Menu Close

Susitikimas su Popiežiumi Pranciškumi

Rugsėjo 22 d. Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos ateitininkų būrelis, vadovaujamas tikybos mokytojų Daivos Bukauskienės ir Vidos Kačinienės, vyko į istorinį popiežiaus Pranciškaus susitikimą su jaunimu Vilniuje.
Susitikimo su popiežiumi išties labai laukėme, mat paskutinis popiežiaus vizitas Lietuvoje – tuomet dar popiežiaus Jono Pauliaus II – vyko prieš 25 metus. Atvykęs į Lietuvą popiežius pirmiausia lankėsi prezidentūroje, meldėsi Aušros vartų Gailestingumo Motinos koplyčioje ir laimino ligonius. Susitikimas su jaunimu turėjo įvykti Katedros aikštėje, kurioje jau laukė apie 30 tūkstančių žmonių. Belaukiant popiežiaus, renginio programa buvo tarsi „Pasaulio jaunimo dienų“ atspindys – vyko meniniai pasirodymai, skambėjo giesmės, jaunų žmonių liudijimai. Į susitikimą su jaunimu Katedros aikštėje popiežius atriedėjo papamobiliu. Pontifiką pasitikome sveikindami ir giedodami. Visiems susirinkusiesiems popiežius sakė įkvepiančią kalbą, laimino. Vėliau pontifikas apsilankė Vilniaus arkikatedroje bazilikoje, kur meldėsi už visų susirinkusiųjų intencijas.
Šis istorinis susitikimas paliko išties gilų pėdsaką mūsų atmintyje. Jis sutvirtino mūsų tautos vienybę ir pilietinę atsakomybę, kuomet visa tauta kaip vienas dalijomės laukimu ir džiaugsmu.

Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos ateitininkė Žiedė Balsytė

Skip to content