Menu Close

XIV respublikinė politinių kalinių ir tremtinių dainų ir poezijos šventė

Birželio 18 dieną Šilalėje, pušyne, vyko XIV respublikinė politinių kalinių ir tremtinių dainų ir poezijos šventė „Leiskit į tėvynę 2018“. Siekiant kuo sklandesnės šventės eigos buvo suburtas didelis savanorių būrys. O jame netrūko mūsų mokyklos – Simono Gaudėšiaus gimnazijos – mokinių.
Į Šilalę atvyko chorai iš visos Lietuvos: Anykščių, Druskininkų, Panevėžio, Jonavos, Kėdainių, Tauragės ir dar daugiau nei dešimties miestų. Mums, savanoriams, buvo skirta bendrauti su chorais, už kuriuos buvome atsakingi visos šventės metu. Mes turėjome choristams padėti orientuotis aplinkoje, suteikti informaciją apie šventės eigą, užtikrinti, kad viskas vyktų sklandžiai ir nekiltų jokių problemų. Mūsų veikla prasidėjo nuo pažinties su atvykusiais žmonėmis, jų supažindinimo su aplinka. Tuomet sekė generalinė repeticija prieš šventę, o paskui – Šv. Mišios, vykusios Lietuvos partizanų kapinėse, kurios ir pažymėjo šio įspūdingo renginio pradžią. Vėliau vyko dalyvių eisena į pušyno estradą. Manau, ši šventės dalis ir buvo sudėtingiausia: kol susipažinome su choristais, pasiruošėme būsimai šventei. O paskui, jai prasidėjus, turėjome nemažai laisvo laiko ir galėjome mėgautis nepaprastu renginiu. Šventės metu chorai, Lietuvos kariuomenės karinių jūrų pajėgų pučiamųjų orkestras, šokėjai atliko daugybę puikių pasirodymų, o garsūs solistai – Vytautas Juozapaitis, Liudas Mikalauskas – savo stipriais balsais tiesiog pakerėjo visus susirinkusiuosius. Kiekviena chorų atlikta daina tarsi atskleidė choristų istoriją, patirtį, kupiną sunkumų ir kančių, paskatino susimąstyti, kaip pasikeitė Lietuva, lietuvių gyvenimas ir situacija pasaulyje. Tai visiems mums buvo neįkainojama patirtis. Jei kam nors neteko dalyvauti tokioje nepaprastoje šventėje, tai žinokite: po dvejų metų visi susirinks Anykščiuose!

Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos gimnazistė savanorė Marija Gedeikytė

Renginio savanorės Aušrinės Viršilaitės įspūdžiai iš šventės
Birželio 15 d. vyko XIV respublikinė politinių kalinių ir tremtinių dainų ir poezijos šventė ,,Leiskit į tėvynę“. Man teko būti savanore šiame renginyje, ir tikrai džiaugiuosi gauta galimybe tai padaryti. Be galo gera ir jauki aplinka, dainos, šokiai bei nuoširdūs žmonės visą mano savaitgalį pavertė vienu iš geriausių. Mūsų šauni savanorių komanda iš viso Šilalės rajono bendravo su mums paskirtais Lietuvos miestais. Man ir mano pusbroliui Justinui atiteko Plungė. Mes labai susidraugavome su plungiškiais, juokavome ir tikrai supratome, kad amžius nėra kliūtis linksmai praleisti laiką, kalbėtis ir bendrauti. Mūsų draugai iš Plungės ketino vežtis į jų miestą, tačiau mes jau pradėjome planuoti sekantį mūsų susitikimą. Šis birželio šeštadienis buvo kupinas patirties, įspūdžių ir naujų draugų. Mes, visi savanoriai, tikrai jautėmės padarę gera kitiems bei sau.

Skip to content