Menu Close

Interviu su Vesta Vitkute

Kovo 15 dieną Kauno Vytauto Didžiojo universitete vyko Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkursas “Tarp būtojo ir būsimojo laiko”, kuriame dalyvavo mūsų gimnazistės Rūta Žąsytytė (mokytoja Irena Gabrielaitienė) ir Vesta Vitkutė (mokytoja Sauga Vaičikauskienė). Renginyje dalyvavo poetas Tomas Venclova, mokinius vertino profesionalūs aktoriai.
Siūlome interviu su Vesta, tapusia šio konkurso laureate.
Papasakok apie konkursą Kauno universitete. Kas paliko didžiausią įspūdį? Kaip jauteisi sužinojusi apie laimėjimą?
Šis konkursas organizuojamas jau ne pirmus metus. Konkurse užsiregistravo itin didelis skaičius dalyvių – net 51 moksleivis iš 30 Lietuvos mokyklų, juos ruošė 39 mokytojai! Keliaudama į Kauną nieko nesitikėjau, keliavau tik įgyti patirties ir naujų įgūdžių. Ir štai pavyko tapti net laureate! Buvau labai nustebusi ir džiaugiausi, kad mano pastangos buvo įvertintos.
Meninis skaitymas. Kada supratai, kad mėgsti skaityti auditorijai? Iš kur šis pomėgis?
Greičiausiai pradinėje klasėje. Tuo metu mano pradinių klasių mokytoja I. Vėlavičienė turėjo teatro būrelį, į kurį įtraukė visus savo klasės mokinius. Man taip patiko vaidinti, dažnai renginiuose skaitydavau eilėraščius, teko dalyvauti ir konkursuose.
Papasakok apie savo skaitytą tekstą. Kodėl jį rinkaisi, kuo jis Tau artimas? Ką norėjai juo pasakyti savo bendraamžiams? Suaugusiems?
Ištrauka, kurią skaičiau, buvo apie tipišką, maištingą šių laikų paauglę, kuri maištauja prieš mokyklos įstatymus. Priešingai nei aš, ji drąsi, nebijanti pasakyti savo nuomonės, nebijanti protestuoti. Man buvo įdomu išbandyti naują ,,vaidmenį‘‘.
Visi skundžiasi laiko stoka. Ar Tau ši problema egzistuoja?
Svarbiausia – laiko planavimas ir poilsis. Man labai svarbu susiplanuoti visą dieną , kad galėčiau pailsėti ir pabūti su šeima. Bet pripažinsiu, kad net planuojant, vis tiek pritrūksta laiko šiam bei tam.
Jeigu galėtum pasirinkti mėgstamiausias veiklas, tai būtų…
Knygų skaitymas, ilgi pasivaikščiojimai, filmų ir serialų žiūrėjimas.
Sportas, muzika, menas Tavo gyvenime.
Nemėgstu sporto, galbūt, kad dar neatradau tos sporto šakos, kuri man patiktų. Šiuo metu lankau mokyklos chorą. Mėgstu piešti, nors ir nelabai gražiai ar profesionaliai, tai man lyg savęs išreiškimas ant popieriaus lapo.
Artėja pavasario atostogos. Kaip jas ketini praleisti?
Man didžiausia vertybė šeima, tad neabejoju, kad dalį atostogų praleisiu šnekučiuodamasi su šeimos nariais. Ketinu laiko skirti knygoms ir poilsiui.
Dėkoju už pokalbį.

Zoja Masteikienė

Skip to content