Menu Close

Gimnazistų susitikimas su menininku Andriumi Zaikausku

Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos antrų klasių mokiniai dalyvauja ilgalaikiame projekte „Laiko ženklai Ąžuolų gatvėje“. Viena iš gimnazistų praktinių veiklų skirta Vasario 16-osios minėjimui. Mąstydami apie Lietuvos Nepriklausomybę, projekto rengėjai susiejo ją su Šilalės Nepriklausomybės ąžuolu. Taip gimė mintis įsiklausyti į mūsų miesto istoriją ir kultūrą, susitikti su ją puoselėjančiais žmonėmis. Kad atliktų užduotis, gimnazistai turėjo naudotis menininko, „Giliukų“ autoriaus Andriaus Zaikausko sukurtais žemėlapiais, kuriuose pažymėtos įstaigos, paženklintos „Giliukų“ skulptūrėlėmis.
Pirmasis užduoties punktas buvo Šilalės Meno mokykla, kur prie „Giliuko dailininko“ antrokų grupę pasitiko Andrius Zaikauskas. Menininkas papasakojo vaikams apie savo sumanymą užauginti „Giliukus“, kurie ir saulei šviečiant, ir lietui lyjant primena, kad kiekvienas galime prisidėti prie savo krašto gražinimo, istorijos išsaugojimo. Mokiniams įteiktame „Giliuko dienoraštyje “ Andrius Zaikauskas užfiksavo savo įrašus „Giliukų“ pakabinimo dienomis.
Lankydami „Giliukus“, mokiniai stebėjo jų išraiškas, kalbėjosi apie menininko sumanymą. Tikimės, kad ši ilgalaikio projekto veikla paskatins gimnazistus domėtis savo miesto kultūra ir Lietuvos istorija. Dėkojame menininkui Andriui Zaikauskui, kurio idėjų ir talento dėka mūsų miestas įgauna naujų spalvų ir prasmių!

Zoja Masteikienė

Skip to content