Menu Close

Steam pamoka Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio pėstininkų batalione

Neįprastai karštą gegužės 24 dieną mūsų gimnazijos I a ir I c klasių STEAM grupės mokiniai kartu su istorijos mokytojais Mindaugu Armonu ir Bijūnu Pauliumi lankėsi Tauragės rajone dislokuotame Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio pėstininkų batalione. Batalionas dislokuotas miškingoje vietovėje. Tai leidžia tobulinti karių taktikos, topografijos ir individualius įgūdžius. Pagrindinė bataliono funkcija – ginti Lietuvos valstybės teritorija, būti pasirengus vykdyti tarptautines taikos palaikymo operacijas, padėti visuomenei ekstremaliose situacijose.
Atvykus mūsų jau laukė karių išrikiuotos kovinės mašinos ir įvairūs kariniai ginklai. Kiekvienas norintis galėjo įsėsti į naujausio modelio šarvotas pėstininkų mašinas, susipažinti su jų techninėmis galimybėmis.
Iš arti susipažinome su karių tarnybos ir gyvenimo sąlygomis. Apsilankėme šaudykloje, sporto salėje, karių laisvalaikio ir darbo vietose, valgykloje. Batalionas turi sertifikuotą granatų mėtymo lauką. Karių fizinis paruošimas vyksta sporto ir treniruoklių salėse, lauko lengvosios atletikos aikštelėse. Gyvenamose patalpose įrengta ir koplyčia, kurioje tikintys kariai gali lankytis sekmadienio mišiose.
Mus visą laiką lydėjęs karininkas akcentavo mokslo ir žinių vaidmenį sparčiai besikeičiančioje šiuolaikinėje kariuomenėje ragindamas ir mus atlikti svarbią pareigą Tėvynei – gerai mokytis ir vėliau šias žinias sėkmingai pritaikyti atliekant tarnybą Lietuvos kariuomenėje .
Grįžome su gausybe įspūdžių ir įgiję daug žinių apie Lietuvos kariuomenę.

Skip to content