Menu Close

Vasaros atostogas pasitinkame su sidabro ženkleliais

DofE (The Duke Of Edinburgh’s International Award) – neformaliojo ugdymo programa jaunimui, kuri moko jaunus žmones išsikelti tikslus ir juos įvykdyti. Dofe turi ORB užrašinę, kurioje pildomi visi išsikelti tikslai. Dofe programą sudaro 4 sritys: aktyvios veiklos, savanorystės, įgūdžių tobulinimo ir galiausiai žygio. Ši programa yra 3 lygių: bronzos, sidabro ir aukso. Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazija viena iš pirmųjų rajone, jau prieš 7 metus, pradėjo vykdyti šią programą.
Birželio 11-13 dienomis Šilalės Simono Gaudėšiaus penkių mokinių sidabro komanda susiruošė į DofE programos 3 dienų kvalifikacinį žygį.
Viskas prasidėjo nuo pasiruošimo. Pirmiausia pasiskirstėme vaidmenimis, tuomet pradėjome kurti maršrutą, planuoti žygio veiklas. Pasiruošimas buvo puiki galimybė išbandyti savo gebėjimus.
Pirmąją žygio dienos kelionę pradėjome Rusnėje. Maršrutas buvo sudarytas taip, kad ėjome vien žvyrkeliais, oras buvo lietingas, tačiau tai netrukdė, nes nuotaiką kėlė grožėjimasis gamtos, gyvūnijos, paukščių įvairove. Po ilgos dienos buvome išvargę, tačiau be galo patenkinti, kad pasiekėme savo tikslą. Atvykę pavalgėme ir pradėjome darbuotis: pastatėme palapines, pagaminome šiek tiek šilto maisto. Šią dieną žygiuoti nusiteikimas nebuvo pernelyg didelis, tačiau pasibaigus dienai ir įsikūrus palapinėje kiekvienas pajautėme šiokį tokį laimėjimo jausmą.
Antrąją dieną buvo daug lengviau nei pirmąją, bent jau kiekvienas iš komandos narių taip teigė. Atsikėlę buvome geros nuotaikos, jautėmės pailsėję ir labai patenkinti, kad naktį nebuvo šalta. Pasiruošėme pusryčius: užplikomas sriubas ir košytes, sočiai papusryčiavome. Iškeliavome ir visi galvojome apie tai, kaip norime užbaigti šią dieną, nes nuovargis rodė ženklus, darėmės suirzę. Per visą dieną pamatėme daug gražių vaizdų, apsilankėme Uostadvario uoste, kuriame aplinka buvo stulbinama, buvo smagu atsikvėpti ir papietauti tokioje gražiai sutvarkytoje, vandens apsuptoje vietoje. Antrąją dieną baigėme Nemuno deltos regioniniame parke, kuriame buvo smagu apsistoti nakčiai, kadangi jautėmės komfortiškiau nei pirmąją dieną. Deja, antroji diena, nors ir mums pasirodė malonesnė, nebuvo tokia maloni naktį. Kadangi buvo šalta, neturėjome galimybės patenkinamai išsimiegoti.
Trečioji diena buvo nepaprastai sudėtinga. Atsikėlėme 5.30, o iš stovyklavietės iškeliavome 6.30. Kiekvienam buvo savotiškai sunku, kadangi miego stoka ir fizinis nuovargis neleido atsipūsti. Kelionės metu praėjome labai daug upelių, dauguma jų buvo priaugę lelijų, tai mums kėlė nuotaiką ir didelį džiaugsmą. Žygiuodami sutikome karvių bandą, kuri mums paliko neišdildomą įspūdį vien todėl, kad jų buvo be galo daug ir jos ramiai į mus reagavo. Ilsėjomės gražioje gamtoje, aplankėme nemažai kaimelių ir taip puikiai plėtėme savo akiratį, pažinome, koks gražus ir mielas yra mūsų kraštas. Žygis buvo baigtas ir visi pagaliau galėjo atsikvėpti. Smagu buvo išgirsti vertintojo išvadas, kad kvalifikacinis žygis įskaitytas, mes esame šauni komanda ir sugebame dirbti kaip komanda. Malonu, kad mus padrąsino siekti aukso lygio ženklelių. Buvo sunku patikėti, kad viskas pagaliau baigta, mus supo tik džiaugsmas, kuris nedingo net ir grįžus į namus, nes mes įveikėme 52 kilometrus, nešdami sunkias kuprines.
Baigę žygį visi dalijomės emocijomis ir potyriais, nusprendėme, kad tikslas pasiektas. Straipsnį pavyko parašyti, nes jį mes jį kūrėme jau žingsniuodami. Kiekvienas jautėmės keistai, buvo sunku ir vėl susitapatinti su aplinka, į kurią grįžome, tačiau tapome laimingi, nes nepasidavėme ir viską užbaigėme.
Esame dėkingi gimnazijai už galimybę dalyvauti šioje programoje, nes atitrūkę nuo kasdienybės mes galime pabūti tik su savimi ir gamta, galime atrasti daug gražių dalykų, kurių nepastebėdavome. Kitas svarbus momentas – galime atsiriboti nuo įvykių, kurie vyksta pasaulyje, nes neturime jokių išmaniųjų įrenginių, liekame tik aš, gamta ir komanda. Jei norite labiau pažinti ir išbandyti save, tai ši programa- JUMS.

Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos gimnazistė, sidabro lygio laureatė Gustė Tamošaitytė

Skip to content