Menu Close

MEPA

2024 m. sausio 12 d. jaunieji MEPA ambasadoriai stebėjo tiesioginės transliacijos įrašą, diskusiją su Europos Parlamento Pirmininke Roberta Metsola, tema „Jaunimui priklauso ateities Europa – kokią ją kursime?
Diskusijoje buvo kalbama apie klimato įtaką jaunimui, lyčių lygybės pažangą Europos Sąjungoj, apie galimybes jaunimui dalyvauti tarptautiniuose mainuose, balsuoti nuo 16 metų ir t.t. Pagrindinis klausimas buvo- Europos Parlamento narių rinkimai, kurie vyks birželio 9d. Todėl pati viešnia ragino, turinčius rinkimų teisę, pasinaudoti savo balsu, kad užtikrintumėme Europos Sąjungos kokybiškumą. Taip pat padrąsino nebijoti išreikšti savo nuomonę svarbiais, mūsų ateitį kuriančiais klausimais. Taigi, po šios diskusijos išėjome kupini idėjų ir motyvacijos domėtis politiniu gyvenimu bei labiau atsižvelgti į Europos Sąjungos problemas.

MEPA jaunauji ambasadorė Eivina Petrauskaitė

Filmo „Tas naujas pasaulis“ peržiūra

Sausio 9 dieną MEPA komanda peržiūrėjo režisieriaus Loius Garrel sukurtą filmą „Tas naujas pasaulis“.
Staiga namuose dingsta mamos perlai, brangiausios suknelės, tėčio kolekciniai „roleksai“ ir net paveikslai nuo namų sienų dingsta niekieno nepastebėti. Paryžiečius Marianą ir Abelį (aktoriai Laetitia Casta ir Louisas Garrelis yra šeima ir tikrame gyvenime!) ištinka lengvas šokas, o dingusių daiktų kaltininkas – jų dvylikametis sūnus Žozefas, kuris pardavinėja šeimos turtus, jog finansuotų projektą Afrikoje, kuris siekia išgelbėti planetą nuo klimato kaitos. Peržiūrėję filmą padarėme refleksiją bei diskutavome: kaip kiekvienas asmeniškai būdami Žozefo vietoje bandytume gelbėti pasaulį nuo tokios katastrofos, kiek pavojaus išties kelia globalinis atšilimas mūsų ateičiai ir ką galime padaryti jau dabar, jog klimato kaita mažėtų.
Už galimybę šį filmą peržiūrėti nemokamai „Kinofondo“ platformoje norime padėkoti esamekartu.eu bendruomenei!

Jaunoji MEPA abasadorė Ieva Valančiūtė

Dalyvavome CRI organizuotame renginyje

Vasario 2 dieną Jaunieji MEPA ambasadoriai dalyvavo CRI (Civic Resilience Initiative, lt. Pilietinio atsparumo iniciatyvos) organizuotame renginyje apie dezinformaciją ir jos atpažinimą.
Pirmiausia, jaunieji ambasadoriai išklausė teorinę paskaitą apie tai, kas yra dezinformacija, jos tipus ir formas, kaip ją atpažinti internete naudojantis bendromis praktikomis ir įvairiais įrankiais. Taip pat sužinojo apie geolokaciją, kaip iš nuotraukų atpažinti, kur yra vaizduojama vieta, ir ištirti, ar tam tikra nuotrauka galėjo būti redaguota siekiant ja skleisti melagienas ar didesnę atskirtį visuomenėje.
Vėliau MEPA ambasadoriai, susibūrę į komandą, dalyvavo organizacijos surengtame interaktyviame orientaciniame žaidime. Jo metu visiems teko skenuoti QR kodus, perprasti ir pasinaudoti pateiktomis užuominomis ir taip atrasti naujus punktus, į kuriuos reikėjo kuo greičiau patekti. Galiausiai MEPA komandai teko išbandyti save atminties, fiziniuose ir taiklumo žaidimuose, organizuotos NATO karių iš Olandijos ir Čekijos. Šios veiklos metu teko pasinaudoti nemaža dalimi informacijos, pateiktos paskaitoje ir ją pritaikyti praktiškai. Komanda finišavo itin geru laiku ir kiekvienas narys gavo atminimo dovanų.
Galiausiai Europos klubo nariai gavo galimybę užduoti klausimų atvykusiems NATO kariams ir taip sužinoti daug informacijos apie NATO organizacijos paskirtį, funkcijas, svarbą ir pačių karininkų patirtis.
Jaunieji MEPA ambasadoriai visų veiklų metu laiką praleido ne tik aktyviai ir linksmai, bet ir naudingai, sužinodami daug informacijos apie dezinformaciją ir jos atpažinimą bei pačią NATO organizaciją.

Jaunasis MEPA ambasadorius Vykintas Mylimas

„PatirtiES“ mokymų ciklas

Kiekvieną ketvirtadienį, lapkričio 23 – gruodžio 14 dienomis, jaunieji MEPA ambasadoriai dalyvavo mokymų cikle „PatirtiES“. Nuotolinių mokymų metu, puikūs savo sričių žinovai dalinosi metų metus kauptomis žiniomis ir klausytojus mokė svarbių įgūdžių.
Lapkričio 23d. įvyko pirmasis mokymų ciklo susitikimas – „Rimti žaidimai su klimatu: tobula problema, kurią turime spręsti dabar“ su tvarumo ekspertu Silvestru Dikčiumi. Susitikimo metu MEPA komanda susipažino su klimato kaitos paveiktomis sritimis ir įvairiomis Europos Sąjungos pasitelkiamomis priemonėmis šiltnamio efektui slopinti. Taip pat mokiniai sužinojo apie naują vertybių sistemą, padedančią mažinti globalinį klimato atšilimą, kurios pagrindą sudaro drąsa, saikas ir paprastumas.
Lapkričio 30d. vykę mokymai „Kaip naviguoti pinigų pasaulyje savarankiško gyvenimo pradžioje“ su asmeninių finansų eksperte Odeta Bložiene praplėtė jaunuolių finansinio raštingumo žinias bei įgūdžius. O. Bložienė supažindino mokinius su svarbiausiais asmeninių finansų aspektais, biudžetu ir jo svarba bei išmokė, kaip jį susidaryti, išsikelti finansinius tikslus ir taupyti buityje.
Gruodžio 7d. vykusiame susitikime „Kaip dirbtinis intelektas keis edukaciją ir ateities karjeras“, dirbtinio intelekto treneris Antanas Bernatonis paaiškino, kaip veikia dirbtinis intelektas, ir supažindino klausytojus su pagrindinėmis jo naudomis. Taip pat specialistas aptarė profesijas, kurių pagrindinis darbo įrankis – dirbtinis intelektas ir pateikė daugybę interneto svetainių palengvinančių gyvenimą.
Gruodžio 14d. įvyko paskutinis mokymų ciklo susitikimas „Socialinių tinklų evoliucija: iš kur atėjom, kas vyksta dabar ir ko tikėtis rytoj“ su „Delfi“ rinkodaros vadovu Justinas Jautžemiu. Šio susitikimo metu rinkodaros vadovas atskleidė, kodėl socialiniai tinklai užima tokią didelę vietą kasdieniniame gyvenime ir paaiškino, kaip saugiai elgtis internetinėje erdvėje bei suvokti, kada laikas sustoti naršyti.

Jaunoji MEPA ambasadorė Guoda Baldauskaitė

MEPA Kalėdų eglutė

Artėjant šventiniam laikotarpiui komandos nariai nusprendė papuošti MEPA Kalėdų eglutę Šilalės miesto bendruomenei. Ilgai diskutavome , kaip puošime žaliaskarę. Buvo priimtas sprendimas žaisliukais padaryti žymiausius Europos Sąjungos šalių pasakų personažus ir juos pažymėti tos valstybės vėliavėlėmis. Padarę žaisliukus gerai nusiteikę vykome puošti MEPA eglutės. Tikimės , kad mūsų papuošta eglutė džiugins Šilalės bendruomenę ir suteiks žinių apie Europos Sąjungos šalis.

MEPA projekto vyresnioji ambasadorė Dalia Kubaitienė

Susitikimas su Europos Parlamentaru Petru Auštrevičiumi

Lapkričio 17 dieną Jaunieji MEPA ambasadoriai vyko į Telšių Žemaitės gimnaziją, kur dalyvavo susitikime su Europos Parlamentaru Petru Auštrevičiumi. Susibūrimo metu politikas apibūdino savo darbo Europos Parlamente ypatumus ir iššūkius, su kuriais susiduria, atskleidė įtemptą europarlamentaro darbotvarkę, bei supažindino jaunuolius su politiko profesija. Diplomatas aktyviai bendravo su publika ir atsakinėjo į mokinių keliamus klausimus. Jaunuoliai su P. Auštrevičiumi aptarė svarbiausias Lietuvos ir Europos aktualijas, Izraelio ir Palestinos bei Ukrainos ir Rusijos konfliktus, bei Europos Parlamento požiūrį į karus. Taip pat diskutavo ir apie svarbiausias demokratijos vertybes bei gvildeno pasyvaus dalyvavimo Europos Parlamento rinkimuose klausimą. Aktyviausi diskusijos dalyviai apdovanoti Europos Parlamento biuro Lietuvoje įsteigtais prizais bei informaciniais leidiniais apie Europos Parlamentą.
Dėkojame Telšių Žemaitės gimnazijai už šiltą priėmimą ir Europos Parlamento nariui Petrui Auštrevičiui už įdomius debatus bei atskleistą naują požiūrį į politiką.

Jaunoji MEPA ambasadorė Guoda Baldauskaitė

STEAM veiklos – „Tvarumas – Žmonijos ateitis“

Lapkričio 10 dieną 2c klasės grupelė mokinių kartu su MEPA jaunaisiais ambasadoriais atliko STEAM projekto „Tvarumas – Žmonijos ateitis“ veiklas, kuriomis stiprino pilietiškumo, pažinimo ir komunikavimo kompetencijas.
Vykome į Tauragės regiono nepavojingų atliekų sąvartyną, kur atliekų tvarkymo sk. vyr. specialistė, Kristina Majienė papasakojo apie Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro projektus. ES lėšomis įgyvendintų ir įgyvendinamų projektų tikslas – sukurti ir plėtoti komunalinių atliekų rūšiuojamojo surinkimo, paruošimo naudoti pakartotinai ir apdorojimo infrastruktūrą, įsigyti atliekų tvarkymo sistemos tinkamam eksploatavimui reikalingas priemones – atliekų apdorojimo įrangą, konteinerius atliekų rūšiavimui, informuoti visuomenę atliekų prevencijos ir tvarkymo klausimais ir kt.
Atliekų šalinimas sąvartyne yra labiausiai nepageidaujamas atliekų tvarkymo būdas, todėl įgyvendinamomis priemonėmis siekiama kuo labiau iš mišrių komunalinių atliekų srauto išrūšiuoti pakuočių atliekas ir antrines žaliavas ir jas paruošti tolimesniam perdirbimui, išskirti maisto/virtuvės, tekstilės atliekas ir taip mažinti į sąvartyną patenkantį atliekų kiekį.
Mokiniai turėjo galimybę pamatyti rūšiavimo darbus ir taip dar kartą įsitikinti, jog rūšiuoti yra ypatingai svarbu, taip pat tai buvo puiki galimybė susipažinti su tuo, kas atsitinka su įvairiomis mūsų išmestomis atliekomis ir tuo, jog darbas šiame centre yra ganėtinai sudėtingas, todėl mums nederėtų jo dar labiau apsunkinti, ir tvarkingai rūšiuoti atliekas.
Mūsų projekto veiklos susijusios su tuo, kad kuo daugiau išmetamų tekstilės atliekų galėtume panaudoti, prikelti jas antram gyvenimui.

Gustė Tamašauskaitė 2c klasė

„Nepatogus kinas“ Šilalėje

Kino festivalis „Nepatogus kinas“ – nuo 2007 m. Lietuvos žmogaus teisių centro, kasmet Lietuvoje organizuojamas tarptautinis dokumentinių filmų festivalis. Filmuose gvildenamos temos – diskriminacija, tolerancija, korupcija, ekologija ir kitos globalios problemos bei socialiniai iššūkiai. Spalio 20 d. Jaunieji MEPA ambasadoriai gavo galimybę Šilalės viešojoje bibliotekoje peržiūrėti vieną iš tarptautinio kino festivalio „Nepatogus kinas“ dokumentinį filmą „Už Utopijos sienų“, kuris sutelktas į Sengeuną Kimą, pastorių, kuris padeda žmonėms pabėgti iš komunistinės Šiaurės Korėjos. Iš šios šalies pabėgti visada buvo sunku, tačiau per pastaruosius keletą metų tai tapo beveik neįmanoma dėl padidintos pasienio apsaugos. Filme parodoma šalies priešistorė bei kokių protu nesuvokiamų taisyklių turi laikytis ten gyvenantys žmonės. Dokumentinis filmas plačiau supažindino jaunuolius apie Šiaurės Korėją bei privertė susimąstyti, kokia brangi yra laisvės kaina, o galbūt ir paskatino labiau įvertinti mūsų gyvenimo sąlygas.
Po filmo peržiūros vyko diskusija, kuri paskatino išsakyti mintis apie demokratiją ir jos svarbą mūsų gyvenime.

Ieva Valančiūtė MEPA jaunoji ambasadorė

Susitikimas su europarlamentaru Juozu Oleku

Spalio 23 dieną Simono Gaudėšiaus gimnazijos bendruomenė pasitiko pažintimi su Lietuvos Europos Parlamento nariais, apie kuriuos informacija sukosi televizoriaus ekrane, gimnazijos foje. Ją pristatė jaunieji MEPA ambasadoriai. Sulaukėme ir garbaus svečio, europarlamentaro, Juozo Oleko. Pirmiausia, pats svečias pristatė pagrindines Europos Sąjungos institucijas bei jų veiklą kovojant su pagrindinėmis šiandienos problemomis, atstovavimą šalių narių bei gyventojų interesams, kasdienę ir nuolatinę veiklą. Taip pat už teisingus atsakymus į linksmus teorinius klausimus negailėjo ir atminimo dovanėlių. Vėliau kiekvienas mokinys turėjo galimybę europarlamentarui užduoti rūpimus klausimus. Europos klubo dalyviai ypač aktyviai domėjosi ir gerbiamo svečio biografija, politiniu keliu iki Europos parlamentaro pareigų, didžiausiais iššūkiais, su kuriais šis susiduria kasdieniame darbe bei kitais klausimais. Susitikimo dalyviai pokalbį/interviu įvertino kaip puikiai praleistą laiką netradicinėje aplinkoje ir nuo šiol tikrai galėtų apibūdinti pagrindinę ES institucijų, ypač Parlamento veiklą, jos pobūdį bei organizavimą. Jaunieji MEPA ambasadoriai susitikimą užbaigė šmaikščia asmenuke su pačiu europarlamentaru, palinkėdami sėkmės tolesniame karjeros kelyje ir artėjančiuose rinkimuose, bei padėkodami už puikiai praleistą laiką.

Jaunasis MEPA ambasadorius Vykintas Mylimas

Pamoka – viktorina apie Europos sąjungą

Spalio 13 d. , klasės valandėlių metu, Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos mokiniai dalyvavo Kahoot viktorinoje tema “Europe@school”. Viktoriną pravedė MEPA jaunieji ambasadoriai. Joje dalyvavo visos 15 gimnazijos klasių.
Europos Sąjunga (EU) tai kaip didelė draugų kompanija iš daugybės Europos šalių, kurios sutaria kartu dirbti ekonomikoje, politikoje ir kitose svarbiose srityse. Jos tikslas – išlaikyti taiką ir padėti vienai kitai. Europos Sąjunga yra labai svarbi Europoje.
Viktorina apie Europą puiki priemonė mokiniams išplėsti savo žinias apie ES. Mokiniai gali išmokti daug naujų faktų ir netikėtumų apie Europą, kurių jie anksčiau galėjo nežinoti. Tai puikus būdas įkvėpti jaunąją kartą domėtis aplinkiniu pasauliu.

MEPA jaunoji ambasadorė Ugnė Šimkutė

Atidaryta Europos judumo savaitė

Kiekvienais metais rugsėjo 16–22 d. visi Europos bei kitų šalių miestai ir miesteliai kviečiami dalyvauti Europos judumo savaitėje, kuri yra didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje. Šia kampanija siekiama skatinti gyventojų elgsenos pokyčius, pirmenybę teikiant aktyviam judumui, judėjimui pėsčiomis, dviračiais, viešuoju transportu.
Prie šios kampanijos rugsėjo 15 dieną prisidėjome ir mes – Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos bendruomenė. „Turizmo dienos” programą kūrė fizinio ugdymo mokytojai Indrė Šetikienė, Regina Arlauskienė, Dangirdas Kėbla. Renginį išradingai vedė antrokai Austėja Stonytė ir Vykintas Mylimas. “Sveikos mokyklos” vėliavą pušyne iškėlė gimnazijos geriausiųjų mokinių šventės “Sėkmės paukštė” Metų sportininkas Ainoras Dumčius. Sveikinimo kalbą visiems šventės dalyviams mokinių savivaldos vardu pasakė antrokė Marija Mažeikaitė.
Visos dalyvaujančios klasės startavo su penkių kilometrų sparčiuoju žygiu į pušyną. Pušyno vasaros estradoje klasės išradingai prisistatė. Linksmąją mankštą šokio ritmu vedė choreografijos mokytoja Aušra Danisevičienė. Įgavę energijos mokiniai rungtyniavo kliūčių ruože, norėdami laimėti stipriausios klasės titulą. Apdovanojimas atiteko III b klasei. Pati mėgstamiausia mokinių rungtis – virvės traukimas. Išaiškinti šios srities nugalėtojai – III a klasė. Nuotaikingai dieną užbaigėme apibendrinimu, nugalėtojų ir visų klasių apdovanojimais.

MEPA jaunesnioji ambasadorė Vytė Kubaitytė

Europos ateitis svarbi kiekvienam

Rugsėjo 13 dieną Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos jaunieji MEPA ambasadoriai bei kiti mokyklos mokiniai susitiko svarbiu tikslu – apsvarstyti Europos Sąjungoje jau įvykdytus siekius bei ateities planus. Dalyviai, klausydamiesi Europos Komisijos Pirmininkės Ursulos von der Leyen pranešimo, diskutavo, ką EU pasiekė ir kokios jos klaidos gali tapti naudingomis pamokomis žiūrint į ateitį. Kalba įkvėpė jaunuosius MEPA ambasadorius sekti naujienas, susijusias su Europos Sąjunga, jas analizuoti ir patiems mąstant siūlyti idėjas, kurios padėtų 27 šalių sąjungai stiprėti ir klestėti, taip dar labiau įtraukiant ir visą mokyklos visuomenę į žinių ir suvokimo ugdymą apie EU, jos veiklas, siekius ir vertybes.

Jaunasis MEPA ambasadorius Vykintas Mylimas

Nauji mokslo metai – nauja MEPA komanda

Rugsėjo 11 dieną Europos klubo komanda susibūrė pirmajam šių mokslo metų susitikimui. Šiais metais komandą, vadovaujamą Dalios Kubaitienės, papildė daug naujų iššūkiams pasiruošusių mokinių. Europos klubo nariai susipažino su Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės (MEPA) projektu – jaunimo programa Lietuvoje įgyvendinama jau penktus metus. Jaunuoliai siūlė savo idėjas, planavo, kaip jas įgyvendinti. Socialiniame tinkle „Instagram” susikūrė projekto anketą (“sgg_mepa”), kurioje skelbs apie savo komandos veiklą. Taip pat jaunieji ambasadoriai pasidalino svarbiausiais darbais bei susitarė iki kito susitikimo sugalvoti dar daugiau veiklų, kurias komanda galėtų įgyvendinti šiais mokslo metais.
Jaunieji Europos klubo nariai pasiruošę kaip reikiant padirbėti ir įgyti naujų įgūdžių bei žinių!

Jaunoji MEPA ambasadorė Guoda Baldauskaitė

Skip to content