Menu Close

Žurnalo „Reitingai“ redaktoriaus Gintaro Sarafino mokymai gimnazijoje

Rugsėjo 26 d. gimnazijoje lankėsi žurnalo „Reitingai“ redaktorius Gintaras Sarafinas. Jis I-IV klasių gimnazistams vedė mokymus apie profesijos pasirinkimą. Lektorius kalbėjo apie savų tikslų siekimą ir įgyvendinimą, dažniausiai mokinių daromas klaidas. Teigė, kad dažnai jaunuoliai galėtų išvardinti tik apie 50 – 60 profesijų, iš kurių ir renkasi savo profesiją. Buvo netikėta išgirsti, kad pasaulyje yra apie 45 tūkst. profesijų. Lietuvoje yra 1,6 tūkst. studijų programų ir dar 500 mokymo programų yra profesinėse mokyklose. Iš viso siūloma 2,1 tūkst. profesijų ! Svečias pastebėjo, kad jeigu jaunuoliai tam skirtų laiko, tinkamas pasirinkimas būtų daug paprastesnis. Deja, niekas jų neskatina to daryti. Jaunimui kur kas paprasčiau atrodo pasitarti su draugais. Jeigu jaunas žmogus pastudijuotų prieinamus šaltinius ir savo ateičiai skirtų bent 1 valandą per savaitę, tikimybė, kad jis tuščiai praras ketverius metus, labai sumažėtų. Prieš renkantis specialybę reikėtų pasižiūrėti, kiek šiuo metu ją mokosi ir kiek yra laisvų darbo vietų. Galima įvertinti, kaip situacija atrodys po ketverių metų. G. Sarafinas ypač pabrėžė savanorystės naudą, nes savanoriai už savo darbą gauna emocinį pasitenkinimą, savirealizaciją, darbinę patirtį, naujus socialinius ir profesinius įgūdžius, supratimą ir palaikymą.
Lektorius paskaitoje iškėlė ketverių metų iššūkį – keliauti po universitetus ir profesines mokyklas, taip įgyjant daugiau žinių ir patirties, kuri padės planuojant savo karjerą. Lektorius pasiūlė skirti tam keletą dienų per rudens ar pavasario atostogas. Labai daug ką galima pamatyti vos tik įžengus pro duris.
Tikimės, kad šie mokymai daugeliui įkvėpė motyvacijos ir padėjo suvokti, kaip atrasti savo kelią ir svajonių studijas. Esame dėkingi svečiui už naudingas įžvalgas ir patarimus.

Sonata Petrauskienė

Skip to content