Menu Close

Ugdymo karjerai renginiai

Mes ir LTVK karjeros savaitė

Lapkričio 27 dieną 2c ir 4 c, d, e klasių gimnazistų būrys lankėsi Klaipėdoje, Lietuvos verslo kolegijoje, kuri pakvietė dalyvauti organizuojamų renginių cikle „LTVK karjeros savaitė—Jaunimo workshop‘ai 2017“. Jaunimas turėjo puikią galimybę prisiliesti praktiškai prie žinių, kurias duoda ši kolegija. Praktiniuose užsiėmimuose mokiniai pabuvojo įvairių sričių — vizualaus dizainerio, programuotojo ir IT „specialistais“. Merginos ir vaikinai patys turėjo galimybę „pagauti“ idėją ir susikurti Kalėdinio puodelio maketą, susipažinti su „WordPress“ valdymo sistema, susikurti svetainę bei surinkti kompiuterį. Už dalyvavimą ir atliktus darbus dalyviai gavo pažymėjimus, kurie suteiks papildomų balų stojant į Lietuvos verslo kolegiją.
Tikime, kad tokių pažintinių susitikimų patirtis ir mūsų gimnazistams padės teisingai pasirinkti karjeros kelią.

Ugdymo karjerai grupės narė Nijolė Stasytienė

 Gimnazijos absolventai – visada laukiami…

Artėjant Nacionalinės karjeros savaitei (XI-20-24 d.), kartu su gimnazijos ugdytiniais norime įgyvendinti ne vieną mokinių profesinio veiklinimo idėją. Štai lapkričio 10 dieną gimnazijoje lankėsi buvęs mokinys Vilius Zobėla. Vaikinas studijuoja KTU robotikos mokslą. Gyvai išgirsti, kokius stebuklus daro fizikos mokslų sritis, į skaityklą susirinko patys smalsiausieji – IIc klasės gimnazistai, kitų klasių mokiniai, besidomintys robotika. Žodžio kišenėje neieškantis Vilius papasakojo, kaip jam sekėsi mokytis progimnazijoje ir kokius iššūkius reikėjo įveikti mūsų gimnazijoje: teisingas mokomųjų dalykų pasirinkimas, užsienio kalbos mokėjimas, rimtesnė bičiulystė su matematika ir fizika. Absolventas apgailestavo, kad gimnazijoje neturėjo galimybės mokytis braižybos (jos prireikė universitete) ir patarė, kaip ir kokius dalykus reikėtų atsakingai pasirinkti A arba B kursu.
Atsitiktinai pamatytas filmukas apie robotą, kuris nešiojo biuro darbuotojams kavą, taip sudomino Vilių, kad jis apie kitokias ateities perspektyvas net nebesuko galvos ir sėkmingai įstojo į KTU valstybės finansuojamą vietą. Studentas pasidžiaugė savo sėkme kuriant projektus, pvz., iš automobilyje įmontuoto robotuko telefoninių žinučių gaunama informacija ne tik apie autoįvykį, bet ir apie tai, ar užsives mašina esant šaltam orui. Žingeidūs gimnazistai svečiui pateikė daug klausimų apie mokymąsi gimnazijoje, studijas, „studentišką pragyvenimą“, apie perspektyviausias specialybes : medicininę inžineriją, valdymo technologijas ir kt. Susitikimą su jaunesniaisiais draugais Vilius užbaigė savo svajonėmis ne tik aplankyti Silicio slėnį ( JAV informacinių technologijų lopšys ), bet ir patobulinti robotą-siurblį. Tokių susitikimų atgarsiai byloja, kad šilti ir paprasti pašnekesiai, patirties sklaida labiausiai padeda, kad atsakingai pasirinktum ateities kelius.

Gimnazijos Ugdymo karjerai darbo grupė,
Rasa Meškėnienė ir Nijolė Stasytienė

 

Gimnazistai mokyklos biblioteką atranda kitaip…

„Mokyklos biblioteka — mokymo ir mokymosi vieta(…). Ji visapusiškai tenkina mokyklos bendruomenės poreikius, savo fondais ir veikla dalyvauja ugdymo procese, sudarydama sąlygas asmenybei savarankiškai tobulėti(…), o pedagogams rengtis pamokoms ir ieškoti naujų darbo metodų. (…) mokiniai rengiami tapti visą gyvenimą trunkančio mokymosi proceso dalyviais (…), mokiniams teikiamos profesinio informavimo paslaugos“. Tai eilutės iš mokyklų bibliotekoms skirto dokumento „Mokyklos bibliotekos – informacijos centro veiklos kriterijai (2014)“, kuris įkvepia mus vis naujoms idėjoms. Spalio 10 d. gimnazijos bibliotekoje Ib ir Ic gimnazijos klasių mokiniams vyko netradicinės technologijų pamokos. Mokytoja metodininkė E.Gedeikienė, įgyvendindama integruotą technologijų mokymosi programą „Lietuvos ūkio šakos. Profesijos. Savęs pažinimas“, gimnazistams pirmokams ne tik pakeitė mokymosi aplinką, bet ir suteikė galimybę pasinaudoti visais reikalingais tokiai pamokai bibliotekoje esamais dokumentų šaltiniais. Mokytoja E. Gedeikienė kartu su bibliotekos vedėja N. Stasytiene mokinius supažindino su gimnazijos Ugdymo karjerai komandos veikla, pristatė skaitykloje parengtą reklaminį stendą „Karjeros planavimo žingsniai“, gyvenimiškų situacijų pavyzdžiais jaunimui mėgino nutiesti įžangos tiltelį į savęs pažinimą. Atsakingiau pažvelgti į savąjį „aš“ paskatino antroji pamokos dalis — kiekvienas mokinys individualiai atliko profesinės aplinkos modelio testą. Per šių pamokų refleksijai skirtą laiką paaiškėjo, kad atsinaujinusioje bibliotekoje mokiniai buvo sužavėti mokytojos E. Gedeikienės pastangomis mokytis kitaip…
Ačiū pirmokams gimnazistams už bendradarbiavimą. Smagu, kad kartu galime skirti daugiau dėmesio asmenybės puoselėjimui ir įdomesnės mokymosi aplinkos kūrimui.

Bibliotekos vedėja N. Stasytienė

KASTU PREZENTACIJA GIMNAZIJOJE

Jau ne pirmus metus su Kastu bendradarbiaujame projekte „Kurk Savo Ateitį“. Spalio 20 d. gimnazijoje lankėsi Kastu organizacijos atstovas Justinas Norkus. Konsultantas besidominčius studijomis Anglijoje, Škotijoje, Švedijoje, Danijoje ar Olandijoje supažindino su 3-4-erius metus šiose šalyse trunkančiomis bakalauro studijomis. Prezentatorius patikino, kad įstoti yra paprasta, tik būtina įveikti tris stojimo etapus, todėl gimnazistams pristatė Kastu paruoštus naudingus patarimus. Vienas iš tokių patarimų – studijų programos pasirinkimas, kuris turi didžiulę įtaką ateities karjerai. Tam reikia užsiimti popamokine veikla, savanoryste, mokytis užsienio kalbų, o svarbiausia – išdrįsti imtis to, kas traukia labiausiai, – tikino pašnekovas. Ne mažiau svarbu – užpildyti elektroninę stojimo anketą ir patvirtinti anglų kalbos žinias. Mokiniai sužinojo apie Holland (o) profesijos pasirinkimo testą ir apie tai, kad yra galimybė kartu su Kastu važiuoti į kelionę po Danijos ir Olandijos aukštąsias mokyklas. O kad būtų lengviau išsirinkti šalį, kurioje nori studijuoti, Justinas patarė atsižvelgti į kiekvienos šalies vidutines mėnesio išlaidas, studijų kainas, siūlomas paramas bei darbo studijų metu galimybėmis.

Ugdymo karjerai konsultavimo grupė
Nijolė Stasytienė

Kuriuo keliu eisime…

Prieš vienerius metus pirmuosius žingsnius pradėjęs žengti Ugdymo karjerai mini projektas „Kuriu  savo  ateities  scenarijų“ spalio 6d. vėl sukvietė būrį  jaunų   žmonių.    1b klasės auklėtoja Vida Rimkienė į skaityklą pasikvietė ne tik dabartinių auklėtinių pulką, bet ir buvusius auklėtinius, dabar jau antrakursius, studijuojančius skirtingose aukštosiose mokyklose: Alvita—VU, Gabrielius—KTU, Ieva—LSMU (veterinarija ). Iškalbingi svečiai žodžių nepritrūko: savo dar trumpą, bet jau kartoką patirtį  klojo Ieva. Mergina jauniesiems gimnazistams įrodė, kad didžiulis noras, užsispyrimas jai padeda siekti tikslo: tik išdrįsusi nueiti į motyvacijos pokalbį, sulaukė pasiūlymo studijuoti ten, kur svajojo nuo vaikystės. Neišgąsdino būsimos veterinarės ėjimas  net septynis kartus perlaikyti egzamino.  Ieva paatviravo, kad  sėkmę pagauti jai  labai  padėjo  savanorystė veterinarijos klinikoje „Laimingas ūsas“ ir gimnazijos organizuojamos išvykos pas konsultantus į LITEXPO  „ Mokymasis. Studijos. Karjera“. Auditorijai  konkrečius patarimus žarstydamas Gabrielius sakė, kad mokykloje būtina įgyti pagrindus, antraip bus sunku universitete. Vaikinas, studijuojantis automobilių inžineriją,  gimnazistams  priminė,  kad  šie  „ nesnaustų“ manydami esą dar tik  pirmokai, o imtų rimtai galvoti apie ateitį, nes jie jau  yra  pirmokai. Buvęs mūsų gimnazijos mokinys  pasidžiaugė ir studentišku laisvalaikiu: sportas, išvykos, veikla studentų atstovybėje. Deja, pašnekovės merginos apgailestavo , kad joms visiškai nelieka laisvo laiko.  Alvita, studijuojanti  kineziterapiją, sakė, kad tokiose mokymo įstaigose dovanų karaliaus nėra—privalai pats susirinkti kreditus ir laiku atsiskaityti. Jaudinantis merginos pasakojimas apie jos atliktą praktiką vaikų, sergančių onkologinėmis ligomis, klinikoje tik įrodo, kad renkantis tokią specialybę reikia iš anksto mokėti pažinti save. „Ir mokytis , ir dirbti —nėra lengva. Apie stipendiją galima tik svajoti, o pabaigus mokslus laukia mažas atlyginimas “,- atviravo Alvita. Todėl mergina  planuoja pagal specialybę įsidarbinti užsienyje.

Šiltas ir draugiškas jaunimo bendravimas vos tilpo į vienos pamokos laiką.  Gimnazistai svečiams ne tik pateikė klausimų, bet neslėpė ir susižavėjimo. Vieniems patiko Ievos užsispyrimas, Alvitos pasirinktos profesijos misija,  kitiems — Gabrieliaus vyriški patarimai.  Tikime, kad tokios vyresniųjų draugų patirtys ir toliau stiprins gimnazistų motyvaciją,  kur ir kuriuo keliu eiti… 

Ugdymo karjerai komandos narės Vida Rimkienė ir Nijolė Stasytienė

 

 

 

 

 

 

 

 

Gerbiamas gimnaziste, jeigu domiesi studijomis KTU, ateik lapkričio 10d. 12-20 val. į skaityklą susitikti su buvusiu mūsų mokyklos mokiniu, dabar studijuojančiu KTU robotikos mokslą, Viliumi Zobėla.

Gimnazijos Ugdymo karjerai konsultavimo grupė

NKS 2017: Būsiu_mokslininkas/ mokslininkė_!

Lapkričio 20-24 d. startuoja 5-oji, jubiliejinė Nacionalinė karjeros savaitė 2017, skirta STEAM sektoriui! Projektas Būsiu__ organizuoja 5 dienų konferenciją, į kurią kviečia 8-12 klasių moksleivius, mokytojus, karjeros konsultantus ir tėvelius sužinoti apie ateities profesijas iš pirmų lūpų.
1-oji diena: Būsiu_mokslininkas/ mokslininkė_!
KONFERENCIJOS PRANEŠĖJAI:
• Dr. Urtė Neniškytė (VU Gyvybės mokslų centro biochemikė, neuromokslininkė, studijavusi Kembridže ir Europos Molekulinės Biologijos Laboratorijoje)
• Prof. Saulius Klimašauskas (Lietuvos biochemikas, Lietuvos Mokslų Akademijos tikrasis narys, Lietuvos mokslo premijos laureatas, gavęs Europos Mokslo Tarybos dotaciją)
• Dr. Rūta Žalytė-Vyšniauskienė („Thermo Fisher Scientific Baltics“ mokslo darbuotoja, grįžusi iš Kembridžo į Lietuvą)
• Audrius Zujus (Virtualiosios realybės ekspertas, Didžiosios Britanijos įmonės „Aresi Labs“ įkūrėjas ir vadovas, Baltic Institute of Advanced Technology (BPTI) inovacijų programos vadovas)
KAIP DALYVAUTI?
Jei Jūsų mokykla nėra registruota iniciatyvoje, užsiregistruokite portale www.busiu.eu ir tuomet užpildykite registracijos formą.
Jei jau esate užsiregistravę, tuomet jums tereiks užpildyti registracijos formą ir laukti patvirtinimo laiško.
REGISTRACIJA: https://goo.gl/forms/2Wy4fMT62qR510us2
REGISTRACIJA BŪTINA, DALYVIŲ SKAIČIUS RIBOTAS.
Užsipildžius salei, registracija bus sustabdyta. Kviečiame registruotis atsakingai, jei tikrai žinote, kad atvyksite arba – pasikeitus planams būtinai informuokite, užleisime jūsų vietą kitai mokyklai.
Jei turite bet kokių klausimų, būtinai susisiekite su mumis!
Iniciatyva „būsiu__“
El. paštas: info@busiu.eu
Tel. +370 618 73 740
www.busiu.eu

Savaitė be namų darbų: sužinok, ką reiškia būti studentu!

Platus studijų dalykų pasirinkimas neretai moksleiviui tampa galvos skausmu. Sėdint mokyklos suole sunku įsivaizduoti, ar pasirinktas dalykas patiks ir ar bus galimybių vėliau jame kilti karjeros laiptais.
Todėl labai svarbu, kad įtaką būsimam studentui darytų ne išankstiniai nusistatymai, o tikrasis susidūrimas su būsima specialybe, taip padedant jaunam žmogui pasirinkti savo kelią.
Suprasdami šį vieną svarbesnių klausimų moksleivio ar abituriento gyvenime, siūlome susipažinti su norima specialybe dar mokantis mokykloje. Vytauto Didžiojo universiteto Studentų atstovybė kviečia moksleivius iš visos Lietuvos savaitei tapti tikru studentu, kad vėliau, rinkdamasis studijų dalyką, būsimasis studentas galėtų tikslingai planuotis savo karjerą.
Tai projektas „Moksleivi, pabūk studentu“, siūlantis galimybę moksleiviui susipažinti su akademiniu studento gyvenimu iš arti. Jis trunka 1 savaitę, per kurią projekto dalyviai vaikšto į pasirinkto dalyko paskaitas, turi galimybę bendrauti su dėstytojais ir drąsiai klausti dominančių klausimų.
Tą savaitę moksleivių grupes lydi mentoriai, kurie yra tam, kad padėtų būsimiems studentams kuo geriau pažinti universitetą, specialybę, taip pat ir patį Kauną tiems, kurie atvyko iš kitų miestų. Šios savaitės metu mentorius papasakoja savo studijavimo patirtis, atsako į visus rūpimus klausimus, tad moksleiviams yra lengviau pažinti norimą specialybę ir susikurti aiškesnę ateities karjeros viziją.
Projektas yra vykdomas tris savaites: spalio 23 – 27, lapkričio 6 – 10, 20 – 24 dienomis. Jo metu dalyviai gauna maitinimą, o atvykusiems iš kitų miestų taip pat suteikiame ir apgyvendinimą (jei dalyvis jau yra pilnametis).
Moksleiviai į projektą gali registruotis šioje anketoje: https://goo.gl/iTm1Ev
Su labiausiai motyvuotais dalyviais susisieksime asmeniškai.
Daugiau informacijos: https://goo.gl/8nbtN4

 

Sveiki, Gerbiamieji,

Norime informuoti, kad nuo vasario 25 d. startuoja antrus metus iš eilės vykdomas KTU projektas 11-12 kl. mokiniams: Pasiruošk brandos egzaminams su KTU.

Pirmoji paskaita: DIDŽIAUSIOS DAROMOS KLAIDOS LIETUVIŲ KALBOS IR LITERATŪROS BRANDOS EGZAMINE
Data: vasario 25 d. (šeštadienis) 11 val.
Trukmė: iki 2 ak. val.
Veda: Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos lietuvių k. ir literatūros mokytoja-ekspertė Jūratė Slavinienė.
Paskaita vyks: KTU Santakos slėnis (Baršausko g. 59 Kaunas, 2 aukštas, 1 salė.)
Registracija į pirmąją paskaitą: http://bit.ly/1osvqPJ

Kitos artimiausios projekto paskaitos:

RINKTINIAI PATARIMAI RUOŠIANTIS MATEMATIKOS BRANDOS EGZAMINUI
Data: kovo 4 d. (šeštadienis)
Laikas: 11:00 val.
Vieta: KTU Santakos slėnis (Baršauskog. 59 Kaunas, 2 aukštas, 1 salė.)
Registracija dar neprasidėjo.

DIDŽIAUSIOS DAROMOS KLAIDOS UŽSIENIO KALBOS (ANGLŲ) BRANDOS EGZAMINE
Data: kovo 10 d. (penktadienis)
Laikas: 15:00 val.
Vieta: KTU Santakos slėnis (Baršauskog. 59 Kaunas, 2 aukštas, 1 salė.)
Registracija dar neprasidėjo.

DIDŽIAUSIOS DAROMOS KLAIDOS ISTORIJOS BRANDOS EGZAMINE
Data: kovo 25 d. (šeštadienis)
Laikas: 11:00 val.
Vieta: KTU Santakos slėnis (Baršauskog. 59 Kaunas, 2 aukštas, 1 salė.)
Registracija dar neprasidėjo.

DIDŽIAUSIOS DAROMOS KLAIDOS CHEMIJOS BRANDOS EGZAMINE
Data: Balandžio 1 d. (šeštadienis)
Laikas: 11:00 val.
Vieta: KTU Santakos slėnis (Baršauskog. 59 Kaunas, 2 aukštas, 1 salė.)
Registracija dar neprasidėjo.

PATARIMAI RUOŠIANTIS FIZIKOS BRANDOS EGZAMINUI
Data: Balandžio 8 d. (šeštadienis)
Laikas: 11:00 val.
Vieta: KTU Santakos slėnis (Baršauskog. 59 Kaunas, 2 aukštas, 1 salė.)
Registracija dar neprasidėjo.

DIDŽIAUSIOS DAROMOS KLAIDOS INFORMATIKOS BRANDOS EGZAMINE
Data: Balandžio 22 d. (šeštadienis)
Laikas: 11:00 val.
Vieta: KTU Santakos slėnis (Baršauskog. 59 Kaunas, 2 aukštas, 1 salė.)
Registracija dar neprasidėjo.

KAIP GERIAU SUPRASTI, ĮSIMINTI IR IŠMOKTI?
Data: Balandžio 20 d. (ketvirtadienis)
Laikas: 15:00 val.
Vieta: KTU Santakos slėnis (Baršauskog. 59 Kaunas, 2 aukštas, 1 salė.)
Registracija dar neprasidėjo.

KARJEROS KELIAS. KĄ PASIRINKTI?
Data: Balandžio 27d. (ketvirtadienis)
Laikas: 15:00 val.
Vieta: KTU Santakos slėnis (Baršauskog. 59 Kaunas, 2 aukštas, 1 salė.)
Registracija dar neprasidėjo.

Vietų skaičius ribotas, tad būtina išankstinė registracija.

Kviečiame aktyviai registruotis į projekto paskaitas!

Daugiau informacijos rasite ČIA

Sekime mus Facebook: facebook.com/events/1209605129131190/

RENGINYS NEMOKAMAS!

Pagarbiai I Sincerely

Renginio organizatoriai

 

Kauno technologijos universitetas I Kaunas University of Technology

Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultetas I Faculty of Social Sciences, Arts and Humanities

  1. Mickevičiaus St. 37, LT-44244 Kaunas, Lithuania

+370 37 30 01 28 I shmmf.registracija@ktu.lt

ktu.edu/shmmf

 

Gerbiamas gimnaziste, jeigu domiesi aukštuoju mokslu,  AUKŠTŲJŲ MOKYKLŲ MUGĖJE, kuri vyks  SAUSIO 18D. ŽALGIRIO ARENOJE, KAUNE, 10-17val., turi puikią galimybę su  šių įstaigų atstovais  pasitarti, pasikonsultuoti, kaip pasirengti studijoms, sužinoti apie papildomų kompetencijų įgijimą ir t.t.  Jeigu Tau rūpi ATEITIS ir nori su ja susitikti, tai  su tėveliais, draugais ar bendraklasiais skubėk savojo tikslo link…  Daugiau informacijos ; www.parodos.lt

Gimnazijos Ugdymo karjerai konsultavimo grupė

 

DĖMESIO !

STUDIJOS 2017 — MOKYMOSI, ŽINIŲ IR KARJEROS PLANAVIMO PARODA

X-XII klasių moksleivius, norinčius savarankiškai ieškoti atsakymų, netradicinių sprendimų atpažįstant savo stipriąsias savybes, siekiančius sužinoti apie  perspektyviausias specialybes Lietuvoje ir užsienyje bei susitikti su dėstytojais, studentais,  verslo atstovais, sėkmės mokytojais ir t.t., kviečiame VASARIO 3d., 8.00 val. vykti į LITEXPO,VILNIUS.

 REGISTRACIJA — GIMNAZIJOS BIBLIOTEKOJE   

 Gimnazijos Ugdymo karjerai konsultavimo grupė

 

Skip to content