Menu Close

Praktinis užsiėmimas su šiaurietiškomis lazdomis

Gegužės 20 dieną Šilalės miesto stadione I a ir I d klasės gimnazistai turėjo kiek kitokią kūno kultūros pamoką. Šilalės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro stiprinimo specialistė Giedrė Fasci gimnazistams pristatė šiaurietiškas lazdas.
Šiaurietiškas ėjimas- tai ėjimas su specialiomis lazdomis. Jis yra puiki fizinio aktyvumo ir sveikatos saugojimo bei stiprinimo forma. Einant šiaurietišku ėjimu pagerėja savijauta ir fizinė būklė, gerinama koordinacija, simetrija, ritmika, formuojasi taisyklinga laikysena. Užsiėmimo metu instruktorė paaiškino, kaip išsirinkti tinkamas šiaurietiško ėjimo lazdas, pasakojo apie ėjimo techniką ir naudą organizmui. Mokiniai užsiėmimo metu atliko mankštą, žaidė koordinacinius žaidimus ir mokėsi taisyklingai vaikščioti su šiaurietiškomis lazdomis. Šiaurietiško ėjimo privalumas yra tai, jog juo galima užsiimti visur ir visada – stadione, parke, miesto gatvėje, miške.
Tikimės, kad nauja fizinė veikla paskatins mūsų gimnazijos mokinius pradėti aktyviau judėti ir labiau rūpintis savo sveikata.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Sandra Žilytė-Mauricienė

Skip to content