2026 m. gegužės 19 d. Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos ateitininkės lankėsi Žemaitijos sostinėje, Telšių mieste. Šios ekskursijos tikslas buvo ne tik giliau pažinti Žemaitijos regiono istoriją bei turtingą kultūrinį paveldą, bet ir stiprinti tarpusavio bendravimo bei bendradarbiavimo įgūdžius ir ugdyti savarankiškumą. Išvykos pradžioje mokinės sužinojo išskirtinę Telšių Šv. Antano Paduviečio katedros istoriją bei išgirdo apie ypatingą Telšių simbolį, mešką. Kadangi pastarosios skulptūrų, išsibarsčiusių po visą miestą, yra net 51, mokinėms buvo skirta prasminga misija- nuskenuoti paskirtus QR kodus ir, susibūrus į komandas, pagal nuotraukas surasti meškų skulptūrų lokacijas bei jas įamžinti. Pažintį su šiuo miesto simboliu merginos dar labiau įtvirtino apsilankiusios Žemaitijos turizmo informacijos centro Meškų muziejuje. Vėliau Žemaičių muziejuje „Alka“ moksleivės pasinėrė į kūrybinių dirbtuvių veiklą, piešimą ant stiklo. Šio užsiėmimo metu jos galėjo ne tik atskleisti kūrybiškąją savo pusę, bet ir ugdyti kantrybės bei kruopštumo įgūdžius.
Ekskursija po Telšių miestą buvo nuostabi patirtis, suteikusi progą pažinti kultūriškai turtingą miestą bei ugdyti kasdienio gyvenimo įgūdžius. Nuoširdžiai dėkojame dorinio ugdymo mokytojoms Daivai Bukauskienei bei Vidai Kačinienei už puikų išvykos organizavimą bei įtraukiančių veiklų parengimą.
Irmantė Petrošiūtė, IIb