Menu Close

Gimnazistai domėjosi nanotechnologijomis

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro darbuotojų kvietimas atvykti į užsiėmimą apie nanotechnologijas ir sudomino, ir suintrigavo. Kas tai yra „Nano“? Ir kodėl mokslo pasaulyje tai taip aktualu? Tai ir nusprendė išsiaiškinti grupė IIa bei IIc vaikinų ir dvi Id klasės merginos, ankstų kovo 20 dienos rytą išsiruošę į sostinę.
Centro fojė mokinius bei mokytojas iš Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos pasitiko lektorė Julija bei pakvietė į puikiai įrengtą tyrimų laboratoriją. Čia mokinių jau laukė paruoštos užduotys-mįslės, laboratoriniai darbai, spalvingi eksperimentai bei video peržiūra apie tyrimus Makso Planko institute Vokietijoje.
Lektorė paaiškino, kad nanotechnologijos nėra jau tokia didelė „naujovė“, nes jos jau buvo taikytos viduramžiais raudonai nudažyti vitražo stiklą. O šiandien jos įsitvirtina įvairiose srityse: genetinių ligų gydymas karpant DNR , dantų šepetėlių apipurškimas aukso dulkėmis, kurios naikina „blogiukus“, maisto produktų indų, ilgai išlaikančių šviežumą, gamyboje, „pasidabruotos“ kojinės, kurios, anot lektorės, net ir po savaitės panaudojimo pagal paskirtį neskleistų nosį raukiančių aromatų.
Įdomiai bei aktyviai pasimokę, susitvarkę darbo vietas bei padėkoję lektorei už pamoką išskubėjome namo.

Rasa Meškėnienė

Skip to content