Menu Close

Baigėsi pirmieji Comenius daugiašalės mokyklų partnerystės projekto metai

Baigėsi pirmieji Comenius daugiašalės mokyklų partnerystės projekto metai

Gegužės 23 – 26 dienomis Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijoje šurmuliavo Comenius daugiašalės mokyklų partnerystės projekto „Susipažinkime: susivieniję įvairovėje“ dalyviai. Į paskutinįjį šių mokslo metų susitikimą atvyko 26 mokiniai ir 15 mokytojų iš Lenkijos, Ispanijos, Rumunijos, Italijos, Bulgarijos ir Turkijos.

Projekto dalyviai susipažino su mokykla, mokiniais ir mokytojais, lankėsi anglų kalbos, chemijos, fizikos, dailės pamokose, pamatė dalį Šekspyro gimtadieniui skirto projekto. Etnografinėje vakaronėje svečiai kartu šoko ir žaidė lietuvių liaudies žaidimus, ragavo lietuviškus patiekalus – cepelinus, bulvių plokštainį, girHighslide JSą, šakotį.

Gimnazijos mokiniai trumpai supažindino su  Lietuvos istorija ir geografija, etnokultūra, šventėmis, lankytinomis vietomis, visi projekto partneriai pristatė savo šalių švietimo sistemas.

Šalies pažinti tik klausantis neįmanoma. Svečiai lankėsi Šilalės rajono savivaldybėje, Šilalės Vlado Statkevičiaus muziejuje ir Bijotuose, Vilniuje ir Trakuose, Kryžių kalne ir Nidoje. Gaila, kad Trakuose ilgiau pabūti sutrukė liūtis.

Svečiai žavėjosi Lietuvos gamta, mūsų mokinių šokiais ir dainomis, stebėjosi ir pavydėjo priemonių, kurias turi gimnazijos mokytojai.

Prie susitikimo sėkmės daug padėjo visi gimnazijos darbuotojai, atvykusius mokinius namuose apgyvendinę, maitinę, jais rūpinęsi ir globoję tėvai. Kitais mokslo metais projekto dalyvių laukia dar keturi susitikimai, spalio pradžioje vykstame į Rumuniją.

Projekto veiklų, susitikimų rezultatus sunku išmatuoti. Bet, nežiūrint nuovargio, šimtuose šio susitikimo nuotraukų švyti akys.

Stasys Baubkus

Projekto koordinatorius


 

Projekto veikla yra finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo paramos fondas. Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Švietimo mainų paramos fondas ir Europos komisija negali būti laikomi atsakingais už bet kokį straipsnyje pateikiamos informacijos naudojimą.

 

Data: 2013 05 30

Skip to content