Menu Close

Tiriamasis darbas ,,Dirbtinis inkstas” STEAM centre Tauragėje

Kovo 22 dieną II-III gimnazijos klasių mokiniai vyko atlikti tiriamąjį darbą ,,Dirbtinis inkstas“ į Tauragės STEAM centrą.
Darbo tikslas – tyrinėti dializės žarnos laidumą skirtingoms medžiagoms siejant su jos pritaikymu dirbtinio inksto aparate.
Mokiniai iš gautų priemonių ir medžiagų savarankiškai sukonstravo dializės maišelį eksperimentui. Kokybiniais testais nustatė nevienodą dializės membranos laidumą šlapalui, gliukozei, druskoms. Paaiškino membranos nevienodą laidumą medžiagoms ir susiejo šią jos savybę su pritaikymu dirbtinio inksto aparate. Taip pat mokiniai pademonstravo, kaip cheminės medžiagos gali sutrikdyti ląstelių plazminės membranos laidumą atlikdami bandymą su burokėliais.
Mokiniai džiaugėsi, kad turėjo galimybę susipažinti su modernia biologijos-chemijos laboratorija ir galėjo atlikdami tiriamąjį darbą integruotai pakartoti biologijos kursą apie insto reikšmę, veiklą ir kas yra inksto dializė. Taip pat prisiminė ir chemijos kokybines reakcijas, kaip atpažįstami chlorido jonai, gliukozė, šlapalas.
Mokinių nuomonė:
„Buvo malonu pakeisti mokymosi aplinką. STEAM centras toks modernus, kad teko viską apžiūrinėti įremptomis bei žingeidžiomis akimis! Teko garbė pasijausti kaip tikru chemijos mokslų studentu ir prisiliesti bent prie mažytės dalelės šio mokslo įdomumo. Ačiū Jums, Mokytoja, kad suteikėte galimybę produktyviai praleisti laiką!“
II b klasės mokinė Orinta Sabockytė

„Išvyka į Steam centrą tikrai paliko daug įspūdžių. Labai įdomu buvo atlikti laboratorinius darbus, ir pamatyti, kaip atrodo pati laboratorija. Manau, jog įgauta patirtis ir išmokti nauji dalykai pravers ateityje, chemijos pamokose. Džiaugiuosi turiningai praleistu laiku, ačiū labai už šią galimybę“.

II b klasės mokina Paulina Šeputytė

„Mano nuomone, tokios išvykos yra labai prasmingos, padeda labiau suprasti ir įsigilinti į tai, ką mokomės. Praktinius darbus yra daryti įdomiau, nei mokytis tik teorijos“.

III d klasės mokinė Vaiva Gumuliauskaitė

„Išvyka i Steam centrą buvo įdomi ir naudinga. Ten sužinojau, kad Vernier aparatas tiksliausiai nustato pH ir taip pat išmokau juo naudotis. Taip pat užtvirtinau žinias apie medžiagų pernaša. Man ši išvyka buvo įdomi ir kupina naujų įspūdžių“.

III d klasės mokinė Miglė Paulauskaitė

Skip to content