Menu Close

„ReCreate History through 3D, Game Design and Virtual Reality“

Erasmus+ programos strateginių partnerysčių projekto „ReCreate History through 3D, Game Design and Virtual Reality“ metu kursime mokymo įrankį, apjungiantį istoriją ir inovatyvias 3D technologijas! Projekto veiklos, skirtos 9-12 klasių mokiniams, suteiks galimybę kūrybiškai ir naujoviškai tyrinėti bei pristatyti vietinius ir kitų Europos šalių kultūrinio paveldo objektus.
Projekto metu mokiniai kurs 3D vizualizacijas ir 3D žaidimus, kuriuos pristatys panaudodami istorijų pasakojimo (angl. Storytelling) technikas.
Projektą vykdysime du metus (2021-2023 m.) kartu su partneriais iš Lietuvos, Rumunijos ir Slovėnijos: Lietuvos archeologijos draugija, Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazija, STEP Institute, Gimnazija Jurija Vege Idrija, Predict Consulting, Colegiul Tehnic “Gheorghe Asachi”.
Projekto Nr. 2020-1-LT01-KA227-SCH-094767.

Savo krašto istoriją galima pažinti kitaip
Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazija dalyvauja įgyvendinant Erasmus+ programos strateginių partnerysčių projektą „ReCreate History through 3D, Game Design and Virtual Reality“ („Atkurkime istoriją, naudodami 3D, žaidimo kūrimas ir virtuali realybė“). Projekto koordinatorius – VšĮ „Robotikos mokykla“, įgyvendinant projektą dalyvauja partneriai iš Rumunijos, Slovėnijos ir Lietuvos. Pagrindinė projekto idėja- sudominti vyresniųjų klasių mokinius savo krašto istorija, kultūriniu paveldu, pasitelkiant šiuolaikines technologijas, ugdyti jų kūrybiškumą, komandinio darbo įgūdžius, gebėjimą tikslingai ir prasmingai naudotis šiuolaikinių informacinių technologijų teikiamomis galimybėmis. Projekto metu mokiniai iš Slovėnijos, Rumunijos ir Lietuvos per gimtosios kalbos, istorijos pamokas rinko medžiagą apie pasirinktą kultūros paveldo objektą, kūrė pasakojimus apie juos, panaudodami istorijų pasakojimo (angl. Storytelling) technikas. Per informacinių technologijų pamokas sukurtus pasakojimus bando perteikti kurdami 3D vizualizacijas ir 3D žaidimus. Projekto pabaigoje bus sukurta metodinė priemonė, kuria galės naudotis visi mokytojai ir mokiniai.
2022 m. lapkričio 10 – 11 d. mūsų gimnazijoje vyko projekto partnerių susitikimas, į kurį susirinko svečiai iš visų dalyvaujančių institucijų. Susitikimo metu mokytojai iš Slovėnijos, Rumunijos ir mūsų gimnazijos pristatė, kaip sekėsi vesti pamokas, pasidalino gerąja patirtimi, aptarė, su kokiais sunkumais susidūrė. Projekto koordinatoriai iš VšĮ „Robotikos mokykla“ pristatė mokinių ir mokytojų tarpinės apklausos rezultatus. Daug dėmesio buvo skirta diskusijoms apie tai, ką reikėtų patobulinti kuriamoje metodinėje medžiagoje, kaip sukurti kuo įdomesnius pasirinktų kultūros paveldo objektų 3D modelius bei su jais susijusius kompiuterinius žaidimus.
Vizito metu mūsų svečiams buvo surengta ekskursija po gimnaziją, kurią vedė antrokės gimnazistės Evelina Gečaitė ir Donata Stasytytė. Merginos papasakojo apie gimnazijos istoriją, kaip mokosi, kuo užsiima dabartiniai gimnazijos mokiniai, svečiai turėjo galimybę pasižvalgyti po kabinetus bei kitas edukacines erdves gimnazijoje.
Nors partnerių vizitas buvo gana trumpas, negalėjome nepasinaudoti galimybe parodyti, koks turtingas yra Lietuvos kultūros paveldas – pakeliui į Vilnių aplankėme Panemunės pilį.
Projekto partnerių susitikimas baigėsi, o mūsų laukia tolimesni darbai. Metodinės medžiagos išbandymas vyks iki 2023 m. sausio pabaigos, o galutiniai projekto įgyvendinimo rezultatai bus aptarti jau kitame susitikime, kuris vyks Rumunijoje.
Projektas „ReCreate History through 3D, Game Design and Virtual Reality“ finansuojamas Europos Komisijos pagal „Erasmus+“ programą.

Daiva Norbutienė, anglų kalbos mokytoja

Skip to content