Menu Close

Mokymai apie karjerą

Sausio 31 d. Simono Gaudėšiaus gimnazijoje lankėsi žurnalo „Reitingai“ redaktorius Gintaras Sarafinas. Lektorius gimnazijos mokiniams ir mokytojams vedė paskaitas  apie karjerą. Paskaitose buvo kalbama apie tai, kokias klaidas daro mokiniai planuodami karjerą, kaip išsirinkti kokybiškiausią aukštąją mokyklą, ko galėtume pasimokyti iš profesinio orientavimo kitose šalyse, apie jaunuolių ir tėvų nepelnytai nuvertintas profesijas ir t.t. Anot lektoriaus, dažnas abiturientas atidžiau renkasi savo mobilųjį telefoną, nei studijų programą, o daugelis  net nežino, iš ko gali rinktis ir vadovaujasi draugų nuomonėmis bei tėvų patarimais. Jaunuoliai ir jų tėvai dažnai mano, kad viskas įvyksta tiesiog savaime, bet taip nėra.

Svarbu ir tai, kad tėvai nebandytų perlaužti savo vaikų, nes galutinį sprendimą  turi priimti jaunas žmogus.Pasaulyje yra apie 45 tūkstančiai  profesijų. Lietuvoje yra 1,6 tūkstančių  studijų programų ir dar 500 mokymo programų , kurios yra profesinėse mokyklose. Iš viso siūloma 2,1 tūkstančio  profesijų, tad   jeigu jaunuoliai tam skirtų laiko, pasirinkimas būtų daug paprastesnis. Deja, jaunimui kur kas paprasčiau atrodo pasitarti su draugais. Aukštųjų mokyklų apie save pateikiama informacija dažnai tėra reklama, kuria vadovautis reiktų itin atsargiai, nes nevykę patarimai gali lemti jaunuolių prarastus gyvenimo metus bei problemas atsidūrus darbo rinkoje.
Be to, dažnai jaunas žmogus galvoja, kad pakaks  google susirasti  visus atsakymus į kylančius klausimus. Kiti tiesiog peržiūri aukštųjų mokyklų internetines svetaines, tačiau negi aukštoji mokykla parašys apie save ką nors  bloga. Esama Studijų kokybės vertinimo centro, kur aukštųjų mokyklų vertinimą atlieka užsienio specialistai.Ten jaunuoliai gali pamatyti, kad viena vadybos studijų programa įvertinta 23 balais, o kita neįvertinta visai, tokia informacija turėtų suteikti daugiau  aiškumo, kur stoti. Dar vienas patarimas stojantiesiems – tiesiog užeiti į pasirinktas mokyklas bei skirti tam keletą dienų per rudens ar pavasario atostogas. Tai jaunam žmogui leistų suprasti, ar jam ten iš viso verta  būti. Tikimės, kad moksleiviai atsižvelgs į lektoriaus duotus patarimus ir tinkamai pasirinks profesijas.

 

                                                                    Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Sonata Petrauskienė

16422608_1451407974894183_5973218393174236092_o

Skip to content