Menu Close

Mažo miestelio dideli žmonės

Gruodžio 7 dieną gimnazijoje vyko atvira pamoka „Mažo miestelio dideli žmonės“, skirta Žemaičių muziejaus „Alka“ įgyvendinamo projekto ir knygos „Mano tėviškė“ pristatymui. Pamoką II a ir II c klasės gimnazistams vedė muziejaus vadovė Aušra Baublienė. Ši pamoka – jau antrasis gimnazijoje vykdomo ilgalaikio projekto „Mano miesto laikas“ renginys, skirtas gimnazijos istorijai.
Apie projektą „Tėviškė“, padėjusį naujai perskaityti 1938-1946 metais rašytus gimnazistų rašinius, kuriuos išsaugojo buvęs gimnazijos direktorius, kraštotyrininkas Juozas Mickevičius, papasakojo Žemaičių „Alkos“ muziejaus rinkinių apskaitos ir apsaugos skyriaus muziejininkė Irma Kontautienė. Mokiniams buvo galima su baltomis muziejininkų pirštinėmis pavartyti, skaityti daugiau nei 80 –ies metų senumo mūsų mokyklos mokinių rašinius tema „Mano tėviškė“. Gimnazijos bibliotekai muziejus padovanojo 40 knygos „Mano tėviškė“ egzempliorių. Knygoje – istoriniais tapę mokinių rašiniai, iliustruoti dabartinių Telšių Meno mokyklos moksleivių, kuriuos gyvai galėjome stebėti eksponuojamoje parodoje.
Pasidalinti savo mintimis apie istorinius įvykius, prisiminti pirmosios mūsų gimnazijos mokinių laidos, išleistos į gyvenimą 1943-aisiais, atvyko Teresė Ūksienė, mokytoja, poetė, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Šilalės filialo pirmininkė, Šilalės Garbės pilietė, žymiausio pirmosios laidos absolvento Antano Rubšio sesuo. Mokiniai susidomėję klausėsi Loretos Kalnikaitės, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos valdybos narės, Lietuvos Laisvės Kovų – Miško Brolių draugijos narės, mūsų mokyklos absolventės, savo kalboje nuolat akcentavusios, kaip svarbu vertinti savo tėvų, senelių patirtis, klausytis jų išminties. Loreta Kalnikaitė papasakojo apie prelatą, tapytoją, rašytoją, popiežiaus Jono Pauliaus II lietuvių kalbos mokytoją Stasį Žilį. Mokiniai susidomėję klausėsi apie prelato Antano Rubšio, profesoriaus, Šventojo Rašto vertėjo, svarbiausius nuopelnus ir gyvenimo faktus.
Į gimnaziją atvykę buvę gimnazistai Irena Paulienė, Virginija Palekienė, Alvydas Kalnikas, prisimindami laikus, kai teko lankyti mokyklą, papasakojo apie išgyventas patirtis, žmonių santykius ir jaunuolių pasaulėjautą sudėtingais laikais. Pamokoje susitikome ir su gimnazijos 1976 metų laidos aukso medalininku Albinu Žiliu, pasidalinusiu savo įžvalgomis apie tų laikų mokyklą ir mokinių ugdymą.
Gimnazijos direktorius Stasys Norbutas, dėkodamas svečiams už nuoširdžiai pasidalintas žinias, naujai įprasminusias mūsų gimnazijos istoriją, pastebėjo, kaip svarbu dabartiniams mūsų mokiniams išgirsti gyvą istorijos žodį, giliau pažinti savo šaknis.
Esame dėkingi mūsų buvusiems mokiniams ir svečiams už puoselėjamą kartų bendrystę ir tikimės, kad tokie susitikimai vyks dar daug metų.

Zoja Masteikienė

Skip to content