Menu Close

Multimedijų agentūros „Nanook“ žurnalistai gimnazijoje

Lapkričio 8 dieną Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijoje lankėsi „Nanook“ multimedijos agentūros žurnalistai Karolis Pilypas Liutkevičius ir Mindaugas Drigotas, kurie skaitė 3 akademinių valandų paskaitą „Multimedijų žurnalistikos ypatumai, etika ir tendencijos“ I-II klasių moksleiviams ir mokytojams. Karolis ir Mindaugas dirba multimedijų agentūroje „Nanook“, šiuo metu užsiimančia plačiu audiovizualinės žurnalistikos veiklos spektru. „Nanook“ projektai yra gavę tarptautinį pripažinimą, įvertinti pačiu pirmuoju Lietuvos spaudos žurnalistų multimedijų prizu ir publikuoti tiek didžiausiuose Lietuvos tinklalapiuose, tiek užsienio spaudoje.
Paskaitos metu žurnalistai pasakojo, kaip kurti įdomų pasakojimą socialinių tinklų ir internetinės žurnalistikos pasaulyje. Bendraudami su gimnazistais, vedėjai pateikė konkrečią žurnalistikos ateities viziją, kai žinias žiūrėsime užsidėję virtualios realybės akinius. Nuskambėjo mintys apie tai, ko žurnalistai dabar mokosi iš kompiuterinių žaidimų ir kaip tapti žurnalistu, žvelgiančiu į ateitį, kokias naujas technologijas galima pritaikyti žurnalistikoje, kuo svarbi virtuali realybė, kaip kompiuteriniai žaidimai gali padėti pasakoti istorijas. Žinoma, svarbus buvo ir patarimas, kaip išlaikyti auditorijos dėmesį.
Nuotaikingo susitikimo metu Karolis ir Mindaugas supažindino su žurnalistinio darbo pavyzdžiais, sunkumais, etinėmis ir moralinėmis dilemomis, iškylančiomis, kai siekiama tokį patrauklų kūrinį sukurti patiems.

Sonata Petrauskienė

dav
Skip to content