profesionaliu lenktynininku. Mokinius itin domino sėkmės formulė, kurią turi susikūręs svečias. Kalbėta aiškiai, suprantamai, tad ir formulės, pasirodo, esama ne kažin kokios sudėtingos, su daugybe nežinomųjų. B.Vanagas kaip didžiausią jauno žmogaus galimybę ir jėgą nurodė atkaklumą, užsispyrimą, nuoseklumą. Paklaustas apie didžiausius savo sportinius  pasiekimus, įžymusis lenktynininkas nustebino  klausytojus tuo, kad net nėra  suskaičiavęs  laimėtų prizų, nes jie jau nebėra tokie svarbūs. Prasmingiausia, anot jo, bendravimas su jaunais žmonėmis, Lietuvos vardo garsinimas, galimybė pasauliui pranešti apie tai, kokie drąsūs ir konkurencingi lyderiai nuo senų senovės yra lietuviai. Pavadintas  vienu universaliausių lenktynininkų  Baltijos šalyse, svečias replikavo, kad universalumas dažnai nėra  kokybės ženklas, geriau visada esą  gilintis į siauresnę sritį ir būti joje profesionalu.

Svečias sumaniai atsakinėjo į užduotus klausimus, nuoširdžiai ir nuotaikingai dalijosi prisiminimais, įspūdžiais, tad susitikimo valanda prabėgo nejučiomis. Renginio  pabaigoje gimnazijos mokinių prezidentė Agnė Tverijonaitė įteikė Benediktui Vanagui gimnazijos padėką  ir tradicinį suvenyrą. Gimnazijos bibliotekai svečias paliko  nepaprastą dovaną –  puikią knygą „Vieno Dakaro istorija“, kurios tituliniame puslapyje įžymusis lenktynininkas užrašė : „Prisiminkit, kad komanda stipri tiek, kiek stipri silpniausia jos grandis“. Gimnazijos Metraštyje puikuojasi   Benedikto Vanago įrašas, skirtas visiems esamiems ir būsimiems gimnazistams bei mokytojams: „Svajokite atsakingai. Svajonės pildosi. Atminkit, kad viskas turi savo kainą, bet  MOTYVACIJA – TIKĖJIMAS :).“ Gimnazijai Benediktas Vanagas įteikė Lietuvos valstybės istorinę  –  Vyčio vėliavą, apie kurios simboliką ir neįkainojamą vertę jis taip nuoširdžiai pasakojo jaunimui susitikime.

Smagu, kad įtaigus   Benedikto Vanago žodis pasiekė daugelio klausytojų širdis ir protus, nes  po renginio netilo diskusijos,  gimnazistai su svečiu fotografavosi bendrai nuotraukai. Tikimės, kad mūsų svečią ir toliau lydės pergalingi žygiai,  o mes, matydami prie gimnazijos plevėsuojančią  Vyčio vėliavą,   prisiminsime, kad šią dovaną mums įteikė   iškilus Lietuvą garsinantis sportininkas  ir tikras Lietuvos patriotas.

 

                                                                                                                                                            Zoja Masteikienė

Skip to content