Menu Close

Gimnazijoje vyko tradicinė gerumo akcija „Padovanok naują knygą gimnazijos bibliotekai“

2024 metų kovo 15 dieną gimnazijoje šventėme Knygnešio dieną. Pasitikdami šią šventę, I c klasės mokiniai aplankė knygnešio Antano Surplio (1870-1959) kapą Šilalės kapinėse, uždegė atminimo žvakutę. Kasmet knygnešio šventės proga akcijoje dalyvaujančios klasės renkasi gimnazijos bibliotekoje ir sako savo palinkėjimus būsimiesiems knygų skaitytojams, dalijasi įžvalgomis apie įdomiausias knygas.
Šiemet gimnazistams akcijos sumanytoja ir rengėja Aušra Baublienė paruošė prasmingų užduočių, kurias įveikę, akcijos dalyviai padovanojo 11 naujų knygų. Bibliotekos vedėja Dalė Šimelienė pasidžiaugė, kad gimnazijos bibliotekos grožinės literatūros fondas praturtėjo gerais leidiniais, kuriuos noriai skaitys mūsų gimnazistai ir mokytojai.
Pasak gimnazijos muziejaus vadovės Aušros Baublienės, kasmet švęsti šią dieną itin prasminga. Italų kalbininkas Pietro U. Dini savo knygoje „Baltijos žiedas“ knygnešį pavadino portalibri ir šalia paaiškino: contrabandieri della Lituanita – pažodžiui išvertus- lietuviškumo kontrabandininkas.
2004 metais UNESCO knygnešystę įvertino kaip unikalią ir pasaulyje vienintelį tokį reiškinį.
Tad ar bereikia daugiau argumentų, kad diena svarbi visai Lietuvai!
Prieš 19 metų Aušra Baublienė su tuometiniais auklėtiniais nutarė įprasminti šią dieną konkrečiais darbais. Taip ir gimė gimnazijos Knygnešio dienos idėja – ne tik imti knygas iš bibliotekos, bet ir patiems atnešti naują knygą, tapti knygnešiais. Smagu, kad šis geras darbas kasmet sulaukia bendraminčių ir tęsėjų, primena, kad esame vieninteliai tokie – unikalūs savo lietuviškumu.

Zoja Masteikienė

Skip to content