Menu Close

Paminėjome Simono Gaudėšiaus gimtadienį

2024 m. balandžio 19 d. I a ir I c klasės mokiniai simboliškai paminėjo būsimą Simono Gaudėšiaus gimimo dieną (Šilalės patriarchas gimė 1867 metų balandžio 20 dieną Viekšnių apylinkėje).
Artėjančio gimtadienio proga mokiniai Šilalėje aplankė vietas, kuriose galima rasti Simono Gaudėšiaus darbų pėdsakų. Pirmiausia I c klasės mokiniai nuvyko į pirmąją Šilalės gaisrinės vietą (dabar gėlių parduotuvė „Palmeta“) bei dabartinę gaisrinę (Dvaro g.). Šilalėje būta labai daug gaisrų, todėl 1908 m. Gaudėšiaus iniciatyva buvo įkurta ugniagesių draugija, o 1930 m. savo ir iš gyventojų surinktomis lėšomis pastatydino gaisrinę.
I a klasės mokiniai aplankė buvusią vaistinės vietą (Vasario 16-osios g.). S. Gaudėšius pasiskolino pinigų ir 1897 m. Šilalėje, Vasario 16-osios g., nusipirko vaistinę, kurioje dirbo iki tremties – 1941 m. Galiausiai mokiniai nuvyko į Šilalės viešąją biblioteką, kurioje sovietmečiu irgi buvo vaistinė.
Taip pat gimnazijoje veikia dailės mokytojos J. Baubkuvienės ir mokinių kurta paroda, skirta Simonui Gaudėšiui ir jo veiklai Šilalėje.
Už įdomias istorijas apie Simoną Gaudėšių, už prasmingas edukacines išvykas po Šilalės miestą dėkojame mokytojai Aušrelei Baublienei.

Skip to content