Menu Close

Gimnazistų ir mokytojos viešnagė Ispanijoje

eras

2016 balandžio 25 – 29 dienomis gimnazijos mokinės Gabija Aurylaitė ir Santa Briedytė, vadovaujamos anglų kalbos mokytojos Daivos Eisimantienės,  lankėsi Leone, Ispanija I.E.S. Eras de Reveueva mokykloje. Leonas – tai Ispanijos miestas,  įsikūręs Kantabrijos  kalnų pietinėse prieškalnėse. Ten vyko trečiasis KA2 projekto „Geresnė aplinka –  geresnė ateitis ‘‘ vizitas.Visas šias dienas projekto dalyviai labai aktyviai įsijungė į įvairias veiklas.

eras2

Šios projekto dalies tikslas buvo pažvelgti į atsinaujinančius energijos šaltinius. Pirmąją dieną aplankėme Energy Regional Enrty (EREN) – regioninę organizaciją, besirūpinančią atsinaujinančiais energijos šaltiniais. Apžiūrėjome naują , ekologiško modelio pastatą. Šiame pastate integruojant saulės kolektorius ir apsaugas nuo išorinių pokyčių (specialius stiklo paketus), saulės energija išnaudojama maksimaliai. Saulės kolektorių ir specialios vėdinimo sistemos pagalba  pastate palaikoma reikiama temperatūra. Saulės energija sukuria šviesą, šilumą ir energiją žymiai pigiau ir nekenkia aplinkai. Vasarą šiame pastate generuojama energija panaudojama patalpų vėdinimui, žiemą – šildymui.

Antrąją dieną pėsčiomis vykome į „CotoEscolar“. Tai pažintinis – mokymo centras gryname ore, kuriame mokiniai praleidžia dieną, susipažindami su juos supančia aplinka, gali aplankyti mini zoologijos sodą. Taip pat čia vedami įvairūs edukaciniai užsiėmimai įvairaus amžiaus mokiniams. Projekto dalyviai dieną pradėjo sodindami medelius. Po to susipažino su centru, dalyvavo įvairiose veiklose, apžiūrėjo mini zoologijos sodą, aplankė sėklų banką ir mineralų kambarį.

eras3 eras4

Grįžtant aplankėme„RenewableEnergy Interpretation Room“  –  atsinaujinančios energijos centrą,  kuriame eksponuojami įvairūs atsinaujinančios energijos modeliai.

eras5

Trečiadienį lankėmės miesto savivaldybėje, kur susitikome su meru. Tai buvo labai šiltas priėmimas. Meras ne tik pasveikino projekto dalyvius ir pasidžiaugė, kad jaunimas nėra abejingas aplinkos apsaugai, bet ir parodė savivaldybės pastatą ir departamentą, kuriame sukaupta visa reikalinga aparatūra, net sraigtasparnis. Šio departamento  žmonės visuomet yra pasirengę spręsti  iškilusius pavojus, pavyzdžiui,  vykti gesinti miškų gaisrus, padėti iškilus potvynio pavojui ir pan.

eras6

Ketvirtadienį mokykloje vyko paruoštų prezentacijų apie šalį bei šalies atsinaujinančius energijos šaltinius pristatymai. Po šio renginio vyko apvalaus stalo diskusija „ Atsinaujinanti energija“. Diskusijos metu buvo iškeltos aktualios aplinkosaugos problemos, susijusios su atsinaujinančia energija, aptariami būdai , kaip šias problemas būtų galima spręsti.

eras7+

Kultūrinė veika buvo taip pat labai įvairi. Projekto dalyviai turėjo puikią galimybę tobulinti anglų kalbos žinias, aplankė įvairias įžymias ir Leono, ir jo apylinkių vietas – romaninę Šv. Izidoriaus bažnyčią, kur įrengtas karalių panteonas, gotikinę katedrą,   plačiai žinomą nuostabiais drožiniais ir freskomis, Musac alternatyvaus meno muziejų, vyko į „Valporquero“  karstinius urvus. Mokiniai dalyvavo tinklinio ir futbolo varžybose.

eras8 eras9

Paskutinį vakarą visi sugužėjo į tarpkultūrinį vakarą. Čia buvo galima sutikti ne tik mokytojus, draugus, bet ir ispanų vaikų tėvelius. Vakaro metu visi dalyviai turėjo galimybę susipažinti su kitomis kultūromis, papročiais, paskanauti  įvairių tautų nacionalinių valgių. Vakarą vainikavo flamenko šokėjos ir muzikanto pasirodymas. Šis projektas  – tai puiki galimybė mokiniams susipažinti su įvairiomis kultūromis, susirasti draugų iš įvairių šalių, tobulinti savo užsienio kalbų žinias, plėsti  akiratį, domėtis mus supančia aplinka, jai kylančiomis problemomis ir pradėti spęsti bent jau nesudėtingas, bet visam pasauliui bendras problemas.

eras10

Anglų kalbos mokytoja metodininkė Daiva Eisimantienė

 

Skip to content