Menu Close

Paskaitos Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijoje

Šių metų gegužės 14 dieną Šilalėje Simono Gaudėšiaus gimnazijoje paskaitas vedė psichologas, karjeros konsultantas, lektorius Vaidas Arvasevičius. II-III klasių gimnazistams vyko paskaitos žalingų įpročių ir lytiškumo ugdymo temomis. Lektorius mokiniams kalbėjo, dėl kokių priežasčių jauni žmonės vartoja alkoholį, kokią įtaką tam daro reklama. Didelis dėmesys buvo skiriamas alternatyvų ieškojimui ir gyvenimo be alkoholio privalumams pateikti. Diskutuojant apie potyrius, kuriuos suteikia alkoholis, buvo ieškoma atsakymų, kur yra riba tarp priklausomybės ir laisvės.
Kalbėdamas lytiškumo tema lektorius pasakojo apie darnių ir brandžių tarpasmeninių santykių palaikymą, atsakingą lytinį elgesį, apimantį pagarbą sau ir kitam asmeniui, apie rizikingo elgesio pasekmių suvokimą.
Supažindinęs mokinius su žalingų įpročių ir lytiškumo temomis, lektorius taip pat vedė paskaitą mokytojams „Mokyklos bendruomenės tarpusavio santykių ypatumai“. Paskaitos metu lektorius atkreipė dėmesį į tai, kad nepaisant visų mokytojų pastangų sužadinti mokinio motyvaciją mokytis, svarbu ir paties mokinio nusiteikimas ir tikslų siekimas. Mokytojų siekiamybė- kad mokiniai pritaikytų tai, ką išmoko, sujungdami naujas žinias su jau išmoktais dalykais ir patirtimi.

Skip to content