Rugsėjo 19 dieną aktų salėje vyko integruota lietuvių kalbos ir literatūros, teatro integruota pamoka, skirta Vinco Krėvės dramos „Skirgaila“ apibendrinimui. Mokytojos Jolantos Šmitienės pasirinktas darbo metodas suteikė galimybę ketvirtokams naujai susipažinti su dramos „Skirgaila“ veikėjais. Mokiniai kūrė monologus, ruošėsi diskusijai su kūrinio veikėjais.
Pamokos tema- „Tautos likimo dramatizmas: psichologiniai portretai dramoje „Skirgaila“. Kurdami veikėjo monologą ir improvizuotą pokalbį su klausytojais, kitais kūrinio veikėjais, mokiniai gilinosi į veikėjų poelgių motyvus. Analizuodami ir įkūnydami veikėjo charakterį, rėmėsi savo kultūrine, literatūrine, psichologine patirtimi, tad pateikė naują veikėjo portreto versiją. Scenoje aidėjo skaudūs klausimai, kuriuos žmogus užduoda pats sau, išgirdome pasiteisinimų, apgailestavimų ir kaltinimų, kurie įtaigiai pildė psichologinį veikėjo portretą.
Dvyliktokų pamoką stebėjo svečiai – kitos dvyliktokų grupės mokiniai. Jiems padovanota maloni ir drauge naudinga patirtis prisiminti skaitytą Vinco Krėvės kūrinį, susimąstyti apie svarbius visiems mums klausimus, neduodančius ramybės: ar visada tikslas pateisina priemones, kas yra garbė, kodėl kartais nugali tas, kuris atrodo silpnas.
Tikimės, kad scenoje nuskambėję monologai ir diskusijos suteiks vertingos patirties kuriant veikėjų charakterius, suvokiant kito žmogaus poelgių motyvus, suvokiant jų vertybes.
Dėkojame IV klasės lietuvių kalbos ir literatūros grupės mokiniams ir jų mokytojai Jolantai Šmitienei už pasidalinimą savo žiniomis ir kūrybiniais gebėjimais, neabejotiną talentą, drąsą ir geranorišką pagalbą kartojant literatūros kursą.
Zoja Masteikienė