Menu Close

Europos jaunimo Komanda

Jaunimo Europos komanda yra nepriklausomų informacijos skleidėjų, pristatančių Europos Sąjungos temas savo bendraamžiams, tinklas Lietuvoje. Aš, Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos  moksleivė Gabija Aurylaitė,  neseniai tapau jos dalimi ir atstove mūsų mieste.

Šios organizacijos veikla Šilalės jaunimui nėra naujiena.  Ką tik kadenciją joje baigęs Modestas Gudauskas,  pirmoji jos  atstovė mūsų mieste Rima Kairytė- Norvilienė  rūpinosi, jog sąvoka  Europos Sąjunga  jaunam žmogui nebūtų svetima.  Šią jų veiklą aš  esu pasiruošusi tęsti. O rugsėjo  21-25 dienomis vykę Jaunimo Europos  komandos  mokymai  man suteikė ne tik žinių, motyvacijos, naujų pažinčių, bet ir praktinių užduočių, kaip visa tai įgyvendinti.

Patekti į JEK bei į jos naujiems nariams  skirtus mokymus nebuvo lengva,  kadangi vyko net du atrankos etapai, kurių metu teko ne tik atsakinėti į įvairius su ES bei savo motyvacija susijusius klausimus, bet  ir nufilmuoti trumpą video su įžanga į pamoką apie Europos Sąjungos galimybes jaunimui. Bet įdėtos pastangos atsipirko  visu šimtu procentų, kadangi mano vardas atsidūrė tarp 14 Europos Komisijos atstovybės  Lietuvoje ir JEK alumni narių išrinktų kandidatų iš 65 dalyvavusių jaunų žmonių iš visos Lietuvos.

Pirmoji JEK mokymų diena vyko  Europos Namuose, kur yra įsikūrusi ir mūsų  kuruotoja –  Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Čia vieni kitiems prisistatėme ir buvom supažindinti  su  pagrindine informacija – pradedant Europos Komisijos ir jos atstovybės veikla, baigiant mūsų galimais naudotis ištekliais. Kitą dieną išvykome  į Daugirdiškių mokymų centrą, kur praleidome visą likusį laiką. Čia toliau gilinomės į JEK veiklą, atlikome komandos formavimo užduotis bei patys rengėme pristatymus įvairiomis su ES susjusiomos temomis.  Tai neabejotinai buvo pats sudėtingiausias, bet  kartu ir  įdomiausias bei naudingiausias užsiėmimas, kadangi čia galėjome išmėginti realiai vykdomą pagrindinę JEK narių veiklą. Tai taip pat geriau padėjo suvokti, koks turi būti  geras pristatymas, kadangi kiekviena komanda sulaukė  objektyvių pastabų  ir patarimų  iš tos srities  profesionalų, JEK alumni narių bei vieni iš kitų, kurie mums neabejotinai padės tobulėti. O po visų turiningų, tačiau daug protinių galių pareikalavusių užsiėmimų mūsų laukė siurprizas – naujokų krikštynos, patikrinusios,  iš kokio molio mes esame drėbti. Sutartinai  įveikę mums skirtas užduotis,  iškilminga ceremonija buvome įšventinti į oficialius Jaunimo Europos komandos narius.  Sekmadienį mūsų laukė paskutinė paskaita apie tai,   kaip prisistatyti  socialiniuose tinkluose bei šypsenas iš mūsų veidų trumpam pradanginęs atsisveikinimas.

Šie mokymai buvo vieni įdomiausių ir naudingiausių, kuriuose man yra tekę dalyvauti per visą savo ne tokį ilgą gyvenimą. Tikiuosi, jog mano  įgytos žinios  bus naudingos  ne tik man, bet ir visiems  Jaunimo Europos komandos renginiuose dalyvausiantiems žmonėms. Tad turėdama progą noriu trumpai pasireklamuoti ir paraginti visus mokytojus  bei mokinius nebijoti kreiptis į mane, norint netradicinės pamokos ES tematika, protmūšio, žaidimo „Europa“ turnyro ar tiesiog rengiant su šia tema susijusį renginį. Tad lauksiu Jūsų žinučių! Juk praleistos matematikos pamokos negali nueiti veltui…

Mano kontaktai:

  1. paštas: aurylaitegabija@gmail.com

Tel. nr. (8 621) 70617

Facebook: https://www.facebook.com/gabija.aurylaite

Skip to content