Menu Close

Išvyka į Kauno technologijos universitetą

Gruodžio 16 d. 15 mokinių, priklausančių jaunųjų tyrėjų klubui, vyko į Kauno technologijos universitetą. Atvykę buvome pakviesti išklausyti paskaitą „Vaistų kūrimo kelias“. Doc. Dr. Eglė Arbačiauskienė labai įdomiai papasakojo apie vaistų kūrimo etapus. Sužinojome, kad naujo vaisto sukūrimas užtrunka iki 15 metų, tame procese dalyvauja apie 100 profesijų specialistų, tai kainuoja 1-1,5 mlrd. eurų. Po paskaitos lankėmės įvairiose laboratorijose: rentgenostuktūrinės analizės, hidroterminio apdorojimo, terminės analizės, jose pamatėme naujausią įrangą, sužinojome jos galimybes. Po pietų mokiniai atliko praktinį darbą „Anglies dioksido absorbcija“. Jie pasijuto tikrais studentais, nes darbui vadovavo docentas, kuris gyrė už žingeidumą ir motyvaciją.

„Man labiausiai patiko laboratorinis darbas, gavau progą dirbti komandoje, mokiausi dirbti su įvairiais prietaisais“. Giedrė M.

„Ši kelionė buvo labai įdomi. Daug sužinojome apie vaistų kūrimą, prietaisus, jų paskirtį, naudojimą. Labiausiai patiko daryti laboratorinį darbą“. Eivina S.

,,Džiaugiuosi, kad galėjome aplankyti šį universitetą ir iš arčiau susipažinti su studentų kasdienybę, jiems pateikiamomis užduotimis bei praktiniais darbais. Manau mokiniams ši išvyka padėjo jų asmeniniam ateities planavimui.”. Donata S.

Skip to content