Menu Close

Sveika gyvensena

„IKI ėjimo varžybos 2024“ Vilniuje

Balandžio 27d. grupė gimnazijos bendruomenės narių išvyko į Vilnių dalyvauti „IKI ėjimo varžybose 2024“ , į kurias tradiciškai paskutinį balandžio savaitgalį pakvietė renginio organizatoriai. Šiais metais renginio dalyviai turėjo progą atrasti žaviuosius Pūčkorius – Verkių ir Pavilnių regioninio parko pasididžiavimą. Pasivaikščiojimo metu mus lydėjo pasakiškos gamtos panoramos ir unikali Pūčkorių bei apylinkių istorija, bet maršrutas buvo labai sudėtingas. Žingsniuodami atradome Pūčkorių atodangą, piliakalnį, Vilnios peizažus ir daugybę kitų gamtos grožybių ir nuėjome 15000 žingsnių( 10,5 km).
Prie finišo linijos visų dalyvių laukė renginio organizatoriai su aplinkai draugiškais apdovanojimais- medaliais. Surinktus žingsnius turėjome galimybę iškeisti į vaisius ir daržoves, kurių pasirinkimas buvo tikrai labai didelis.
Birželio 29d. renginio organizatoriai kviečia visus susitikti Marijampolėje.
Ir kviečiame visus, kas dar neprisijungė, prisijungti prie #walk15 žingsnių iššūkio „Mokyklos eina 2024“ ir rinkti taškus sau ir gimnazijai, nes vaikščioti sveika.

Vida Rimkienė

Mokinių geros savijautos receptai

Mokytojų geros savijautos receptai

Pasaulinės vandens dienos paminėjimas gimnazijoje

Kovo mėnesį gimnazijoje buvo paminėta Pasaulinė vandens diena, kurios tikslas – skatinti kiekvieno sąmoningą požiūrį į didžiulę vandens svarbą. Renginį organizavo Sveikos gyvensenos grupė kartu su IId klasės mokiniais, kurie šiemet dalyvauja projekte „Sveikata visus metus 2024“. Ilgosios pertraukos metu bendruomenės nariai buvo skatinami išgerti stiklinę vandens, pagardinto citrina, apelsinu, mėtos lapeliu. Visuomenės sveikatos specialistė G. Dzindzelėtaitė paruošė informatyvų stendą ir klausimus viktorinai apie vandens svarbą žmogui. Viktorinoje dalyvavo Ib klasės mokiniai. Jie ne tik pasitikrino savo žinias, bet ir laimėjo įvairių prizų.

Sveikos gyvensenos grupė

„Snieguotas savaitgalis“

Sveikos gyvensenos grupė sausio 19 dieną pasiūlė gimnazijos bendruomenei paminėti Pasaulinę sniego dieną ir pakvietė visus į jau tradiciniu tapusį „Snieguotą savaitgalį”. Šio kvietimo tikslas – pasidžiaugti mus aplankiusia nuostabia žiema, aktyviai praleisti savaitgalį su draugais arba su šeima, pailsėti nuo kompiuterių, telefonų. Moksleiviams ir mokytojams pasiūlėme ne tik atmintyje, bet ir nuotraukose įamžinti nuostabų gamtos grožį . Ačiū visiems, kurie išgirdo mūsų kvietimą.
Kviečiame į virtualią foto parodą „Snieguotas savaitgalis”, kurioje sudėtos gražiausios savaitgalį užfiksuotos akimirkos.

Sveikos gyvensenos grupė

Pokalbiai su Šilalės psichikos sveikatos ir psichologinio konsultavimo centro darbuotojais – neįkainojama patirtis

Lapkričio 22 dieną Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos moksleiviai kartu su psichologe Jurgita Gedeikiene lankėsi Šilalės psichikos sveikatos ir psichologinio konsultavimo centre. Atvykusius pasitiko centro darbuotojai – centro vadovas, gydytojas psichiatras Rimantas Augilius, medicinos psichologė Jolita Baliutavičiutė, socialinė darbuotoja Raimundė Gečienė ir bendruomenės slaugytoja Nijolė Grikšienė. Mokiniai, grįždami į gimnaziją diskutavo, jog pabuvojo tikroje praktinėje konferencijoje apie psichikos sveikatą, specialistų profesiją, patirtį, išgirdo kitus svarbius atsakymus į jiems rūpimus klausimus, susijusius su emocine sveikata. Moksleiviai susidomėję klausėsi gydytojo R. Augiliaus pasisakymo, uždavinėjo klausimus. Tokios pamokos, kuriose dalyvauja savo srities profesionalai skatina į psichikos sveikatą, kreipimąsi pas specialistus pasižiūrėti kitaip. Po šio susitikimo, tikėtina, kad centro darbuotojai ne vieną moksleivį užmotyvavo savo ateitį sieti su šios srities darbu.
Moksleiviai dar kartą dėkoja centro darbuotojams už skirtą laiką, pamokymus, žinias, kurios šiandieniniame gyvenime yra pačios reikalingiausios.

Šilalės gimnazistai minėjo Pasaulinę psichikos sveikatos dieną

Spalio 10 d. kasmet minime Pasaulinę psichikos sveikatos dieną. Ši diena mums primena apie psichinės sveikatos, jos stiprinimo, prevencijos svarbą. Visą mėnesį gimnazistai dalyvavo įvairiuose užsiėmimuose, kur netradiciniais metodais ne tik stiprino savo emocinę sveikatą, ieškojo būdų, kaip tinkamai reaguoti susidūrus su stresu, bet ir dalyvavo akcijoje Šilalės mieste, kur gyventojams dovanojo šypseną ir lankstinuką su patarimais, kaip stiprinti savo emocinę sveikatą. Darydami flešmobą gimnazistai siekė atkreipti dėmesį, kad bendrystė ir tarpusavio komunikacija, turi didžiulę reikšmę emocinei sveikatai ir savijautai. Prie renginių prisidėjo MEPA jaunieji ambasadoriai bei vyresnioji ambasadorė Dalia Kubaitienė, kūno kultūros mokytoja metodininkė Indrė Šetikienė.
Žiupsnis patarimų:
• PAILSĖK 8-9 valandos miego daro stebuklus;
• JUDĖK sportas išjudina ir kūną, ir nuotaiką;
• MAITINKIS SVEIKIAU net ir maistas gali padėti jaustis geriau;
• VEIK prisimink savo pomėgius ir skirk jiems laiko;
• KALBĖKIS problemos atrodo ne tokios didelės, kai pasikalbi su kita;
• IŠLIK BLAIVUS gera savijauta ir sveikata – nepakeliui su alkoholiu.

Psichologė Jurgita Gedeikienė, socialinė pedagogė Roma Girčienė, visuomenės sveikatos specialistė Sandra Žilytė-Mauricienė

Įtraukiantys neuroedukaciniai užsiėmimai gimnazistams

Rugsėjo 27 dieną moksleiviai kartu su psichologe Jurgita Gedeikiene ir socialine pedagoge Roma Girčienė domėjosi, kuo svarbūs jausmai mūsų gyvenime. Užsiėmimą pagyvino neuroedukacinės užduotys, į kurias buvo įtraukti visi dalyvavę moksleiviai. Gimnazija ypač didelį dėmesį skiria moksleivių emocinei sveikatai, emocinio intelekto ugdymui, streso įveikai, tarpasmeniniams santykiams, savęs pažinimui. Tokie užsiėmimai taip pat prisideda prie geros psichologinės atmosferos kūrimo.

Tradicinė turizmo diena

Rugsėjo 15 dieną Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos I-III gimnazijos klasių mokiniai dalyvavo netradicinio ugdymo dienos šventėje. „Turizmo dienos” programą kūrė fizinio ugdymo mokytojai Indrė Šetikienė, Regina Arlauskienė, Dangirdas Kėbla. Renginį išradingai vedė antrokai Austėja Stonytė ir Vykintas Mylimas. „Sveikos mokyklos” vėliavą pušyne iškėlė gimnazijos geriausiųjų mokinių šventės „Sėkmės paukštė” Metų sportininkas Ainoras Dumčius. Sveikinimo kalbą visiems šventės dalyviams mokinių savivaldos vardu pasakė antrokė Marija Mažeikaitė.
Visos dalyvaujančios klasės dalyvavo penkių kilometrų sparčiajame žygyje į pušyną. Linksmąją mankštą šokio ritmu vedė šokio teatro režisierė, choreografijos mokytoja Aušra Danisevičienė. Mokiniai rungtyniavo kliūčių ruože, siekdami stipriausios klasės titulo. Apdovanojimas atiteko III b klasei. Pati mėgstamiausia mokinių rungtis – virvės traukimas. Išaiškinti šios srities nugalėtojai – III a klasė. Nuotaikingai dieną užbaigėme apibendrinimu, nugalėtojų ir visų klasių apdovanojimais.

II a klasės mokinė Vytė Kubaitytė

Gimnazistų vasaros stovyklos įspūdžiai liejasi per kraštus

Birželio paskutinėmis dienomis Šilalės gimnazistai aktyviai ir turiningai leido laiką. Kaip teigė viena stovyklos dalyvė Vanesa, laikas praleistas draugų apsupty paliko neišdildomų patyrimų. „Supranti, kad gimnazija duoda tai, ko reikia jaunam žmogui“, – kalbėjo Vanesa.
Stovyklos metu gimnazistai ne tik aktyviai leido laiką, keliavo, aplankė Telšius, Anykščius, jodinėjo žirgais, plaukė laivu Mingės kaime, bet ir ugdė bendravimo, bendradarbiavimo, pažintines kompetencijas, stiprino psichologinį atsparumą. Stovykla – puiki galimybė moksleiviams pažinti labiau vieni kitus, susirasti draugų, sustiprinti pasitikėjimą savimi.
Tikimės, kad sekančią vasarą vėl pradėsime su nepamirštamais nuotykiais stovykloje.

Stovyklos vadovė socialinė pedagogė Roma Girčienė

Noriu tave išgirsti ir suprasti

Rugsėjo 10-oji – Pasaulinė savižudybių prevencijos diena. Šįmet gimnazijos pagalbos specialistai, siekdami labiau stiprinti moksleivių emocinę sveikatą, pasirinko psichoedukacinį metodą su šūkiu „Noriu Tave išgirsti ir suprasti“.
Mokėti klausytis ir išgirsti – tiesiausias kelias į supratimą bei geresnę savijautą. Santykiai tokia raizgalynė, kad kartais juos išpainioti ir nepasimesti yra išties sudėtinga. Gebėjimas bendrauti, o svarbiausia išgirsti reikalauja gebėjimų. Kai jaučiamės išgirsti ir suprasti, tuomet galime jaustis saugūs, matomi, artimi.
Trečiadienį gimnazistai stiprino savo gebėjimus girdėti ir suprasti tai, ką sako kitas žmogus.
Kiekvienam žmogui svarbu būti išgirstam, kai jam to reikia.

Psichologė Jurgita Gedeikienė, socialinė pedagogė Roma Girčienė

Skip to content