Menu Close

DofE programa

Nuo 2018-05-11 Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazija įgyvendina „The Duke of Edinburgh‘s International Award“ (DofE) tarptautinę programą. Programos tikslas – sudaryti galimybes 14-19 metų gimnazijos mokiniams visapusiškam asmeniniam tobulėjimui.
DofE programa – tai iš Edinburgo atkeliavusi asmeninio augimo programa, Lietuvoje nuo 2006 metų sėkmingai įgyvendinama organizacijose dirbančiose su 14 – 24 metų jaunimu. Taikydami šią programą Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijoje, mes skatiname mokinius ugdytis socialinę kompetenciją. Dalyvaudami DofE apdovanojimų programoje jaunuoliai išsikelia individualius asmeninio tobulėjimo tikslus ir savo laisvalaikiu siekia jų. Gimnazijoje su programa dirba specialiai šiam tikslui paruošti pedagogai: DofE vadovė- anglų kalbos mokytoja metodininkė Giedrė Juškienė, žygio vadovė – kūno kultūros mokytoja metodininkė Regina Arlauskienė. Programos koordinatorė – direktoriaus pavaduotoja ugdymui Sonata Petrauskienė. Skirtas apmokytas DofE vadovo pagrindinis tikslas yra padėti jaunuoliui drauge įvertinti jo pokyčius bei išmokti nepalūžti padarius klaidas.
Programa pagal amžių yra išskirstoma į tris pagrindinius lygius, kuriuos įgyvendinus gaunamas įgūdžių ir nuopelnų įvertinimo sertifikatas kartu su lygio ženkleliu. Šios programos sertifikatas yra pripažįstamas tiek Lietuvoje, tiek užsienio šalyse.
Dalyvaujant DofE programoje dalyviui suteikiamos galimybės:
● Susirasti naujų draugų;
● Mokytis tolerancijos savo komandos draugų atžvilgiu;
● Išmėginti veiklas, kurių dar nėra mėginę;
● Geriau susipažinti su savo stiprybėmis ir silpnybėmis;
● Patirti nuotykių;
● Pasiruošti tolimesniems savo gyvenimo etapams;
DofE apdovanojimai yra ypatingai vertinami darbdavių, nes parodo jaunuolių gebėjimą motyvuoti save, mokytis iš patirties bei efektyviai planuoti savo veiklą.

Plačiau apie programą Lietuvoje: www.dofe.lt
Plačiau apie programą Pasaulyje: www.intaward.org

 

Dofe programos dalyvių apdovanojimo ceremonija

 

Š. m. birželio 19 d. Vilniuje įvyko Edingurgo hercogo tarp-tautinių apdovanojimų programos (Dofe) ceremonija . Jos metu 154 jaunuoliams iš visos Lietuvos Jungtinės Karalystės ambasadorė Ms. Claire Lawrence, Švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Kornelija Tiesnesytė bei nacionalinė Dofe programos vadovė Inga Naujalė įteikė sidabro ir bronzos ženklelius bei tarptautinius sertifikatus.
Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos Dofe dalyviams Tadui Gudauskui, Emilijai Marozaitei ir Žiedei Balsytei buvo įteikti bronzos lygio ženkleliai. Mūsų gimnazijoje startavusi Dofe programa man tapo tikru iššūkiu bei vienu įsimintiniausių šių metų nuotykių. Kartu su kitais Dofe dalyviais 3 mėnesius vykdėme individualias veiklas, kurios padėjo mums tobulėti ir siekti savo svajonių.
Veiklos pareikalavo nemažai drąsos, kantrybės ir atkaklumo, tačiau padėjo įgyti naujų įgūdžių, išeiti iš savo komforto zonos ir išbandyti savo galimybių ribas. Dofe žygių metu dar labiau sustiprėjome kaip komanda, geriau pažinome vieni kitus ar atradome patys save. Ženklelių įteikimo ceremonijos metu dalyvių apsuptyje pajutome džiaugsmo, pasididžiavimo ir bendrystės jausmą. Tai buvo išties svarbi akimirka, reiškianti tarptautinį mūsų pasiekimų įvertinimą ir žyminti mažą žingsnelį dar didesnių pasiekimų link.” – teigia gimnazijos Dofe dalyvė.
Dofe programos metu siekdami mums patiems asmeniškai prasmingų bei įdomių tikslų, skyrėme ne mažiau kaip tris mėnesius aktyviai fizinei veiklai (bėgiojome, šokome, važinėjo dviračiais); skyrėme laiko naujo ar turimo įgūdžio lavinimui ( mokėmės užsienio kalbų, gaminome maistą, piešėme); aktyviai savanoriavome (slaugėme senelius, vedėme užsiėmimus vaikams, organizavome renginius) bei dalyvavome žygiuose gamtoje.
Dofe programa yra pasaulyje gerai žinoma neformaliojo ugdymo, savęs tobulinimo programa, skirta jaunimui nuo 14 iki 24 metų ir įgyvendinama daugiau nei 130 pasaulio šalių. Programos dalyviai patys pasirenka tobulėjimo sritis, išsikelia tikslus ir atkakliai jų siekia. Tokiu būdu jauni žmonės geriau pažįsta save, pasitiki savimi ir įgyja gyvenimui ir ateities darbui reikalingų įgūdžių. Dofe programos tarptautinius sertifikatus bei pasiekimus atspindinčius ženklelius vertina tarp-tautinių kompanijų personalo atrankos specialistai.
Už šią puikią galimybę dalyvauti Dofe programoje norime padėkoti gimnazijos Dofe vadovei Giedrei Juškienei ir žygių vadovei Reginai Arlauskienei, kurios visokeriopai padėjo mums visos programos metu.
Šiandien gavome Dofe bronzos apdovanojimus simbolizuojančius šio nuotykio pabaigą, tačiau galvoje jau kirba naujos mintys ir noras siekti kažko daugiau. Priešakyje jau laukia naujas tikslas – Dofe sidabro etapas.

DofE programos ceremonijoje apdovanotos šešios gimnazistės

2022 m. birželio 29 ir 30 dienomis Vilniaus universiteto botanikos sodas aidėjo nuo juoko ir muzikos garsų! Čia daugiau nei 250 jaunų žmonių atsiėmė „The Duke of Edinburgh’s International Award” #DofE apdovanojimus. Ženklelius ir sertifikatus iškilmingai įteikė Švietimo, mokslo ir sporto viceministrai Ramūnas Skaudžius ir Agnė Kudarauskienė, British Embassy Vilnius ambasadorius Lietuvoje Brian Olley ir DofE programos vadovė Lietuvoje Viktorija Kalaimaitė.
Šiais metais iš viso įteikti 5 aukso apdovanojimai. Sidabro ženklelius atsiėmė 37, bronzos – 216 mokinių.
Bronzos lygio ženkleliais apdovanotos 5 Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos gimnazistės: Gabrielė Bukauskytė, Kamilė Šiaudvytytė, Kamila Kumponaitė, Deimantė Petrauskaitė, Greta Krylovaitė. Sidabro lygio ženkleliu apdovanota gimnazistė Agnė Žiogaitė.
Programai vadovavo anglų kalbos mokytoja Giedrė Juškienė ir žygių vadovė – fizinio ugdymo mokytoja Regina Arlauskienė.

DofE programos koordinatorė Sonata Petrauskienė

Nepamirštamas vasaros nuotykis

„Strong in Diversity” – stovykla, kurią organizavo DofE Lietuva, buvo tikrai puikus ir nepamirštamas vasaros nuotykis. Norinčių dalyvauti šioje stovykloje buvo net šimtas, tačiau atrinkta vos 40. Džiaugiuosi, kad ši puiki galimybė teko ir man drauge su Žiede Balsyte, IIIa klasės gimnaziste.
Stiprūs įvairovėje: taip vadinosi ši savaitė ir tai kuo puikiausiai apibūdino visas veiklas komandose, su mentoriais bei visais dalyviais. Net jei pirmą dieną dalyviai atvyko kaip individai, tačiau savaitės pabaigoje ryšys tarp visų buvo labai stiprus, todėl išvykstant teko atsisveikinti lyg su nauja šeima.
Naujos pažintys, nauji draugai, išbandymai ir nuotykiai – taip galima apibūdinti šią nepakartojamą vasaros savaitę.

Agnė Žiogaitė, IId klasės gimnazistė

Jubiliejinėje DofE programos ceremonijoje apdovanotos trys gimnazistės

Rugpjūčio 23 ir 24 dienomis Vilniaus universiteto botanikos sode vyko „The Duke of Edinburgh’s International Award” (DofE) programos apdovanojimų ceremonija. Per dvi dienas 300 jaunų žmonių iš visos Lietuvos apdovanoti aukso, sidabro ir bronzos lygio ženkleliais ir tarptautiniais sertifikatais. Bronzos lygio ženkleliais apdovanotos ir 3 Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos gimnazistės Emilija Noreikaitė, Viktorija Balsytė ir Paulina Turauskytė. DofE apdovanojimus įteikė Švietimo, mokslo ir sporto viceministrai Ramūnas Skaudžius ir Agnė Kudarauskienė, Jungtinės Karalystės gynybos atašė Steve Gleisinger ir Britų pramonės ir prekybos rūmų steigėjas Lietuvoje, Karalienės Elžbietos II apdovanotas Britų imperijos ordinu, Chris Butler.
The Duke of Edinburgh’s International Award – DofE apdovanojimai – yra tarptautinė neformaliojo ugdymo(si) programa jaunimui. Programa pradėta 1956 metais Edinburgo hercogo princo Filipo (Prince Philip) Didžiojoje Britanijoje ir nuo tada prie jos prisijungė jau daugiau nei 130 šalių. Šiuo metu programoje dalyvauja 1,3 mln. jaunų žmonių.
DofE programos esmė – įveikti asmeninius iššūkius, kurie suteiktų 14–24 metų jaunimui praktinių gyvenimiškų įgūdžių, ugdytų drąsią, atsakingą ir visapusišką asmenybę, prisidedančią prie visuomenės gerovės. Dalyvavimas programoje priverčia išeiti iš komforto zonos ribų, paaugti kaip asmenybei, atpažinti savo talentus, įgyti karjeros planavimo įgūdžių ir už tai gauti tarptautinį įvertinimą. „Pradėjau dažniau dalyvauti savanoriškoje veikloje, išmokau ir nebebijau sau kelti iššūkių, įgijau daugiau drąsos ir pasitikėjimo savimi,“- teigia gimnazijos DofE dalyvė.
Lietuvoje programa įgyvendinama nuo 2006 m., tad šiemet ji švenčia 15 metų gimtadienį. Šiuo metu programoje dalyvauja 97 mokyklos ir daugiau nei 2000 dalyvių, jiems veiklose padeda apie 300 mokytojų. Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazija šią programą pradėjo įgyvendinti nuo 2018 metų. Programai sėkmingai vadovauja anglų kalbos mokytoja Giedrė Juškienė ir žygių vadovė – fizinio ugdymo mokytoja Regina Arlauskienė.
Nuo 2021 metų programą koordinuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Programą remia Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Programos draugai – Jungtinės Karalystės ambasada ir Vilniaus universiteto botanikos sodas.

DofE programos koordinatorė Sonata Petrauskienė

 

DofE programos kvalifikacinis žygis 2022 m.

DofE programos apdovanojimų ceremonija

2023 m. birželio 29 d. Vilniaus universiteto botanikos sode vyko DofE programos apdovanojimų ceremonija. Didžiosios Britanijos ambasadorius Brian Olley, Švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Agnė Kudarauskienė ir DofE programos vadovė Lietuvoje Viktorija Kalaimaitė įteikė bronzos ženklelius ir sertifikatus Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos mokiniams – Eivinai Petrauskaitei, Brigitai Šilinskaitei, Gustei Tamašauskaitei, Ievai Valančiūtei bei Joriui Zaikauskui.
Džiaugiamės ir didžiuojamės mokinių sėkme!

Skip to content