Menu Close

DofE apdovanojimų programa

Nuo 2018 m. rugsėjo mėn. Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazija tapo DofE apdovanojimus vykdančia organizacija. The Duke of Edinburgh‘s International Award (Dofe apdovanojimai) yra pasaulyje gerai žinoma savęs tobulinimo programa, įgyvendinama daugiau nei 140-yje šalių. Dalyvavimas Dofe apdovanojimuose yra ne tik šauni patirtis, bet ir puikus įrašas CV, kurį vertina užsienio universitetai ir darbdaviai.
Apdovanojimų programoje gali dalyvauti visi jauni žmonės nuo 14 iki 24 metų. Tai savanoriška į mokymąsi iš patirties orientuota ir smagi programa, kuri suteikia galimybę patiems dalyviams pasirinkti tobulėjimo kryptis ir jiems įdomias veiklas. Dalyviai, padedami Apdovanojimų vadovų, išsikelia asmeninio tobulėjimo tikslus ir atkakliai jų siekia. Programą sudaro trys lygiai: bronzos (mažiausiai 6 mėn.), sidabro (mažiausiai 12 mėn.) ir aukso (mažiausiai 18 mėn). Kiekvienas iš šių lygių yra sudarytas iš keturių programos dalių: aktyvi veikla, įgūdžiai, paslaugos bendruomenei ir žygis. Siekiant aukso ženklelio yra papildomas reikalavimas – rezidavimo projektas. Kadangi kiekvienas žmogus yra unikalus, jaunuolių tikslai taip pat yra individualūs. Siekdami savo tikslų, jaunuoliai dalyvauja reguliariuose susitikimuose su programos vadovais, kurie padeda įveikti kylančius iššūkius, padeda atrasti vidinę motyvaciją tobulėjimui. Vadovai taip pat padeda pastebėti vykstantį pokytį, atpažinti situacijas, kuriose jaunas žmogus ugdosi efektyviausiai. Kadangi programos tikslas yra tapti geresniu žmogumi, o ne aplenkti kitą, praktiškai visi dalyviai, parodę atkaklumą ir užsispyrimą, pasiekia savo tikslų. Geresnis savęs pažinimas ir asmeninių iššūkių įveikimas tampa didžiausiu apdovanojimu jaunam žmogui. Sėkmingai programą baigę jaunuoliai pastebi, kad dalyvaudami joje išsiugdė daugelį gebėjimų ir įgūdžių : labiau pasitiki savimi, tapo iniciatyvesni, atrado naujų gebėjimų, išmoko planuoti ir efektyviai išnaudoti savo laiką, įgijo lyderystės ir komandinio darbo įgūdžių.
Sertifikatai įteikiami Didžiosios Britanijos ambasadoje Vilniuje, sveikinant jo ekscelencijai ambasadoriui ir kitiems, programos globėjams. Iškilminga ir džiaugsminga šventė organizuojama bent vieną kartą per metus.
Gimnazijoje su programa dirbs specialiai šiam tikslui paruošti pedagogai: DofE vadovė- anglų kalbos mokytoja metodininkė Giedrė Juškienė, žygio vadovė – kūno kultūros mokytoja metodininkė Regina Arlauskienė. Programos koordinatorė – direktoriaus pavaduotoja ugdymui Sonata Petrauskienė.
Jei nori dalyvauti The Duke of Edinburgh‘s International Award programoje, kreipkis į vadovą arba koordinatorių.

Sonata Petrauskienė

Skip to content