Pasibaigus antrajam pusmečiui, 48 gimnazijos mokiniai, pasiekę geriausių ugdymosi ir lankomumo rezultatų, išvyko į edukacinę išvyką Vilniuje.
Pirmoji stotelė buvo Lukiškių muziejus, kuriame gidė pristatė ekskursiją po patį pastatą: papasakojo unikalių istorijų apie kalinių kasdieninį gyvenimą kalėjime bei aprodė patalpas. Visos ekskursijos metu mokiniai turėjo galimybę įsijausti į gana niūrią aplinką, susipažinti su sovietinio režimo realijomis, pasivaikščioti po didžiulę teritoriją, susimąstyti apie tai, kaip pasikeitėme mes patys.
Antroji kelionės stotelė buvo MO muziejus, kuriame vyko edukacija „Kas vyksta šiame paveiksle?“. Edukacijos metu analizavome parodos „Susitikimas, kurio nebuvo“ kūrinius. Edukatorė, remdamasi universalia klausimų sistema, sukurta psichologės Abigailės Housen ir Philipo Yenawine’o, padėjo moksleiviams sukurti savas kūrinių interpretacijas, o po to atskleidė, ką iš tiesų kūrinio autorius savo paveikslu norėjo pasakyti. Gidė atskleidė mums, kad kiekvieno iš mūsų mintys ir emocijos, stebint meno kūrinį, yra vertingos, nepakartojamos, kad prasminga jomis dalintis, norint geriau pažinti meną, save ir vieniems kitus.
Paskutinioji kelionės stotelė buvo Vilniaus universiteto biblioteka. Gidė moksleiviams pristatė Vilniaus universiteto įkūrimo istoriją, plačiau papasakojo apie biblioteką, kuri buvo įkurta 1570 m. ir išliko iki šių dienų.
Kelionė suteikė smagių pažinimo ir bendravimo akimirkų. Juokavome ir kalbėjome rimtai, kai sakėme, kad nuo mūsų priklausys, ar susitiksime dar vienoje edukacinėje išvykoje, kuri pažadėta vasaros pradžioje.
Ieva Valančiūtė, I c klasė