Menu Close

Jaunimo mainų projektas „European Cultural Awareness“. II a klasės mokiniai svečiavosi Didžiojoje Britanijoje

Jaunimo mainų projektas „European Cultural Awareness“.
II a klasės mokiniai svečiavosi Didžiojoje Britanijoje
Šių metu balandžio 7-15 dienomis The New Eccles Hall mokykloje, įsikūrusioje už 22,5 mylių į pietvakarius nuo Noridžo miesto (Didžioji Britanija), vyko kultūrinė jaunimo mainų programa, kurioje dalyvavo net 12 II a klasės mokinių bei lydinčios mokytojos Giedrė Juškienė bei Vitalija Gedeikienė. Be lietuvių šioje programoje dalyvavo britai, danai, rumunai bei graikai.
Balandžio 7 – osios ryte mokykliniu autobusu išvykome į Kauno oro uostą, iš kurio nuskridome į Londono Luton oro uostą. Ten mūsų jau laukė danų ir rumunų grupės. Po ilgos kelionės autobusu (83 mylios) atvykome į vietą, kur gyvenome bei dirbome. Patys anglai pripažino: „We‘re in the middle of nowhere“ („Esame vidury niekur“), tad susisiekimo sąlygos nebuvo labai geros, tačiau pasakiškas oras, nuostabi gamta bei šauni kompanija leido savaitei pamiršti gimtąjį kraštą, atsipalaiduoti bei susirasti naujų draugų.
Programos metu įgijome labai daug naujos patirties. Kalbame ne tik apie kai kuriems vykusį pirmą skrydį lėktuvu. Užsiėmimų metu mūsų laukė kopimas į sieną, šaudymas iš lanko, orientacinės rungtys, kitokios pramogų parką primenančios rungtys. Žaidėme dar nebandytų susipažinimo, komandos formavimo žaidimų. Programos metu aptarėme Europos Sąjungos duodama naudą, svarstėme, kodėl verta jungtis į Europos Sąjungą. Pristatyti pranešimai apie „Erasmus+“ programą, jaunimo mainus. Mes nenuvykome tuščiomis, kadangi mūsų laukė kultūros diena, kurios metu gaminome šaltibarščius, baltą mišrainę, patiekėme karštų bulvių su kastiniu, atvežėme lietuviško šokolado. Prezentacijos metu pristatėme mūsų šalį, taip pat kartu su programos dalyviais šokome „Gryčinikę“. Išgirdome kitų šalių pristatymus, bei ragavome jų tradicinius patiekalus. Mainų programos savaitės metu teko ne tik dirbti, gavome progų ir atsipalaiduoti: diskoteka, karaokė vakaras. Taip pat jaukiai bendraudavome ir laužo šviesoje.
Viešnagės metu aplankėme Noridžo miestą, kuriame mūsų laukė „Treasure Hunting“ (lobio paieška). Pagal duotas užuominas turėjome surasti tam tikrą vietą ir atsakyti į klausimą. Pasibaigus užduočiai turėjome šiek tiek laisvo laiko. Apsilankėme „Castle Norwich Mall“ (Noridžo pilies prekybos centre). Kitą dieną išvykome į Londoną, kuriame, aplankėme žymiąsias vietas: karalienės rūmus, ministro pirmininko gyvenamąją vietą, Vestminsterio laikrodžio bokštą (geriau žinomą kaip Big Ben). Vėliau turėjome gausybę laisvo laiko Londone, todėl galėjome aplankyti nacionalinę meno galeriją. Taip pat apsilankėme garsiojoje Oxford street (Oksfordo gatvėje).
Deja, viskas, kas turi pradžią, turi ir pabaigą. Ir kaip tyčia, mūsų grupei teko išvykti pirmai, apie 2:30 nakties (vietos laiku). Išsiskyrimas buvo labai sunkus. Šios programos metu sutikti žmonės buvo labai šilti, komunikabilūs, su jais buvo labai smagu bendrauti. Labai viliamės ir laikome kumščius, kad pavyktų su šia nerealia kompanija dar kartą susitikti kitoje mainų programoje. Šį kartą galbūt ir Lietuvoje.
Labai džiaugiamės dalyvavę šioje mainų programoje. Jos metu sutikti žmonės, aplankytos vietovės paliko neišdildomą įspūdį. Pasisėmėme naujos patirties, taip pat gerinome anglų kalbos įgūdžius. Tariame nuoširdų AČIŪ gimnazijos direktoriui Stasiui Norbutui už „žalią šviesą“ vykti bei transportą, suteiktą nuvykti bei grįžti iš Kauno oro uosto. Esame be galo dėkingi ir mūsų auklėtojai anglų kalbos mokytojai Giedrei Juškienei už parašytą projektą ir suteiktą galimybę „pratęsti“ atostogas svečioje šalyje. Taip pat dėkojame ir lydinčiai Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos anglų kalbos mokytojai Vitalijai Gedeikienei pagalbą programos metu.

Data: 2015 04 21

Skip to content