Menu Close

Skaitmeniniai mokymai pedagogams „Samsung Mokykla ateičiai“

Skaitmeniniai mokymai pedagogams „Samsung Mokykla ateičiai“

Rugsėjo pradžia žymi naujų mokslo metų pradžią ne tik tūkstančiams moksleivių, tačiau ir didžiuliam būriui mokytojų. Nors vis garsiau kalbama, kad moksleiviai elektroninėje erdvėje yra gerokai labiau pažengę už savo mokytojus, Lietuva šiame kontekste neturėtų jaustis išskirtinė. Tyrimai rodo, kad žinių ir įgūdžių, kaip mokymosi procese išnaudoti šiuolaikines technologijas, trūksta viso pasaulio pedagogams.

Mokytojų skaitmeninio raštingumo programa „Samsung Mokykla ateičiai“ – pirmoji „Samsung“ švietimo iniciatyva Lietuvoje, kuria siekiama tobulinti mokytojų skaitmeninio raštingumo kompetenciją ir kurti mokyklose motyvuojančią, kūrybiškumą skatinančią mokymosi aplinką.

Sulaukus didelio pasisekimo 2014 metais, buvo paskelbta  registracija į nemokamus penkių mėnesių trukmės skaitmeninius mokymus pedagogams „Samsung Mokykla ateičiai“!Highslide JS

Registruodamosi mokymams mokyklų komandos teikė paraiškas ir kūrybines užduotis, kurių tikslas buvo pateikti viziją, kaip spręsti mokyklos bendruomenei aktualią problemą, tobulinti mokymo procesą ir tokiu būdų pagerinti mokinių mokymosi rezultatus.

Iš 106 pokyčių siekiančių Lietuvos mokyklų kompetentinga komisija atrinko 12 labiausiai motyvuotų, kurių pedagogai penkis mėnesius tobulins šiuolaikiniam mokytojui reikalingus įgūdžius. Antrus metus iš eilės organizuojamuose nemokamuose mokymuose pedagogai iš visos Lietuvos turės galimybę tobulinti pokyčių valdymo, lyderystės, kūrybingo pamokų vedimo bei skaitmeninio raštingumo įgūdžius. Programą inicijuoja bendrovė „Samsung Electronics Baltics“ kartu su programa „Renkuosi mokyti!“ bei Kauno technologijos universitetu.

Atranką sėkmingai įveikė ir buvo  pakviesta  dalyvauti mokymuose  ir Šilalės Simono Gaudėšiaus  gimnazijos komanda, kurią sudaro gimnazijos direktorius Stasys Norbutas, anglų kalbos mokytoja metodininkė Vitalija Gedeikienė, informacinių technologijų mokytojas metodininkas Algirdas Jasinevičius ir lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Jolanta Šmitienė.

Mokymai vyks 5 mėnesius – nuo 2015 m. rugpjūčio iki 2016 m. sausio. Mokytojai tobulins skaitmeninio raštingumo kompetenciją, išmoks kurti ir prasmingai mokymosi procese naudoti socialinę žiniasklaidą, tinklaraščius, informacinę grafiką, videofilmus bei animaciją. Mokymų metu dalyviai turės parengti skaitmeninių pokyčių mokykloje projektą, kuriame privalės pateikti viziją, kaip spręsti mokyklos bendruomenei aktualią problemą, tobulinti mokymo procesą ir tokiu būdų pagerinti mokinių mokymosi rezultatus. Mokyklai, kurios mokytojų komanda įtikinamiausiai pademonstruos, kaip efektyviai, kūrybiškai ir prasmingai mokymosi procese pritaikyti technologijas, programos pabaigoje atiteks 10 000 eurų „Samsung“ technologijoms įsigyti.

Jolanta Šmitienė  „Samsung Mokykla ateičiai“ programos dalyvė

Data: 2015 09 14

Skip to content