Įvyko projekto „Laiko ženklai Ąžuolų gatvėje“ fotoistorijos pristatymas
Kovo 22 dieną gimnazijos antrokai su savo lietuvių kalbos ir literatūros mokytojomis rinkosi į praktinės veiklos pristatymo renginį. Projekto koordinatorė Aušra Baublienė papasakojo apie mokinių nuveiktus darbus, vykdant ilgalaikį projektą: dalyvavimą integruotose pamokose „Senoji Šilalė. Žydų gyvenimas Lietuvoje XX a. “, „Kelias į laisvę per knygą“, „Pirmasis lietuviškas kalendorius“. Mūsų antrokai keliavo su žemėlapiu po „Giliuku“ paženklintas vietas, susitiko su skulptūrėlių autoriumi Andriumi Zaikausku, dalyvavo atviroje istorijos pamokoje prie Laisvės šauklio, knygnešio dienai skirtoje šventėje „Padovanok naują knygą gimnazijos bibliotekai.“
Visų antrokų pristatytos fotoistorijos „Mano ąžuolas“ pasižymėjo individualiais bruožais: mokiniai, ieškodami savojo ąžuolo, ne tik keliavo, bet ir susipažino su istorijas papasakojusiais žmonėmis, užrašė autentiškus įvykius, sukūrė pasaką, eilėraštį.
Svarbiausia, kad vadovaujami mokytojų Saugos Vaičikauskienės, Jolantos Šmitienės, Rasutės Mažrimienės, Vidos Mažeikienės, gimnazistai sistemino kūrybai reikalingą informaciją, mokėsi faktų ir sąvokų, įsitraukė į diskusijas, dalijosi savo idėjomis. Tad ir pristatymai buvo informatyvūs, spalvingi, kūrybingi. Renginio pabaigoje klasės atsakinėjo į klausimus, susijusius su ąžuolais. Smagu, kad gimnazistai, tardamiesi tarpusavyje, užduotis lengvai įveikė.
Dėkojame muziejaus vadovei Aušrai Baublienei už prasmingą renginį. Šauniems mokiniams linkime tyrinėti savo aplinką, pastebėti tai, kas unikalu ir dalintis savo atradimais su bendruomene.
Zoja Masteikienė
Mokinių pristatymai: IIa klasė, IIb klasė (pristatymai 1, 2, 3, 4), IIc klasė, IId klasė
Gimnazistų susitikimas su menininku Andriumi Zaikausku
Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos antrų klasių mokiniai dalyvauja ilgalaikiame projekte „Laiko ženklai Ąžuolų gatvėje“. Viena iš gimnazistų praktinių veiklų skirta Vasario 16-osios minėjimui. Mąstydami apie Lietuvos Nepriklausomybę, projekto rengėjai susiejo ją su Šilalės Nepriklausomybės ąžuolu. Taip gimė mintis įsiklausyti į mūsų miesto istoriją ir kultūrą, susitikti su ją puoselėjančiais žmonėmis. Kad atliktų užduotis, gimnazistai turėjo naudotis menininko, „Giliukų“ autoriaus Andriaus Zaikausko sukurtais žemėlapiais, kuriuose pažymėtos įstaigos, paženklintos „Giliukų“ skulptūrėlėmis.
Pirmasis užduoties punktas buvo Šilalės Meno mokykla, kur prie „Giliuko dailininko“ antrokų grupę pasitiko Andrius Zaikauskas. Menininkas papasakojo vaikams apie savo sumanymą užauginti „Giliukus“, kurie ir saulei šviečiant, ir lietui lyjant primena, kad kiekvienas galime prisidėti prie savo krašto gražinimo, istorijos išsaugojimo. Mokiniams įteiktame „Giliuko dienoraštyje “ Andrius Zaikauskas užfiksavo savo įrašus „Giliukų“ pakabinimo dienomis.
Lankydami „Giliukus“, mokiniai stebėjo jų išraiškas, kalbėjosi apie menininko sumanymą. Tikimės, kad ši ilgalaikio projekto veikla paskatins gimnazistus domėtis savo miesto kultūra ir Lietuvos istorija. Dėkojame menininkui Andriui Zaikauskui, kurio idėjų ir talento dėka mūsų miestas įgauna naujų spalvų ir prasmių!
Zoja Masteikienė
Laisvės kelias per knygą
Vasario 7 dieną įvyko integruota lietuvių kalbos – istorijos pamoka „Laisvės kelias per knygą“.
Pamoką II a ir II d klasei vedė muziejaus vadovė Aušra Baublienė ir istorijos mokytojas Mindaugas Armonas.
Pamokoje dalyvavo ir savo kūrybos dainą padainavo Tautvydas Jonaitis. Mokiniams buvo pasakojama apie istorines asmenybes, nuveikusias daug darbų Lietuvos Nepriklausomybės labui.
Mokytoja Aušra Baublienė, pasakodama apie Martyną Mažvydą, Mikalojų Daukšą, Simoną Daukantą, Joną Basanavičių, pristatė šių asmenybių svarbiausius darbus, pateikė ištraukų iš jų kūrinių.
Mokytojas Mindaugas Armonas kalbėjo apie Lietuvos Statutą, papasakojo apie 1918 metų Lietuvos Nepriklausomybės aktą, pristatė kultūrinį ir istorinį kontekstą, įtaigiai paragino domėtis Lietuvos istorija.
Pamokos pabaigoje skambėjo Tautvydo atliekama daina „Teka teka“. Mokytojai Aušra Baublienė ir Mindaugas Armonas, apibendrindami pamoką, palinkėjo, kad kiekvienas savo širdyje švęstume Lietuvos Valstybės atkūrimo šventę – Vasario 16-ąją.
Zoja Masteikienė
Laiko ženklai ąžuolų gatvėje: senoji Šilalė. Žydų gyvenimas Lietuvoje XX a.
2023 m. aausio 24 dieną įvyko gimnazijoje vykdomo projekto „Laiko ženklai ąžuolų gatvėje“ renginys, skirtas tarptautinei akcijai „Mes prisimename“ paminėti. Integruotą pamoką „„Senoji Šilalė. Žydų gyvenimas Lietuvoje XX a.“ II c klasei gimnazijos muziejuje vedė muziejaus vadovė Aušra Baublienė ir istorijos mokytojas Mindaugas Armonas.
Pamokos metu mokiniai išgirdo pasakojimą apie senąją Šilalę, jos gyventojus, susipažino su praėjusio amžiaus žydų pastatais, skaitė autentiškus mūsų miesto gyventojų prisiminimus apie žydus, susipažino su paplitusiais žydų kalbos žodžiais.
Mokytojai pateikė svarbiausių faktų, kuriuos turėtų žinoti kiekvienas išsilavinęs žmogus, santraukas. Jose – žymaus rašytojo Grigorijaus Kanovičiaus žodžiai: „Pirmiausia reikėtų priimti savo šalies istoriją tokią, kokia ji yra, be kompleksų. Tam, kad įvertintume ir priimtume vieni kitus“.
Jautriai nuskambėjo garsiai mokinių skaitomos žydų, buvusių mūsų miestelio gyventojų, pavardės. Plačiau kalbėta apie vieną iškiliausių gimnazijos asmenybių – buvusį gimnazijos mokinį ir mokytoją Ruviną Zeligmaną, net 6 kartus išvengusį mirties. Ekspozicijoje minima, kad Lietuvos žydų bendruomenės narys E. R.Zeligmanas – vienintelis, išsigelbėjęs iš 1,5 tūkstančio Holokausto metu nužudytų Šilalės žydų.
Apibendrindami pamoką, mokytojai Aušra Baublienė ir Mindaugas Armonas pakvietė savo mokinius atsakingai žvelgti į praeitį, kad mūsų dabartis ir ateitis būtų apsaugota nuo žiaurių istorinių sukrėtimų. Pritardami šiai minčiai, mokiniai fotografavosi pasaulinei akcijai
#WeRemember/ #Mes Prisimename 2023.
Zoja Masteikienė
Pilietinės dainos rytmetys Sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną
Šiemet jau šešioliktą kartą gimnazija minėjo įsimintiną istorinę datą – Sausio 13-ąją visuotine pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“
Gimnazijos kabinetuose nuo 8 valandos pleveno atminties ir pagarbos žvakelės, mokytojai kalbėjosi su savo ugdytiniais apie tai, kodėl ši diena tokia svarbi mums. 2023-ųjų akcija paliko gilų įspūdį mums visiems. Žiauraus karo kontekste daugelį kartų girdėtus žodžius LAISVĖ, TĖVYNĖ, NEPRIKLAUSOMYBĖ dabar jau suprantame kitaip.
Mūsų pirmokų ir antrokų suorganizuota patriotinių dainų šventė vyko gimnazijos kiemelyje, pliaupiant sausio lietui. Mūsų gimnazistai, nepabūgę šalto lietaus, atliko savo dainas. Dėkojame jiems ir šauniems auklėtojams, muzikos mokytojams Arūnui Šerpyčiui ir Laimai Petkuvienei, ruošusiems klasių kolektyvus pasirodymui. Dėkojame istorijos mokytojui Bijūnui Pauliui, priminusiam istorinę šios šventės prasmę, pakvietusį ne tik džiaugtis mūsų Nepriklausomybe, bet ir kovoti už ją, galvoti ne tik apie savo teises, bet ir pareigas TĖVYNEI.
Dėkojame Kultūros centro gitaristų būreliui, vadovaujamam mokytojos Reginos Mockutės, papuošusiam mūsų šventę nuostabia daina.
Zoja Masteikienė