Menu Close

Jaunųjų žurnalistų viešnagė Klaipėdoje

Balandžio 12 rytą būrelis Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos Jaunojo žurnalisto būrelio narių kartu su vadove mokytoja Laimute Šmidtiene ir bibliotekos vedėja Nijole Stasytiene vykome į uostamiestį. Prie dienraščio ,,Vakarų ekspresas“ redakcijos mus pasitiko Klaipėdos universiteto lektorė dr. Rosita Vaičiulė, kurios dėka galėjome susipažinti su žurnalistų rengimo ir apskritai šios profesijos subtilybėmis. Pirmiausia buvome pakviesti apžiūrėti dienraščio redakcijos patalpų. Redaktorius Rytis Savickis mielai sutiko mums pademonstruoti, kaip maketuojami laikraščio puslapiai – netrukus šalia kitų publikacijų išvydome ir tokią antraštę: ,,Vakarų ekspreso“ redakcijoje lankėsi Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos jaunieji žurnalistai“. Redaktorius papasakojo, kuo skyrėsi pirmieji šio laikraščio numeriai, pradėti leisti jau atkūrus nepriklausomą Lietuvą – tada būta labai daug kriminalinių naujienų ir šiurpą keliančių nuotraukų. Vėliau jis atsakė į gimnazistų užduotus klausimus, paragino nebijoti rinktis, nors ir nelengvą, bet įdomią žurnalisto profesiją.
Padėkoję ,,Vakarų ekspreso“ redakcijos darbuotojams, išvykome į Klaipėdos universiteto Politikos ir komunikacijos mokslų fakultetą. Medijų laboratorijoje, kurios funkcija – žurnalistikos studentų praktinis mokymas, įrengta moderni kompiuterinė, vaizdo ir garso technika. Mus pasitiko jos vedėjas Vidas Valinčius. Pirmiausia jis mums parodė filmuotą medžiagą apie studentus, besirengiančius žurnalistikos praktikos egzaminui – pasijuokėme iš jų daromų klaidų; vėliau ir patys galėjome išbandyti laidos vedėjo kėdę – skaitėme horoskopus, iškart stebėdami save ekrane. Po to buvo įjungtas įrašas, tad pasijuokėme iš savo klaidų ir tarsi tikri studentai išklausėme dėstytojo komentarų bei patarimų, kaip raiškiau skaityti tekstą.
Kadangi Rosita Vaičiulė skaito paskaitas ir Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultete, tai turėjome progą susipažinti ir su šia ugdymo įstaiga. Fakultete ruošiami architektai, interjero ir grafikos dizaineriai. Buvo įdomu užsukti į nedideles, bet jaukias auditorijas, kuriose išvydome ir studentus, susikaupusius prie savo kūrybinių darbų, bei daugybę jų parengtų architektūros ir dizaino projektų.
Viešnagę Klaipėdoje baigėme senamiestyje – pavasario saulei maloniai šviečiant, pasigrožėjome atsinaujinusiu dramos teatro pastatu, pavaikštinėjome Danės upės pakrantėmis. Ši kelionė visiems paliko puikių įspūdžių.

Laura Dabulskytė, IIId klasės moksleivė, Jaunojo žurnalisto būrelio narė

Skip to content