Menu Close

Laisvės kelias per knygą

Vasario 7 ir 10 dienomis įvyko integruotos lietuvių kalbos – istorijos pamokos „Laisvės kelias per knygą“. Taip Vasario 16-osios – Lietuvos valstybės atkūrimo dienos laukimą įprasmino gimnazijos muziejaus vadovė Aušra Baublienė ir istorijos mokytojas Mindaugas Armonas.
Pamokos pradžioje savo kūrybos dainą padainavo Tautvydas Jonaitis. Mokiniams buvo pasakojama apie istorines asmenybes, nuveikusias daug darbų Lietuvos Nepriklausomybės labui.
Mokytoja Aušra Baublienė, pasakodama apie Martyną Mažvydą, Mikalojų Daukšą, Simoną Daukantą, Joną Basanavičių, pristatė šių asmenybių svarbiausius darbus, pateikė ištraukų iš jų kūrinių. Mokiniams teko įveikti įdomias užduotis, atsakyti į mokytojų klausimus, užrašyti savo atsakymus.
Mokytojas Mindaugas Armonas kalbėjo apie Lietuvos Statutą, papasakojo apie 1918 metų Lietuvos Nepriklausomybės aktą, pristatė kultūrinį ir istorinį kontekstą, įtaigiai paragino domėtis Lietuvos istorija.
Pamokos pabaigoje skambėjo Tautvydo atliekama daina „Teka teka“. Mokytojai Aušra Baublienė ir Mindaugas Armonas, apibendrindami pamokas, palinkėjo, kad kiekvienas savo širdyje švęstume Lietuvos Valstybės atkūrimo šventę – Vasario 16-ąją.

Zoja Masteikienė

Skip to content