Menu Close

Konferencija Tauragės STEAM centre – kūrybinės dirbtuvės „STEAM – rytojaus pasaulio kūrėjams“

Birželio 1 dieną Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos I-III klasių mokiniai ir mokytojai Jurgita Alminienė, Algirdas Jasinevičius dalyvavo konferencijoje – kūrybinėse dirbtuvėse „STEAM – RYTOJAUS PASAULIO KŪRĖJAMS“. Konferencijos metu išgirdo iš Vytauto Didžiojo universiteto Gamtos mokslų ir Biochemijos katedrų Doc. dr. Linos Ragelienės ir Prof. Vidos Mildažienės, pranešimus: ,,STEAM samprata ir svarba“, ,,Ar plaukų plovimas yra cheminis eksperimentas?“. Taip pat išklausė Dr. inž. Vytauto Adomavičiaus, KTU Elektros ir elektronikos fakulteto, doc. dr. Jono Valicko, KTU Panevėžio fakulteto pranešimą ,,Tauragės STEAM atviros prieigos centro Tvaraus vystymosi ir žaliosios energetikos laboratorijos veiklos kryptys“. Labiausiai sudomino Eivanas Maksvytis, eksperimentinių robotikos tyrimų laboratorijos „Heydekrug robotics“ įkūrėjas ir jo pranešimas „Kaip gali robotai mums padėti kurti tvaresnį ir saugesnį pasaulį?“.
Įdomiausia buvo tai, kad mokiniai galėjo padirbėti kūrybinėse dirbtuvėse ir iš arčiau pamatyti gamos mokslų subtilybes.
Deimantė Petrauskaitė II c klasės mokinė sako, kad išvyka į Steam konferenciją buvo labai turininga ir smagi. Išgirdo daug naujų dalykų, kurių anksčiau nebuvo girdėjusi. Pavyko sujungti laidus prie saulės kolektoriaus, jog būtų galima pakrauti telefoną. Išbandė naujovišką dviratį, kurį minant gaminama energija. Be viso to sudalyvavo gazuotų ledų gamyboje. Šia kelione labai džiaugiasi, nes pasisėmė naujų žinių.
Agnė Kaziukonytė III b klasės mokinė, sako kad yra labai sužavėta kūrybinėmis dirbtuvėmis, kurios supažindino su gamtos mokslų subtilybėmis ir paslaptimis. Visi pristatymai motyvavo siekti geresnio rytojaus dėl švaresnio pasaulio, pasitelkiant šiuolaikines technologijas.

Chemijos vyr. mokytoja Jurgita Alminienė

qrf

Skip to content